Prof. Dr. Burak Erdamar kimdir?

Prof. Dr. Burak Erdamar,1968’de ABD’nin New York şehrinde doğdu. 1994’de İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu ve Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanlık eğitimini 1998’de aynı üniversitede tamamladı. 2003’de doçent, 2017’de profesör unvanı aldı. 1994 yılı Eylül dönemi tıpta uzmanlık sınavında Temel Bilimler Türkiye 2.si, Klinik Bilimler Türkiye 4.sü ve yine aynı yıl “Türkiye Klinikleri Bilgi” yarışması Türkiye 1.si oldu.

Çeşitli konularda ve alanda yayınlanmış 100’e yakın ulusal ve uluslararası makale ve bilimsel yayını bulunan Prof. Dr. Burak Erdamar, ulusal ve uluslararası çok sayıda panel, eğitim, konferans ve kongreye katıldı. Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği, KBB ve Estetik Yüz Cerrahisi Derneği üyesi olan Prof. Dr. Erdamar, 2002 yılından bu yana Memorial Şişli Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Bölümü’nde ve Onkolojik Cerrahi Merkezi’nde görev yapmıştır.

Memorial Ailesi’nın değerli üyesi, Şişli Hastanemizin gülen yüzü, bilim insanı ve 20 yıllık dostumuz sevgili Prof. Dr. Burak Erdamar’ı elim bir trafik kazasında kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesi, tıp dünyası ve tüm sevenlerine sabırlar dileriz.

Memorıal Sağlık Grubu’nun kuruluşundan bu yana Memorıal Şişli Hastanesi KBB Bölümü’nde görev yapan Prof. Dr. Burak Erdamar, Türk tıbbına katkıları ve mesleki başarılarının yanında; daima pozitif enerjisi, nezaketi, içtenliği, mütevazı kişiliği, hoş sohbeti ile onu tanıyan herkesin yaşamında derin izler bıraktı.

İyi ki onu tanıdık, iyi ki binlerce hayata ve yüreklerimize dokundu... Değerli hocamız, yüzünden hiç eksik olmayan gülümsemesiyle sonsuza dek kalplerimizde yaşayacak.


SAYGIYLA ANIYORUZ

Saygıyla Anıyoruz