Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek [IVF] Merkezi | Memorial Sağlık Grubu
Memorial 444 7 888 MENÜ

Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek [IVF] Merkezi

E-Randevu Al

Bölüm Hakkında

Prof. Dr. Semra Kahraman başkanlığında, deneyimli bir ekiple dünya standartlarında bir teknolojiyle kurulmuş olan Memorial Hastanesi Tüp Bebek ve Genetik Merkezi; Türkiye’de birçok ilke imza atarak ülkemiz yanı sıra Avrupa ve Dünyanın sayılı Tüp Bebek ve Genetik Merkezlerinden biri haline gelmiştir.

Memorial Hastanesi Tüp Bebek, Androloji ve Genetik Merkezi Başkanı Prof. Dr. Semra Kahraman Türkiye’de Mikroenjeksiyon (ICSI) tekniğini ilk kez uygulayarak gebelik elde etmiştir. Prof. Dr. Kahraman gerçekleştirdiği uygulamalar ve konusunda uzman kişilerle oluşturduğu uluslararası ortak çalışmalar sayesinde, tüp bebek alanında tüm yeni tekniklerin Türkiye’de uygulanmasında öncülük yapmıştır. Dr. Kahraman ve ekibi bu alanda mikroenjeksiyon yöntemini , cerrahi yollarla sperm elde etme tekniklerini, embriyo dondurma işlemlerini, rahim içi doku kültürünü, embriyolarda genetik tanıyı ve diğer birçok tekniği Türkiye’de ilk kez uygulamış ve bu yöntemlerle onbin’in üzerinde bebeğin dünyaya gelmesini sağlamıştır.

Dünya Preimplantasyon Genetik Tanı Derneği’nin kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyesi olan Prof. Dr. Kahraman, aynı zamanda aralarında ASRM, TSRM, ESHRE, TIF, WARM, TİVAK ve APART gibi birçok yurtiçi ve yurtdışı bilimsel dernek ve topluluk üyesidir. Ayrıca yurtdışı prestijli birçok tıbbi derginin hakemlik görevini sürdürmektedir. Yerli ve yabancı dergilerde 200’den fazla bilimsel yayını, 300 civarında bilimsel sunumu, 10 kitap bölümü ve basılmış 2 kitabı mevcuttur. Prof. Dr. Semra Kahraman bilgi birikimi ve deneyimini Memorial Hastanesi’nin dünya standartlarındaki teknolojik altyapısıyla birleştirerek ,dünyadaki en iyi Tüp Bebek ve Genetik Merkezlerinden birinin kurulmasını sağlamıştır.

Başarısızlıkla sonuçlanmış tüp bebek vakalarından ileri yaştaki kadınların anne olmasına, şiddetli erkek kısırlığından tekrarlayan düşüklere kadar farklı birçok konuda başarı için yoğun çaba harcayan ve bu anlamda önemli araştırmalar yapan ekibimiz, bunun yanı sıra genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Talasemi, kas hastalıkları, hemofili gibi birçok genetik geçişli hastalığı embriyolarda tanımlayabilmekte ve böylece sağlıklı çocukların dünyaya gelmesine yardımcı olmaktadır. Merkezimiz de aynı yöntemlerle yaşam tehdit edici hastalığı bulunan hasta çocuk ile HLA uyumu olan embriyoların seçimi yapılabilmekte; böylelikle hem sağlıklı hem de hasta çocuklarla aynı doku tipine sahip sağlıklı çocukların dünyaya gelmesi sağlanmaktadır. Bu sayede sağlıklı ve doku tipi uyumlu kardeşten hasta çocuğa kök hücre ve kemik iliği nakli yapılabilmekte ve hasta çocuğun tümüyle sağlığına kavuşması mümkün olabilmektedir.

Merkezimiz alanında elde etmiş olduğu bütün bu başarılar ve sunduğu geniş tedavi yelpazesi ile Türkiye’de olduğu kadar Avrupa ve Dünyada da önemli bir yere sahip olmuştur. Bu nedenle başta İtalya, Almanya, Hollanda, Arap ve Balkan Ülkeleri olmak üzere yurtdışından önemli sayıda hasta merkezimize tedavi için gelmektedir.

Türkiye’de ilk embriyonik kök hücre dizileri AR&GE laboratuarlarımızda elde edilmiş ve merkezimiz kök hücre dizilerinden fonksiyonel kalp kası hücresi, sinir, kıkırdak, kemik, damar ve insülin salgılayan pankreas hücreleri gibi değişik doku tiplerine farklılaştırmayı başarmıştır. Merkezimiz bilimsel ve etik çalışmalarıyla örnek ve öncü olmaya devam etmektedir.


ONLINE HİZMETLER
GÖRSEL HASTANE TURU
MEMORIAL'I TANIYIN
WEB SİTELERİMİZ
ONLINE RANDEVU RANDEVUMU ŞİMDİ OLUŞTURMAK İSTİYORUM RANDEVU AL RANDEVU TALEBİM İÇİN ARANMAK İSTİYORUM
*
*
Yıldızla işaretlenen alanların doldurulması zorunludur.
Memorial Sağlık Grubu
Piyalepaşa Bulvarı Okmeydanı 34385 İstanbul TR
(0212) 314 66 66