Son Gelişmeler

Kalbin Yolculuğuna Davetlisiniz!

30.04.2020 20:39:40

Dünyada ölüm nedenleri arasında ilk sırada yer alan kalp hastalıkları, ülkemizde her yıl yaklaşık 200 bin kişinin hayatını kaybetmesine neden oluyor. Her yaşta sağlıkla atan bir kalp için, doğumdan itibaren yaşamın her evresinde kalbi korumaya yönelik önlemler alınması gerekiyor.

Kalp sağlığı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla 15 Şubat 2016 Pazartesi günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde Memorial Ataşehir Hastanesi Kardiyoloji-Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Azmi Özler’in katılımıyla kalp sağlığı semineri düzenlenecek. Halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek seminerde anne karnından sonsuzluğa kalbin yolculuğu, kalp sağlığı hakkında merak edilenler konuşulacak. Kalbin stres yükünü azaltmak ve daha sağlıklı, kaliteli bir yaşam için Yoga Uzmanı Dr. Neslihan İskit ile kalp yogası gerçekleştirilecek.

Prof. Dr. Azmi Özler, her yaşta sağlıkla atan bir kalp için yapılması gerekenler ve kalp yogasının sağlığa etkileri hakkında bilgiler verdi.

Bilgi kirliliği kalp sağlığını riske atıyor

Günümüzde hava kirliliği, düzensiz beslenme, stres gibi faktörlerin giderek çoğalması; sigara tüketimi, şeker hastalığı, tansiyon yüksekliği ve hareketsiz yaşamın getirdiği tüm olumsuzluklar ile kalp damar hastalıklarının günden güne yaygınlaşmaktadır. Tüm bunlara kalp sağlığı ile ilgili bilgi kirliliğinin de eklenmesi ile insanların endişeleri giderek artmakta ve tam aksine bu konuda dikkatli davranmamaları kalp sağlıklarını riske atmalarına yol açmaktadır.

Kalbiniz her yaşta sağlıkla atsın

Kalp sağlığı ile ilgili doğru kaynaklardan bilgiler sağlamak hem korkuların ne kadar yersiz olduğunun görülmesini hem de her yaşta sağlıkla atan bir kalp için önlemlerin alınmasını sağlayacaktır. Sağlıklı yaşamın kurallarının yerine getirilmesi, kalp ve damar hastalığı gibi problemler ile karşılaşma olasılığını düşürecektir. Bunun için kalp hastalıkları konusunda bilinçlenmeli ve kalp her yaşta koruma altına alınmalıdır.

Stresten arınıp kalp sağlığınızı korumak için yoga yapın

Kalp hastalığına yol açan birçok neden bulunmaktadır. Genetik geçiş, sigara kullanımı, diyabet hastalığı ve hareketsiz yaşamın yanı sıra en önemli nedenlerden biri de strestir. Sağlıklı yaşam için stresle mücadele edebilmek çok önemlidir. Ruhsal ve bedensel dinginlik hali hem kalp hastalığına yakalanmamak hem de yakalandıktan sonra yaşam şartlarının olumlu gelişiminde oldukça önemlidir. Yoga, ruh ve beden dinginliğine katkıda bulunan önemli bir araçtır. Yoganın sağladığı ruhsal dinginlik hali; tansiyon, şeker ve stres kontrolüyle sağlıklı ve mutlu yaşama katkıda bulunmaktadır.

Program:

Tarih:15 Şubat 2016 Pazartesi Saat 14.00

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi A Salonu

Bağdat Cad. Haldun Taner Sok. No:11 Caddebostan/Kadıköy

Bilgi ve Kayıt: 444 7 888

Ücretsizdir

Sosyal Medya Hesaplarımız
Kolay Randevu Al