Anne Olmaya Doğuma Hazırlık Kursu ile Hazırlanın

Anne ve baba adayları için hamilelik ve doğum süreci her zaman heyecanlı, bir o kadar da stresli geçmektedir. Bu telaşlı günlerin stresini azaltmak da ancak doğru bilgilendirme ile mümkün…

Hamilelik sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanması ve bebeğin bakımına dair pek çok sorunun yanıtını arayan anne adayları için “Memorial Doğuma Hazırlık Kursu” 11 Nisan Çarşamba günü Memorial Bahçelievler Hastanesi’nde başlıyor.

40 hafta süren hamilelik yolculuğunda, anne adaylarının bilinçli ve mutlu bir hamilelik dönemi geçirmeleri için düzenlenen Memorial Doğuma Hazırlık Kursu halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Bebek sahibi olacak çiftler uzman doktorlardan öğrenecekleri bilgiler ışığında bilinçli bir hamilelik süreci yaşayarak, yaşamsal önem taşıyan bazı sorunların da önüne geçebiliyorlar.

HAFTA HAFTA KURS PROGRAMI

BİRİNCİ HAFTA

Eğitimin birinci haftasında gebelik oluşumu, gebelik süresince anne adaylarında meydana gelen fizyolojik değişiklikler, gebelik süresince risk oluşturabilecek durumlar ele alınıyor. Bunun yanı sıra ağız ve diş hastalıkları uzmanı, gebelikte ağız ve diş sağlığı ile ilgili dikkat edilmesi gerekenleri katılımcılarla paylaşıyor. Ayrıca, anne adayı gebelik süresince dengeli ve yeterli beslenme hakkında beslenme ve diyet uzmanları tarafından bilgilendiriliyor.

İKİNCİ HAFTA

Eğitimin ikinci haftasında, gebelik süresince ortaya çıkabilecek duruş ve yürüyüş bozukluklarını önlemek ve rahat bir doğum süreci geçirmek amacıyla uygulamalı gebelik egzersizleri anlatılıyor. Egzersizlerin yanı sıra; anne karnındaki bebeğin gelişimi, takibi ve gebelik süresince yapılması gereken testler de kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından anne ve baba adaylarına aktarılıyor.

ÜÇÜNCÜ HAFTA

Eğitimin üçüncü haftasında, kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından katılımcılar doğum hakkında bilgilendiriliyor. İlk zamanlar bebekle ebeveynler arasında doğru iletişim kurma yöntemleri de çocuk ve ergen psikolojisi uzmanları ve pedagoglar tarafından ebeveynler ile paylaşılıyor. Ayrıca gebelik sürecinin ardından bebek doğduktan sonraki süreçle ilgili bebeğin beslenmesi, emzirmenin önemi, bebeğin banyosu, göbek bakımı ve masajının yanı ile bebek bakımı ile ilgili pratik bilgiler anlatılıyor.

DÖRDÜNCÜ HAFTA

Eğitimin son haftasında ise, yeni doğan sağlığında dikkat edilmesi gerekenler ebeveynler ile paylaşılıyor. Ayrıca bebeğin beslenmesi, anne sütü ve emzirmenin önemi, bebeklik ve çocukluk dönemi aşıları da çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları ve pediatri uzmanları tarafından ebeveynler ile paylaşılıyor.

Program:

11 Nisan – 2 Mayıs 2018

Her Çarşamba  / 18.00 – 20.00 (4 hafta boyunca)

Memorial Bahçelievler Hastanesi Konferans Salonu

Bilgi ve Kayıt: 444 7 888

Katılım ücretsizdir.

04 Nisan 2018