Son Gelişmeler

İstanbul Multidisipliner Üroonkoloji Konseyi II

30.04.2020 20:39:45

Memorial Sağlık Grubu, Multidisipliner Üro-onkoloji toplantısının ikincisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 25 Mart Pazartesi günü  Memorial Şişli Hastanesi Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan “İstanbul Multidisipliner Üroonkoloji Toplantısı” ülkemizin konusunda en yetkin uzmanlarını buluşturacak.

Toplantı başkanlığını Memorial Şişli Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Bölümü’nden Prof. Dr. Esra Sağlam Kaytan’ın yapacağı konseye,  Memorial Şişli Hastanesi Üroloji Bölümü’nden Prof. Dr. Murat Binbay ve Medikal Onkoloji Bölüm’ünden Doç. Dr. Serkan Keskin de konuşmacı olarak katılacak.

Toplantıya ayrıca  Prof. Dr. Oğuz Acar, Doç. Dr. Özdil Başkan, Prof. Dr. Sevil Bavbek, Prof. Dr. Mert Başaran, Prof. Dr. Fulya Ağaoğlu, Prof. Dr. Uğur Selek, Prof. Dr. Emin Darendeliler, Prof. Dr. Tarık Esen, Prof. Dr. Saadettin Eskiçorapçı, Prof. Dr. Öner Şanlı, Memorial Şişli Hastanesi’nden Nükleer Tıp Uzmanı Dr. Remzi Karaman gibi isimler de sunulacak vakaları tartışmak üzere toplantıya katılacak.

Avrupa Üroloji Kongresinden Ürolojik Onkoloji ile ilgili önemli gelişmeler paylaşılacak

Toplantının ilk bölümünde Prof. Dr. Murat Binbay ve Doç. Dr. Serkan Keskin güncel üroonkoloji konuları hakkında sunumlar yapacak. Prof Dr. Murat Binbay 1 hafta önce Barcelona’da yapılan Avrupa Üroloji Kongresi’nden üro-onkoloji ile ilgili en önemli gelişmeleri meslektaşları ile paylaşacak. Doç. Dr. Serkan Keskin en güncel konulardan “mesane kanserlerinde immonoterapi” hakkındaki yeni gelişmeleri paylaşacak. 

Ürolojik Kanser vakalarında güncel yaklaşımlar ele alınacak

Toplantının ikinci bölümünde Prof. Dr. Oğuz Acar ve Prof. Dr. Emin Darendeliler başkanlığında birbirinden ilginç 3 ürolojik kanser vakası, toplantıya katılan tartışmacı hocalar tarafından değerlendirilecek.

Neden İstanbul’da aylık üroonkoloji toplantıları yapılmaya başlandı?

Toplantıların yapılmasını sağlayan ekibin içinde olan Prof. Dr. Murat Binbay “Son yıllarda tıp alanındaki baş döndürücü ilerlemeler sonucu; kanser hastalarını artık daha etkili bir biçimde tedavi etmeye başladık. Her ne kadar güncel kılavuzlar, standart hasta yaklaşımları hakkında bize bir fikir verse de; hasta özelinde bu kılavuzlara bakarak cevap bulmamız mümkün değildir. Bu nedenle yeni nesil hasta odaklı yaklaşımlarda kanser hastaları tek bir branş tarafından değil; medikal onkoloji, radyasyon onkolojisi, radyoloji, cerrahi, nükleer tıp ve patoloji uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından değerlendirilmektedir” dedi. 

4 önemli hastanenin doktorları Ürolojik kanser vakalarını tartışacak

Bu amaçla İstanbul’ un dört önemli kurumuna (Memorial Şişli Hastanesi, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Atakent Acıbadem Hastanesi) ait hekimlerin öncülük ettiği İstanbul multidisipliner üro-onkoloji konseyleri Şubat 2019 itibariyle yapılmaya başlandı. Amacımız sadece kurumlarımıza başvuran hastalara en uygun görüşü sunmak değil, aynı zamanda ülkemizin her köşesinde hastalığı ile ilgili görüş almak isteyenlere yardımcı olmak; isteyen kişilere gerektiğinde yurtiçi ve yurt dışındaki yeni tedavi yöntemlerini önermektir. Hastalara tek bir bakış açısından değil; farklı branştaki birçok hekimin bakışı, bilgisi ve tecrübesiyle değerlendiriyoruz. Ekip olarak birlikten sağlık doğar diyoruz” dedi.

Ürolojik onkoloji ile ilgilenen tüm hekim arkadaşlarımızı toplantıya katılmak üzere bekliyoruz.

Sosyal Medya Hesaplarımız
Kolay Randevu Al