PCR TESTİ - EV KİTİNİ NEDEN TERCİH ETMELİYİM?

 • Son dönemlerde kapalı ve kalabalık alanlarda bulunduysanız,
 • Yurt dışı veya şehirlerarası seyahat yaptıysanız,
 • 65 yaş üstü ve risk grubundaki bir yakınınızı ziyaret etmeyi düşünüyorsanız,
 • KORONAVİRÜS hastalığı ile ilgili belirtileriniz varsa,

Memorial COVID-19 PCR Testi - Ev Kiti ile dilediğiniz yerde, kendinize veya yakınlarınıza kolayca test yapabilirsiniz.

Uygulama sırasında desteğe ihtiyaç duyarsanız, Memorial e-Hemşire uygulamasıyla görüntülü hemşire desteği eşliğinde sürüntü örneğinizi alabilirsiniz.

Özel kuryemiz kapınıza gelsin, numunenizi hemen alın, sonucunuzu online görüntüleyin!

MEMORIAL COVID-19 PCR Testi - Ev Kiti

  Image

  Uygulama kılavuzu

  Image

  Örnek alma çubuğu

  Image

  Test tüpü

  Image

  Emici ped

  Image

  Şeffaf kilitli poşet

  Image

  Biyolojik numune taşıma poşeti (uluslararası standartlara uyumlu ve özel kilitli)

  Image

  Sabitleyici balonlu naylon

  Image

  Kutuyu kapatma ve güvenlik etiketi


  Satın Al

MEMORIAL COVID-19 PCR TESTİ - EV KİTİNİ NASIL ALABİLİRİM ?

Image

Başvuru formunu doldurun

PCR Testi - Ev Kiti için formu doldurun, çağrı merkezi yetkilimiz en kısa sürede size ulaşsın.

Image

Ödemenizi güvenli bir şekilde yapın

Başvuru sonrası, çağrı merkezi yetkilimizin SMS ile paylaşacağı link üzerinden güvenli ödeme altyapısını (3D Secure) kullanan tahsilat sayfamıza bağlanabilir, sonrasında kredi kartı bilgilerinizi girerek ve kimseyle paylaşmadan işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Image

Teslimat için tarih ve saat planlayın

Ödeme ve satın alma işleminizden sonra test kitinizin teslimat süreci başlamaktadır.
Kitlerin kuryeye verilmesiyle birlikte SMS ile tarafınıza bilgilendirme yapılır. Kuryemiz sizi arayarak randevu planlamanızı gerçekleştirir.

Birden fazla kişi için test kiti aldıysanız, teslimat sırasında tüm bireylerin verilen adreste bulunması gereklidir.

Özel kuryemiz sizden numunenizi alıp laboratuvarlarımıza ulaştırdıktan sonra maksimum 12 saat içinde testiniz sonuçlanacaktır. Sonuç bilgisi sizlere SMS ile de ulaştırılacaktır.

Image

Testinizi yapın ve kitinizi geri gönderin

Test kiti, belirlediğiniz gün ve saatte kuryemiz tarafından kutu içerisinde, test kitini aldığınız tüm bireyler için ayrı ayrı kimlik doğrulaması yapılarak teslim edilecektir.

Uygulama videosunda ve kullanım kılavuzunda gösterilen adımları izleyerek test işlemini kolayca gerçekleştirebilir, kit kutusunu etiketle kapatarak kuryeye teslim edebilirsiniz. Bu süreçte kurye sizi 20 dakika süreyle dışarıda bekleyecek ve test kitini laboratuvarımıza ulaştıracaktır.

Image

Sonuçlarınızı online öğrenin

Test sonuçlarınız hazırlandığında, cep telefonunuza Memorial Sağlık Grubu tarafından bilgilendirme mesajı gelecektir. SMS ile gelen linke tıklayarak, Memorial e-sonuç sayfasından (www.memorial.com.tr) raporlarınızı online görüntüleyebilirsiniz.


Satın Al

PCR TESTİMİ NASIL YAPABİLİRİM?

PCR testi, herhangi bir semptomu olmasa bile COVID-19 hastalığını taşıyan kişilerin en erken evrede belirlenmesini sağlayan güvenli bir testtir. Hastalık tanısının erken evrede konulması, tedavi, izolasyon ve önlem sürecinin erken başlamasına yardımcı olmaktadır.

