BEYNEX Alzheimer Erken Uyarı Sistemi

Alzheimer Ön Risk Analizi

Beynex Alzheimer erken uyarı sistemi ile hem hastalık risklerinizi takip edebilir hem de sunduğu zihinsel egzersizlerle Alzheimer’dan korunabilirsiniz.

Yakın dönemi ilgilendiren randevu, toplantı, alışveriş listesi gibi bilgilerde unutkanlık yaşıyor musunuz?


Planlama ve hesaplama zorlukları yaşıyor musunuz? (Ödemelerin takibi, işleri sıraya koyma ve takibi, yemek tarifi takibi vb.)


Daha önce sorunsuz yaptığınız iş ve görevlerinizde aksama yaşıyor musunuz? (Evin düzeni ile ilgili karışıklık, eşyaların nasıl kullanıldığı ile ilgili bilgileri hatırlamakta zorluk vb.


Zaman ve yerler ile ilgili kafa karışıklığı yaşıyor musunuz? (Düzenli gidilen yerlerin konumunun bulunamaması, günün saatlerini, günleri, ayları karıştırmak, evin odalarını karıştırmak vb.)


Görüntüleri algılama zorluğu yaşıyor musunuz?


Konuşma ve anlamada zayıflık yaşıyor musunuz? (Kelime sayısında azalma, anlam kaymaları vb.)


Eşyaları olağan yerlerinden farklı yerlere koymak ve unutarak yakınlarını kaybetmekle veya hırsızlıkla suçlamak gibi durumlarla karşılaşıyor musunuz?


Yargılamakta ve karar vermekte güçlük yaşıyor musunuz? (Gündelik hayat içinde önceleri kolaylıkla alınan kararlar için uzun zaman harcama, bir türlü karar verememe ya da olağandışı şaşırtıcı kararlar alma durumu vb.)


Düzenli olarak yapılan sosyal aktivitelerden uzak duruyor musunuz? (Birlikteliklerden çekilme, kendinizi eve kapama ve tekdüze yaşantıya geçme vb.)


Kişiliğinizde ve davranışlarınızda değişiklik hissediyor musunuz? (Eli açık bir kişiyken cimri birisine, tersi biriyken savurgan birine dönüşmek, hiçbir şeyden zevk almamak vb.)