78 Yaşında Kornea Nakli Oldu Hayata Bambaşka Gözlerle Bakmaya Başladı | Başarı Hikayeleri | Memorial Sağlık Grubu
Memorial 444 7 888 MENÜ

Tıbbi Alanlarda Başarılarımız

Doktorlarımızın Başarıları

78 Yaşında Kornea Nakli Oldu Hayata Bambaşka Gözlerle Bakmaya Başladı


Yıllardır gözlerindeki kaşıntı, kızarıklık ve ağrılarla mücadele eden ancak ameliyat olmayı reddeden 78 yaşındaki Ayten Tunca, Memorial Şişli Hastanesi Göz Merkezi’nde geçirdiği kornea nakli operasyonu sonrası hayata yeni bir pencereden bakmaya başladı. Kornea kaynaklı körlük tanısı ile geldiği Memorial’da geçirdiği başarılı kornea naklinin yaşamını değiştirdiğini ifade eden Tunca yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Doktorum hayata bakışımı değiştirdi”

“Kornea naklini zor bir operasyon olduğunu düşündüğüm için kabul etmiyordum; ancak son dönemlerle şikayetlerim arttığı için ameliyat olmaya kadar verdim. Oğlum internetten doktor araştırırken basında çıkan haberlerinden Doç. Dr Barış Sönmez’ e ulaştı.  Doktorumun ilk günden beri bana verdiği güven ve sevgi ile hemen ameliyat oldum. Aynı akşam taburcu oldum, evime geldim; ertesi sabah sargım alındı ve görmeye başladım. Memorial’ı ve Barış Bey’i çevremdeki herkese tavsiye ediyorum.

Tek isteğim yeni gözlerimle Paris ve İtalya’yı görmek

Ben yaşamın sonuna gelmiş bir kişiyim. 78 yaşındayım ama kornea naklinin önemine bir kez daha inandım. Ben farklı yerler görebilmek için yaşamak istiyorum. Bir sene Amerika’ya gittim, şimdi de yeni gözlerimle Paris’i ve İtalya’yı görmek istiyorum.

Kornea naklini gerçekleştiren Memorial Şişli Hastanesi Göz Merkezi’nden Doç. Dr. Barış Sönmez:

“Ayten Tunca’nın ameliyattan önce görmesi 1-2 metre civarındaydı, şimdi sağlığına kavuştu ve bu da bizi çok mutlu etti. Ayten Hanım kornea naklinin önemini anlatmak için çok güzel bir örnek.

Nakil için korneaları ülkemizde göz bankalarından temin ediyoruz. Bunlar canlı kişilerden değil, korneasını bağışlamış ve hayatını kaybetmiş insanlardan alınıyor. Kornea gözün önündeki ortalama 500 mikron kalınlığındaki, yarım milimetrelik bir zardır. Yapılan işlem bu zarın alınıp, hasarlı kornea dokusunun değiştirilmesi esasına dayanır. Sıklıkla başarısız katarakt ameliyatı sonrasında gelişen durumlarda, kornea ödemlerinde, keratakonus gibi korneayı incelten ve yine yüksek astigmat yapan hastalıklarda, korneanın kontak lense bağlı veya dışarıdan travmaya bağlı geçirilmiş enfeksiyonlardan kaynaklanan körlüklerinde uyguladığımız bir operasyondur. Rahatsızlığın durumuna göre dikişli ve dikişsiz olarak nakil gerçekleştirilir. Operasyon sıklıkla genel anestezi altında ve 45 dakika 1 saat gibi bir sürede gerçekleştirilir. Ameliyat konforu ve hastaların iyileşme süreci açısından çok önemli bir operasyondur

Diğer Başarı Hikayelerimiz...

ONLINE HİZMETLER
GÖRSEL HASTANE TURU
MEMORIAL'I TANIYIN
WEB SİTELERİMİZ
ONLINE RANDEVU RANDEVUMU ŞİMDİ OLUŞTURMAK İSTİYORUM RANDEVU AL RANDEVU TALEBİM İÇİN ARANMAK İSTİYORUM
"Ücret bilgisi almak için 444 7 888 numaralı çağrı
merkezimizi arayabilirsiniz"
Memorial Sağlık Grubu
Piyalepaşa Bulvarı Okmeydanı 34385 İstanbul TR
(0212) 314 66 66

CANLI DESTEK