Memorial COVID-19 PCR Testi - Ev Kiti ile bulunduğunuz ortamda kolay ve pratik bir şekilde siz de kendi kendinize veya bir yakınınız yardımıyla sürüntü örneği alabilir, test paketini kurye süreci ile Memorial Sağlık Grubu Laboratuvarlarına gönderebilir ve sonuçlarınızı online olarak alabilirsiniz.

Ev Kitini alan hastalarımıza özel Memorial e-Hemşire uygulamasıyla ihtiyaç duymanız halinde uzman hemşiremizle görüntülü görüşme desteğiyle numunenizi alabilir, güvenli şekilde uygulamanızı tamamlayabilirsiniz.

Image

BOĞAZINIZDAN SÜRÜNTÜ ALIN

Örnek alma çubuğunu boğazınızın her iki yanına sertçe sürterek ve çevirerek sürüntüyü alın.

Image

BURNUNUZDAN SÜRÜNTÜ ALIN

Aynı çubuğu burnunuzun her iki deliğine, bir engelle karşılaşana kadar derine ilerletip birkaç kez çevirin.

Image

KUTUYU KURYEYE TESLİM EDİN

Test numunenizi dikkatli bir şekilde paketleyin ve kit kutusuna koyup etiketle kapatarak kuryeye teslim edin.

PCR Testi - Ev Kiti Uygulama Videosu (Kendinize)

PCR Testi - Ev Kiti Detaylı Anlatım Videosu (Yakınınıza)

Detaylı Kullanım Kılavuzunu PDF indir

SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Kendi kendine uygulanan PCR testi güvenilir mi?

  PCR testi COVID-19 için bugün bilinen en güvenilir tanı testidir. Hızlı tanı testleri, koronavirüs açısından hızlı bir şekilde sonuç verse de PCR testine göre daha az duyarlıdır. Bu nedenle özellikle koronavirüs belirtisi gösteren kişilerin hızlı tanı testleri negatif olsa bile, PCR testi ile teyit alınması gerekir.

  Kendi yapacağınız PCR testinizi, kutu içerisindeki uygulama kılavuzu ve videodaki detaylara göre tamamladığınızda, test sonuçlarınızın güvenirliğinin hastanede yapılan uygulamadan bir farkı olmayacaktır.

 • Neden Memorial COVID-19 PCR Testi - Ev Kiti’ni tercih etmeliyim?

  Memorial COVID-19 PCR Testi - Ev Kiti, kişinin dilediği yerde konforlu ve kolay bir şekilde hem kendisi hem de sevdikleri için uygulayabileceği son derece pratik bir testtir.

  Sizden alınan numuneler, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, 7gün/24 saat hizmet veren Memorial Sağlık Grubu laboratuvarlarında çalışılmaktadır. Sonuçlarınız, hasta bilgilerinin gizliliği ve KVKK veri işleme kuralları çerçevesinde sadece tarafınıza teslim edilmektedir.

 • Test numunemi bir yakınıma aldırabilir miyim?

  Sürüntü örneğinizi, gerekli hijyen kurallarına ve belirtilen talimatlara uyarak (maske ve siperlik ile) bir yakınınız da alabilir.

 • Test numunemi alırken bir sağlık profesyonelinden destek alabilir miyim?

  Testi uygulama aşamasında yardıma ihtiyaç duyarsanız, 444 88 99 no’lu çağrı merkezimizi arayabilir ve Memorial e-Hemşire uygulamasıyla alanında uzman hemşirelerimizden görüntülü destek alabilirsiniz. e-Hemşire uygulamamız, Memorial COVID-19 PCR Testi-Ev Kiti hizmetinden faydalanan hastalarımıza ücretsiz olarak sunduğumuz ayrıcalıklı bir hizmettir.

 • Burun ve boğaz yolları ile ilgili bir rahatsızlığım varsa PCR testi yapabilir miyim?

  Burnun tıkanıklığı ve akıntısı ya da geniz akıntısı gibi solunum yolları rahatsızlıkları, sürüntü örneği alınması için engel değildir. Bu kişilerin testi yapmadan önce burun ve boğaz yollarını temizlemesi, bir yudum su içmesi önerilir.
  Yakın zamanda kulak burun boğaz yolları ile ilgili cerrahi bir operasyon geçirmiş olan kişiler bu testi doktorlarına danışarak uygulayabilir.

