Болница Мемориал Дижле

Urfa Yolu 3. Km No: 150, Kayapınar/Diyarbakır

Memorial Dicle Hastanesi, Memorial’in 10’uncu hastanesi olarak 2013 yılında hizmete girmiştir. Memorial’in kaliteli sağlık hizmetlerinin Diyarbakır’daki ikinci adresi olan Memorial Dicle Hastanesi; alanında uzman hekimlerden oluşan akademik kadrosu, modern tanı ve tedavi üniteleri, teknolojik donanımı, hasta konforuna uygun mimarisi ile yalnızca Diyarbakır’a değil, tüm bölgeye hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır.

Hasta Konforuna Yönelik Mimari

21 bin metrekarelik kapalı alan üzerinde kurulan Memorial Dicle Hastanesi, 138 yatak kapasitesine sahiptir. Hastanede; 50 yenidoğan yoğun bakım, 16 genel yoğun bakım, 12 kardiyoloji ile kalp- damar cerrahisi yoğun bakım olmak üzere toplam 78 yoğun bakım yatağı ve 9 ameliyathane bulunmaktadır. Poliklinik alanları, hasta odaları, konforlu süit odaları, çocuk oyun alanları ve engelli hastaların ihtiyaçlarına özel düzenlenmiş bölümleri ile ileri tıp mimarisine sahiptir.

Memorial Hastaneleri Arasında Tıbbi Sinerji

Memorial Dicle Hastanesi’nde özellikle ameliyathaneler, tüp bebek merkezi, fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitesi ile radyoloji ve yoğun bakımlar gelişmiş tıp teknolojisine sahiptir. Kadın Hastalıkları ve Doğum ile Tüp Bebek Bölümü’nde 4 boyutlu ultrason cihazları ile hizmet veren hastanede; anjiyografi, radyoloji bölümlerinde de son teknoloji görüntüleme cihazları kullanılmaktadır. PACS sistemi (filmsiz hastane özelliği) sayesinde, görüntüleme ve laboratuvar sonuçları, Memorial Sağlık Grubu’nun lokasyonları arasında paylaşılarak tıbbi sinerji oluşturulmaktadır.

Memorial Dicle Hastanesi’nde gerektiğinde, Diyarbakır’daki hastaların tahlil ve tetkik sonuçları, Memorial’ın diğer şehirlerdeki hastanelerinde sanal ortamda değerlendirilerek, en doğru teşhis ve tedavi yöntemleri belirlenmektedir. Memorial Sağlık Grubu’nun diğer lokasyonlarında görev yapan doktorlar da Diyarbakır ve Dicle Hastaneleri’nde tanı-tedavi hizmeti vermektedir.

Memorial Diyarbakır Hastanesi ile bölgenin en büyük ihtiyacı olan Onkoloji Merkezi’ni hizmete sunan Memorial Sağlık Grubu, Memorial Dicle Hastanesi ile de dünyada referans merkezi olan Tüp Bebek Bölümü’nü de Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne getirmiştir. Karaciğer, böbrek ve kemik iliği nakli bölümlerinin de yakın zamanda bölgede hizmet vermesi için çalışmalar devam etmektedir.

Urfa yolu üzerinde bulunan Memorial Dicle Hastanesi, merkezi konumu açısından çevre illerden ve yurtdışından gelen hastaların son derece rahat bir şekilde ulaşabileceği stratejik bir noktada bulunmaktadır.

Memorial Dicle Hastanesi de Memorial Diyarbakır Hastanesi’nde olduğu gibi tüm branşlarda SGK anlaşmalı olarak; SSK, Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve devlet memurlarına hizmet vermektedir. Ayrıca özel sağlık sigortalı hastalar için de sigorta, banka ve kurum anlaşmaları bulunmaktadır.