Cildiniz için yenilik zamanı!

İletişime Geçin
Diyarbakır Hastanesi
Diyarbakır Hastanesi

Memorial Diyarbakır Hastanesi Dermatoloji Bölümü'nde sunulan dermokozmetik işlemleri uzman hekim, kaliteli cihazlar ve kişiye özel yaklaşımlar ile hizmetinizde!

İlerleyen yaş,  stres, çeşitli hastalıklar, hatalı beslenme, sigara kullanımı ve daha pek çok faktör cilt sağlığımızı olumsuz etkiliyor. Senenin sonuna yaklaştığımız bu günlerde yapılacak yaşam tarzı değişiklikleri ve modern kozmetik dermatoloji uygulamalarıyla cildi ışıltılı ve sağlıklı bir görünüme kavuşturmak kısa sürede mümkün olabilir.

 

 

Kişiye özel yaklaşımlar ile sunulan başlıca dermokozmetik işlemlerimiz;

 • Mezoterapi
 • PRP
 • Botox
 • Dolgu
 • İple Yüz Germe
 • Gençlik Aşısı
 • Somon DNA
 • Cosmelan-Dermamelan
 • Maske Uygulamaları
 • Nd:Yag Lazer epilasyon ile Leke Temizliği

 

İşlemler hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen form doldurunuz! Bilgi ve randevu için 444 7 888.

 

Cosmelan - Dermamelan

Dermamelan-Cosmelan nedir?

Deride bulunan melanin miktarını azaltarak leke oluşumunu baskılayan, özellikle melazma ve güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan lekelerin tedavisinde etkili, bir çeşit enzim peelingtir.

Dermamelan-Cosmelanın avantajları nelerdir?

 • Her türlü cilt tipine, her mevsim uygulanabilir.
 • TCA ve soyucu asitleri içermez, dolayısıyla yan etki riski minimumdur.
 • Ciltte yara oluşturmaz.
 • Ciltte hafif eritem ve kızarıklık oluşur.
 • Parlak, tazelenmiş ve lekelerden arınmış bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

Dermamelan-Cosmelan nasıl etki gösterir?

Derinin rengini açmak (depigmentasyon) suretiyle lekelerin tedavisinde kullanılmaktadır. Deri renginin belli bölgelerde koyu bir renge dönüşmesine sebep olan mekanizmanın içinde aktif rol oynayan tirozinaz adlı bir enzimin baskılanmasını sağlar. Bu enzimin baskılanması sonucu derideki melanin oluşumu azalarak cildin koyulaşmış bölümlerinin rengi açılır ve bundan kaynaklanan lekelerin etkin tedavisi sağlanır.

Dermamelan-Cosmelan nasıl uygulanır?

Kişiye özel açılan paketin içerisinde maske ve devam krem kremi olmak üzere iki ürün bulunur. Maskenin tamamı tek seferde uzman doktor tarafından tüm cilde uygulanır. Doktorunuz tarafından belirlenerek size iletilen süre sonunda (ortalama 8-12 saat) ciltte bekleyen maske hasta tarafından evde ılık suyla yıkanarak durulanır. İkinci aşama bakım programıdır. Bu program kapsamında devam kremi günlük olarak ilk tedavinin yapıldığı bölgenin üzerine uygulanır. Leke tedavisinde en iyi sonuçları alabilmek için kremin düzenli günlük kullanımı mutlaka gereklidir.

Dermamelan-Cosmelanın etkisi ne zaman fark edilir?

Tedaviye başlandıktan 1 hafta sonra lekelerde açılma fark edilir. Deri rengi ne kadar koyu ise lekelerin tamamen kaybolması da o kadar uzun sürer. Uygulamadan 2-3 hafta sonra cilt çok daha parlak ve sağlıklı görünür. Hastaların çok büyük bir çoğunluğunda koyu lekeler 4-6 hafta içinde büyük oranda kaybolur.

Tedavi sırasında ciltte ne gibi değişiklikler olur?

 • Cilt bir miktar kızarır ve güneş yanığına benzer bir görünüm alır.
 • Çok hassas cilt yapısına sahip olanlarda uygulamadan sonra 48 saat içinde bir miktar kaşınma hissedilebilir.
 • Ciltte bir miktar yanma ve sıkılık hissi oluşması normaldir ve sürecin bir parçasıdır.
 • 48 saat sonra semptomlar tamamen kaybolur. Kızarıklık ve ciltte pullanma kısa bir süre içinde kaybolur ve cilt normal sağlıklı bir görünüşe sahip olur.

