Koroner Yoğun Bakım Ünitesi | MEMORIAL
Memorial 444 7 888 MENÜ

Koroner Yoğun Bakım Ünitesi

E-Randevu Al

Bölüm Hakkında

Koroner Yoğun Bakım Üniteleri, kalp hastalığı açısından ciddi hayati risk altında olan hastaların sürekli yoğun olarak yakından takip edildikleri hayati bulgularda oluşacak en ufak bir değişikliğin saptanarak anında müdahale edildiği özelleşmiş birimlerdir.

Memorial Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi'nde bu ihtiyaca en iyi cevap verilebilecek şekilde kurulmuştur. Memorial Hastanesi Koroner Yoğun Bakım ünitesi girişimsel kardiolog bir uzman doktorun sorumluluğunda 8 hekim, 8 hemşire, 1 personel ve 16 yatağı ile 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

Memorial Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi'ne kalp krizi geçiren, kalp krizi geçirme tehtidi altında olan kalp rahatsızlığı nedeniyle şoka giren ve desteğe ihtiyacı olan ritm sorunu yaşayan veya müdahale edilmeyi gerektiren ritm düzensizliği olan hastalar yattığı gibi, var olan kalp dışı rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gören ve bu tedavileri sırasında kardiak açıdan yakından takip edilmesi gereken hastalarda yatmaktadır. Ayrıca kalp ameliyatı geçiren hastalarında genellikle 2 gün Koroner Yoğun Bakım ünitesine alınarak servise çıkmak için alışma ve toparlanma süreçlerini burada yaşamaktadırlar.

Memorial Koroner Yoğun Bakım Ünitesi son teknoloji ve modern cihazlarla donatılmış olup her hasta için hasta başı EKG, kan basıncı, nabız, kanın oksijen düzeyi, solunum kaybı, vücut ısısı ölçümlerini devamlı olarak yapılmakta bu özellikler merkezi olarak aynı anda ana bankoda da izlenmektedir.

Memorial Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi'nde merkezi oksijen sistemi olup oda hastanın konforuda gözönüne alınarak en iyi şekilde dizayn edilmiştir. Memorial Hastanesi Koroner Yoğun Bakım ünitesi içinde var olan elektro fizyoloji odasında her an ihtiyacı olan hastalara geçici pil uygulaması yapılabilmektedir. Solunum desteğine ihtiyacı olan hastalar da her an solunum aletine bağlanarak yakından takip edilmektedir.

Memorial Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi'nde ziyaret hastaların sağlığı ön planda tutularak belli saatler içine alınmıştır. Ancak hastaların ihtiyacı da göz önünde tutularak gerekli ek uygulamalar yapılmaktadır.


Ayrıntılı Bilgi İçin Form Doldurun

Bölüm Doktorları

Memorial Şişli Hastanesi

Memorial Ataşehir Hastanesi

Memorial Ankara Hastanesi

Memorial Kayseri Hastanesi

Sağlık Rehberi'nde Koroner Yoğun Bakım Ünitesi Bölümü


ONLINE HİZMETLER
GÖRSEL HASTANE TURU
MEMORIAL'I TANIYIN
WEB SİTELERİMİZ
ONLINE RANDEVU RANDEVUMU ŞİMDİ OLUŞTURMAK İSTİYORUM RANDEVU AL RANDEVU TALEBİM İÇİN ARANMAK İSTİYORUM
"Ücret bilgisi almak için 444 7 888 numaralı çağrı
merkezimizi arayabilirsiniz"
Memorial Sağlık Grubu
Piyalepaşa Bulvarı Okmeydanı 34385 İstanbul TR
(0212) 314 66 66

CANLI DESTEK