Son Gelişmeler

Memorial & Cleveland Klinik Cerrahi Günleri Başlıyor...

30.04.2020 20:39:44

Memorial Sağlık Grubu, dünyanın önde gelen sağlık kurumlarından Cleveland Klinik ile önemli bir organizasyona imza atıyor. 23 Şubat 2019 tarihinde Memorial Bahçelievler Hastanesi’nde düzenlenecek olan  “Kolorektal ve İleri Robotik Cerrahide Son Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu” dünyaca ünlü uzmanları buluşturacak.

Sempozyum başkanlığını Memorial Bahçelievler Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü’nden Prof. Dr. Ediz Altınlı’nın yapacağı organizasyonda, bu alanda uluslararası üne sahip olan Cleveland Genel Cerrahi Kliniği Kolorektal Cerrahi Bölüm Başkanı Dr. Scott Steele ve aynı merkezde görev yapan dünyanın  sayılı robotik kolorektal cerrahlarından Dr. Emre Görgün de konuşmacı olacak.

Sempozyuma Memorial Sağlık Grubu’ndan Prof. Dr. Erhun Eyüboğlu, Prof. Dr. Fatih Aydoğan, Prof. Dr. Furüzan Numan, Prof. Dr. Kamil Yalçın Polat, Prof. Dr. Koray Acarlı, Doç. Dr. Serkan Keskin, Op. Dr. Erkal Ziylan ve Op. Dr. Ersan Eroğlu gibi isimler de katılacak.

Kolorektal cerrahi ile ilgili çok önemli paylaşımlar yapılacak

Organizasyonda “TME uygulamasında anatomi”, “rektal kanser yönetiminde transanal TME’nin rolü”, “robotun kolorektal cerrahideki rolü”, “divertikülit – elektif ve acil cerrahi”, “selim anorektal hastalıklarla tedavide yeni yaklaşımlar”, “rektumun nöroendokrin tümörlerinde yönetimi”, “kolorektal ve perianal travma”, “robotik kolorektal cerrahide ve SP’de yeni ilerlemeler”, “endolüminal cerrahi-kompleks kolorektal kitlelerde yeni endolüminal platform”, “rektumun selim ve malign lezyonlarında TEM” gibi konularla ilgili önemli paylaşımlarda bulunulacak ve vaka sunumları yapılacak.

Robotik cerrahide güncel yaklaşımlar ele alınacak

Memorial Bahçelievler Hastanesi’nin açılışının birinci yılına girerken, Cleveland Klinik Kolorektal Cerrahi Bölümü’yle birlikte çok önemli bir organizasyona imza attıklarını dile getiren Prof. Dr. Ediz Altınlı, “Kolorektal ve İleri Robotik Cerrahide Son Güncel Yaklaşımlar konulu cerrahi günlerinde, son yenilikleri gözden geçirmek, paylaşmak ve tartışmak amacıyla bir araya geleceğiz. Hastanemizde Cleveland Genel Cerrahi Kliniği Kolorektal Cerrahi Bölüm Başkanı Dr. Scott Steele ve dünyanın sayılı robotik kolorektal cerrahlarından Dr. Emre Görgün’ü ağırlamanın, verecekleri güncel bilgileri paylaşmanın ve tartışmanın mutluluğunu birlikte yaşayacağız. Aynı zamanda Memorial bünyesinde çalışan çok değerli genel cerrahi, radyoloji ve onkoloji hekimlerimizin de katılacağı toplantımıza, konuyla ilgilenen ve yenilikleri beraber paylaşmak istediğimiz, tüm genel cerrahi uzmanlarını ve asistanlarını, gastroenteroloji, dahiliye, onkoloji ve acil hekimlerini aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim” dedi.

Detaylı bilgi ve katılım için: https://www.memorial.com.tr/kampanyalar/memorialcleveland-cerrahi-gunleri/

Bilgi ve kayıt için: Halay Murathan – 0 549 317 80 55

Sosyal Medya Hesaplarımız
Kolay Randevu Al