Son Gelişmeler

Benim Dünyam, Benim Resmim…

30.04.2020 20:39:38

Memorial Geleneksel Çocuk Resim Yarışması başladı. Bu yıl 9’uncusu düzenlenecek olan yarışmada minikler, hayallerindeki dünyayı çizgilerle anlatıyor…

 

Memorial Sağlık Grubu’nun çocukların hastane ve doktor korkularını yenmelerine yardımcı olmak ve kişisel yeteneklerini ortaya açığa çıkarmak için düzenlediği resim yarışmasının bu yılki konusu “Benim Dünyam…”

 

Memorial Geleneksel Çocuk Resim Yarışması’nda bu yıl, çocuklar hayalindeki dünyayı anlatıyor.  Hayalindeki dünyayı en güzel şekilde anlatan ve çizgilerle resmeden minikler birbirinden güzel hediyelerin sahibi olacaklar. İlköğretim ve okul öncesi kategorilerinde düzenlenecek olan yarışmaya katılım için son gün, 15 Nisan…

Memorial Şişli Hastanesi’nden Pedagoji Uzmanı Dr. Melda Alantar, resim yapmanın çocuk gelişimine sağladığı katkılar hakkında şu bilgileri verdi:

 

“Resim çocuğun düşünme dilidir”

Resim, özellikle küçük yaşlarda sözcüklerden daha güçlü bir anlatım aracıdır. Çocukların kişilik özelliklerini, insanlar arası ilişkilerini ve değer yargılarını yansıtan güçlü bir araçtır. Bu nedenle, anne baba ve öğretmenlerin çocuklara çizme olanağı sağlamaları ve onu bu konuda cesaretlendirmeleri yeterli olurken, ilerleyen dönemlerde ise çocuğun çizme eğilimini hızlandıracak bir eğitim yaklaşımı izlenmelidir.

Resim yarışmasında dereceye giren eser sahiplerinin ödüllendirilmeleri, çocukların özgüvenlerini desteklemek ve yeteneklerinden haberdar olmalarını sağlaması nedeniyle çocuk gelişimini desteklemektedir.

Yarışma Kuralları

1- Yarışma okul öncesi ve ilköğretim olmak üzere iki kategoride yapılacaktır.

2- Resimler, 35cm x 50 cm ölçülerinde resim kağıdına, pastel boya ile yapılacaktır.

3- Resimlerin sağ arka köşesine yarışmacının adı soyadı, yaşı, okulu, velisinin adı soyadı ve telefonu yazılmalıdır. Her yarışmacı sadece bir kez yarışmaya katılma hakkına sahiptir.

4- Yarışmacılar resimlerini en geç 15 Nisan 2013 tarihine kadar, Memorial Şişli Hastanesi, Memorial Ataşehir Hastanesi, Memorial Hizmet Hastanesi, Memorial Antalya Hastanesi, Memorial Diyarbakır Hastanesi, Memorial Kayseri Hastanesi,  Memorial Etiler Tıp Merkezi ve Memorial Lara Tıp Merkezi’ne elden veya posta yoluyla ulaştırabilirler.

5- Kazananlar, 22 Nisan 2013 Pazartesi günü, www.memorial.com.tr’den duyurulacaktır.

Ödüller:

 

1’incilik Ödülü: Vestel Bilgisayar

 

2’incilik Ödülü: Vestel DVD LCD

3’üncülük Ödülü: Es Aras Bisiklet

Sosyal Medya Hesaplarımız
Kolay Randevu Al