Son Gelişmeler

Yüz Yaşını Devirmenin Sırları Memorial Antalya’da

30.04.2020 20:39:31

Toplumu bilinçlendirmek ve sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla kültür ve sanata verdiği desteği her yıl artıran Memorial Sağlık Grubu, bu kez de “Yüz Yaşını Devirmenin Sırları” adlı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.

Asırlık Hayatlar Uzun ve Sağlıklı Yaşamın Sırlarını Anlatıyor

Gazeteci-yazar Esra Tüzün’ün Türkiye’nin her bölgesinde yaptığı araştırmalar ve röportajlarla hazırladığı, fotoğraf editörlüğünü Kutup Dalgakıran’ın yaptığı “Yüz Yaşını Devirmenin Sırları” adlı fotoğraf sergisi, 14 Mart Pazartesi günü Memorial Antalya Hastanesi’nde sanatseverler ile buluşacak.

100 yaşını devirenler yaşamları boyunca nelerden vazgeçemediklerini, nelerden uzak durduklarını, alışkanlıklarını, inanışlarını hatta aşklarını anlatıyorlar. Aynı zamanda doğru bilinen bazı yaşam önerilerini yalanlayarak, kendi yaşamlarına dair önemli detayları aktarıyorlar. Sergide, 100 yaşının üzerinde olmasına rağmen hala zeybek oynayan Kübra Teyze, günde 80 merdiven çıkan Bekir Adalığ,  bahçesindeki zeytinleri her yıl kendisi toplayan İbrahim Topçu, “Gözlük kullanmaya şimdilik ihtiyacım yok” diyen Ferhat Kaya, birbirlerine 80 yıldır aşık olan Akıncı çifti ve daha pek çok asırlık çınarın fotoğrafları ve sağlık önerileri bulunuyor.

“Yüz Yaşını Devirmenin Sırları” fotoğraf sergisi, 15 Nisan Cuma gününe kadar Memorial Antalya Hastanesi’nde ziyaret edilebilecek. Siz de uzun ve sağlıklı yaşamanın sırlarını merak ediyorsanız, bu sergiyi kaçırmayın!

PROGRAM

Tarih : 14 Mart 2011 Pazartesi
Saat : 14.30- Kokteyl ve sergi açılışı
Yer : Memorial Antalya Hastanesi

Sosyal Medya Hesaplarımız
Kolay Randevu Al