Son Gelişmeler

Memorial Sağlık Grubu’na Müşteri Deneyimi Ödülü

30.04.2020 20:39:43

Memorial’dan Türkiye’de bir ilk: “Dijital Hasta Odası Bilgilendirme Sistemi”

Türkiye’de ilklerin öncüsü Memorial Sağlık Grubu, önemli bir başarıya daha imza attı. Ülkenin önde gelen markalarının yarıştığı Müşteri Deneyimi Arenası’nın dijital kategorisinde Memorial Sağlık Grubu, “Dijital Hasta Odası Bilgilendirme Sistemi” ile ödüle layık görüldü.

Ülkemizde, tamamı müşteri deneyimi hakkında ilk etkinlik olma özelliği taşıyan Müşteri Deneyimi Arenası’nda e-ticaretten, bankacılığa, telekomdan, hazır giyime ve perakendeye kadar birçok lider markanın projeleri yarıştı. Bu alanda uzman ve sektöre hakim akademisyenlerden oluşan jüri, müşteri hizmetleri ve deneyimi konusundaki parlak fikirleri titizlikle değerlendirdi. Proje kapsamında ödül alan markalar, başarı hikayelerini fikir aşamasından uygulamaya, daha iyi bir müşteri deneyimi üretmenin sırlarını katılımcılarla paylaştı.

  •  

Sağlıkta dijital deneyim: Memorial Sağlık Grubu

Müşteri Deneyimi Arenası’nda Memorial Sağlık Grubu, geliştirdikleri interaktif  uygulamalarla müşteri deneyimini dijitale aktaran marka olarak ödüle layık bulundu. Memorial Sağlık Grubu, ilk olarak Memorial Bahçelievler Hastanesi’nde gerçekleştirilen uygulamada yatan hastaların hastanede kaldıkları süre boyunca sağlık durumları ve karşılaşacakları süreçlerle ilgili güncel bilgileri, dijital ve interaktif bir platform üzerinden takip edebilmelerine olanak sağlıyor.

Kişiye özel bilgilendirme ve geri bildirimlerle hasta memnuniyeti artıyor

Müşteri Deneyimi Arenası ödül töreninde Memorial Sağlık Grubu’nun ödülünü Hasta Deneyimi Direktörü İbrahim Kürkçü ve ekibi aldı. İbrahim Kürkçü, uygulamanın Türkiye’de bir ilk olduğunun altını çizerek, “Dijital Hasta Odası Bilgilendirme Sistemi” Memorial Sağlık Grubu Hasta Deneyimi Programı’nın öne çıkan projelerinden biri. Sistem, hasta odalarındaki TV ekranları üzerinde çalışıyor. Misafirlerimiz TV’yi açtıklarında onları öncelikle uygulamanın ana ekranı karşılıyor, buradan televizyon kanalları veya uygulama üstündeki tedavi planı, eğitim videoları, bilgi ve talep ekranlarına TV’nin kumandası ile kolayca ulaşabiliyor. .  Karşılama ekranında kişinin hastanede yatış sürecinde bakım ve takibini yürütecek olan ekip ile ilgili bilgiler geliyor. Misafirimiz, hangi bölümün hastası ise ona özel olarak seçilmiş video ve bilgilendirme içeriklerini Memorial TV ekranı altında dilediği zaman izleyebiliyor. . Bunun dışında diyet ve medikal bakım planını Tedavi Planı ekranlarından günlük olarak takip edebiliyor. Bilgi ekranlarında ise hasta odalarındaki hizmetler, ekipman ve aksesuarların özellikleri ile hastanedeki yatışı sırasında kendisine verilecek olan hizmetlerle ilgili bilgilendirmeler yapılıyor. Sistemde hastaların tüm bu süreçlerle ilgili talep ve geri bildirimlerini iletebileceği interaktif anket ve sorun bildirim ekranları da yer alıyor. Özetle, bu uygulama ile hastaların temel temas noktalarındaki deneyimleri dijital teknolojilerle yeniden tasarlanarak hastaya özgü kişiselleştirilmiş bir deneyim sunuluyor” dedi.

Sosyal Medya Hesaplarımız
Kolay Randevu Al