Somon DNA

Somon DNA aşısı nedir?

Ciltte yenilenme sağlayan, etkinliği kanıtlanmış, yepyeni ve doğal bir tedavidir. Somon DNA aşısı, somon balığından elde edilen polinükleotidlerden oluşur. Bu polinükleotidler vücudun tamamen doğal, yapısal elemanlarıdır.

Somon DNA aşısının etkileri nelerdir?

Bu tedavi cildin yenilenmesini ve yeniden yapılandırılmasını sağlar. Cilt yapısını destekler ve güçlendirir, cildin nem dengesini düzenler. Kollajen ve elastin yapımını uyararak cildin sıkılığını, elastikiyetini ve parlaklığını arttırır. Güneşin zararlı etkilerine karşı cildi korur. Pürüzsüz, sağlıklı görünen ve daha aydınlık bir cilde sahip olan kişi yepyeni bir ışıltı kazanır.

Somon DNA aşısı nasıl yapılır?

Kullanıma hazır enjektörlerde bulunan somon DNA, ince uçlu iğneler yardımıyla, belli aralıklarla cilt altına enjekte edilir.

Somon DNA aşısı ne sıklıkta, kaç seans uygulanır?

1-3 hafta aralıklarla 2-4 seans uygulanabilir. Uygulama kısa süren bir işlemdir.

Somon DNA aşısı en sık hangi bölgelere uygulanır?

Göz çevresi başta olmak üzere tüm yüz, boyun, dekolte ve saçlı deri en sık uygulama yapılan bölgelerdir. Ancak tüm vücutta rahatlıkla uygulanabilir.

Somon DNA aşısının kullanım alanları nelerdir?

Cilt yenilenmesi ve gençleştirilmesi

Göz çevresinin aydınlatılması ve yeniden yapılandırılması (şişlik ve koyu halkaların giderilmesi)

Vücuttaki sarkma ve çatlakların giderilmesi

Saç dökülmesinin azaltılması ve saçların güçlendirilmesi

Akne (sivilce) izlerinin tedavisi

Kimler bu tedaviden faydalanabilir?

Cinsiyet ve yaş fark etmeksizin herkes bu tedaviden faydalanabilir.

Somon DNA başka cilt gençleşleştirme yöntemleriyle birlikte kullanılabilir mi?

Botoks ve dolgu uygulamaları ile eş zamanlı yapılabilir. Çeşitli lazerler, radyofrekans gibi yöntemlerle bir arada kullanıldığında ise olumlu etkileri artacaktır.

Somon DNA aşısının etki süresi nasıldır?

İlk seanstan hemen sonra ciltteki etkileri fark edilir ve her seanstan sonra kademeli olarak artar. Ortalama 1 yıl boyunca etkinliğini korur.

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Yirmi yaşından sonra herkese uygulanabilir olan gençlik aşısı merkezinde hyalüronik asit bulunmaktadır. Cilde enjekte edilen hyalüronik asit cildin nemli ve parlak kalmasını sağlarken, kolajen üretimini tetikleyerek cildin sağlıklı ve sıkı kalmasına etki eder. Bu işlem sonucunda ciltte yenilenme meydana gelir. Vücudun en önemli yapı taşlarından biri olan ve bağ dokusunun ana yapı maddesi olan hyalüronik asidin hiçbir yan etkisi yoktur.

Gençlik aşısı işleminin gerçekleştirileceği bölgeye öncelikle lokal anestezi yapılır. Verilen anestezinin ardından cildin altına çok ince iğneler kullanılarak tedavi gerçekleştirilir. Tedavi 15 – 20 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşmektedir.

Gençlik aşısı, uygulanacak kişinin yaşına bağlı olarak farklı seanslarda uygulanmaktadır. Birinci uygulamanın ardından 15 gün arayla 2 seans daha uygulanması önerilir.  Uygulama yapıldıktan iki gün sonra ciltte nem, parlaklık ve ışıltı görülmeye başlar. Uygulamayı takip eden ilk üç ay içerisinde olumlu sonuçlar gözlemlenir. Kişinin yaşına ve mevcut cilt durumuna bağlı olarak 3–6 ayda bir seanslar tekrarlanabilir.