 • Kuryemiz sizi ne kadar süreyle bekleyebilir?

  Kuryemiz, numune alımınız sırasında sizi maksimum 20 dakika süreyle bekleyecektir. İşleminizin herhangi bir nedenle 20 dakikadan uzun sürmesi durumunda, adresinizden ayrılmak durumunda kalabilir. Bu durumda 444 88 99 no’lu Çağrı Merkezimize ulaşarak yeni randevu talebi oluşturabilirsiniz. Kuryemiz yeni bir randevu tarihinin belirlenmesi için sizi tekrar arayacaktır.

 • Testi yaptıracak kişilerin randevu saatinde belirtilen adreste bulunmaması durumunda ne yapılmalı?

  Test yaptıracak tüm bireylerin randevu saatinde verilen adreste olması önemlidir. Ancak beklenmedik durumların gelişmesi halinde evde bulunmayan kişi ya da kişiler için yeni bir randevu tarihi belirlenebilir. Yeni randevunu talebinizi 444 88 99 no’lu Çağrı Merkezimize ulaşarak oluşturabilirsiniz. Kuryemiz yeni bir randevu tarihinin belirlenmesi için sizi tekrar arayacaktır.

 • Sonuçlarımı ne zaman alabilirim?

  Testleriniz, kurye tarafından teslim alındıktan sonra İstanbul içinde bir gün, İstanbul dışında iki günde laboratuvarlarımıza ulaştırılır ve sonuçlarınız 12 saat sonra hazırlanır. Sonuç bildiriminiz SMS ile yapılır.

 • Sonuçlarım bana ne gösterecek?

  PCR testi, COVID-19 hastalığında kesin tanı yöntemi değildir. Dolayısıyla sonucunuzun negatif çıkması hastalığı taşımadığınız anlamına gelmeyebilir. COVID-19 belirtileri taşıdığınızı düşünüyorsanız bir sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.

  Test sonucunuz pozitif çıkarsa sağlık profesyonellerimiz sizi telefonla bilgilendirecek, aynı zamanda testinizin sonuçları resmi kurumlarla paylaşılacak ve gerekli takibiniz yapılacaktır.

 • Test sonucumu yurt dışı seyahatlerim için ibraz edebilir miyim?

  COVID-19 PCR Testi - Ev Kiti yurt dışına çıkış işlemleri için geçerli bir uygulama değildir. PCR test sonucunun yurt dışı seyahatlerde geçerli olabilmesi için hastanede görevli bir sağlık çalışanı tarafından kimlik doğrulaması yapılarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

 • Testin doğru şekilde sonuçlanabilmesi için ne yapabilirim?

  Testinizin doğru sonuçlanabilmesi için uygulamanın videoda ve kılavuzdaki adımlara uygun olarak sırasıyla yapılması önemlidir. Uygulama esnasında beklenmedik bir sorun ile karşılaşırsanız 444 88 99 no'lu telefondan çağrı merkezimize veya tıbbı yardım için bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

 • Test kitimi iade etmek istiyorum, ne yapabilirim?

  Test kitini, kutusunu açtığınız halde, herhangi bir sebeple iade etmek istiyorsanız, içerisindeki materyalleri kullanmadan, zarar vermeden ve eksiksiz bir şekilde tarafımıza bilgi vererek iletebilirsiniz. Bu durumunda hizmet sözleşmesine göre kit ve kurye bedeli üzerinden kesinti yapılarak ücret iadesi gerçekleştirilebilir. Test kitinin kutusu açılmadığı durumlarda yapacağınız iade taleplerinde ise kit bedelinin tamamı tarafınıza iade edilecektir.Test kitleri ile ilgili herhangi bir problem ile karşılaşmanız durumunda 444 88 99 no’lu Çağrı Merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Satın Al

Image

Memorial e-Hemşire

PCR Ev Kiti uygulaması ile ilgili profesyonel desteğe ihtiyaç duyduğunuzda, uzman hemşiremizle canlı ve görüntülü görüşme yapabilirsiniz.