Enjeksiyon, ciltteki deformelerin en belirgin olduğu yerlere uygulanmaktadır. Kırışıklık ve sarkmaların sıklıkla görüldüğü alın, kaş ortası, göz çevresi, ağız çevresi, yüz, boyun, dekolte ve el üstü gençlik aşısının uygulandığı bölgelerdir.

Gençlik Aşısında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genç ve canlı görüntüyü muhafaza etmek için uygulanan, cilde sahip olduğu özellikleri geri kazandıran ve en az müdahale ile azami fayda sağlayan gençlik aşısının bilinen hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Koruyan ve tedavi eden gençlik aşısı, hamile kişilerde uygulanmamalıdır. Uygulama öncesinde alerjiler hakkında detaylı bilgi verilmelidir. Uygulamanın ardından sauna ve hamama girilmesi önerilmez.

Gençlik aşısı sonrasında ciltte çok hafif kızarlıklar ve şişlikler meydana gelebilmekte ancak birkaç saat sonra etkisi giderek azalmaktadır. Uygulama öncesinde, aspirin kullanımı sonlandırılmalıdır.

ND Yag Lazer

Excel HR lazer, Nd: YAG teknolojisinin birleşimi ile Safir Kontakt Soğutma başlığı sayesinde tüm cilt tiplerine tedavi imkânı sunulmaktadır. Cutera Nd Yag Lazerle;

 • Alexandrite laser epilasyon

 • Nd Yag lazer epilasyon
 • Cilt yenileme, cilt gençleştirme

Göz çevresi ve kazayağı kırışıklıklarının düzeltilmesi, Yüz ve boyun kırışıklıklarının giderilmesi, Yüz kızarıklıklarının giderilmesi El üstü derisinin gençleştirilmesi Kılcal damarların  ve varislerin yok edilmesi Tırnak mantarı tedavisi yapılabilmektedir.

PRP

Uygulamanın yapılacağı kişiden 2 veya 3 tüp (16-23 ml) kan alınır, santrfüj cihazında plateletleri ayrıştırılır. Ayrıştırılan plateletler kitteki tüpün içerisinde yoğunlaşıp birikir ve PRP denilen bir kan ürünü ortaya çıkar. Bu ürün (PRP) dolgu veya mezoterapi gibi yollarla deriye uygulanır.

Toplamda yaklaşık 30 dakikalık bir uygulamadır. Kolayca, acısız biçimde uygulanır.

Uygulamadan hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar. Daha    sonra bu parlak görünümünde biraz gerileme olur, ancak 3 veya 4 uygulamadan    sonra ( yani 1 kür uygulandıktan sonra ) kalıcı bir etki belirgin hale gelir.

 • İyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zara gördüğü durumların kontrolünü sağlamak,
 • Saç dökülmesinde tek başına kullanmak veya diğer tedavi seçeneklerinin etkisini güçlendirmek…

İple Yüz Germe

PDO (Polydioxanone) ipler kullanarak yapılan yüz germe işlemi, örümcek ağına benzer şekilde farklı yönlerde yerleştirilerek; ciltte kollajen üretimini uyarır ve sıkılaşma etkisine neden olur.

Bu uygulamaya ülkemizde altın iplik, altın örgü gibi isimler de verilmektedir. Cilt altına yerleştirilen ipler 6-8 ay içinde tamamen erirken kollajen artarak yüzü yukarı doğru çeker. İlk olumlu etkiler ipler yerleştirilir yerleştirmez başlar ve 1-2 ay içinde maksimuma ulaşır. Kalıcılığı 1.5-2 yıldır.

İşlem öncesinde lokal anestezi uygulanacağından ve iğneler çok ince olduğundan acı hissi yok denecek kadar azdır. 30-40 dakika kadar kısa süren bu işlem kişiyi rahatsız etmemektedir.

İşlem sonrasında iğnenin giriş noktalarında kızarıklık, nadiren de ufak tefek morluklar oluşmaktadır. Kızarıklıklar 1-2 saat içinde yok olacaktır. Morluklar ise 1 hafta içinde PDO ipler güvenilirliği kanıtlanmış, KFDA, KGMP, CE0123 tarafından onaylanmış iplerdir.

Aşağıdaki formu doldurarak size özel ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız
Kolay Randevu Al