Memorial Kalitesinin Antalya’daki İkinci Adresi Lara Tıp Merkezi

Memorial Antalya Hastanesi’nin uydu kliniği olan Memorial Lara Tıp Merkezi, Lara’da İsmet Gökşen Caddesi üzerindeki modern ve ferah binasında Memorial kalitesinin Antalya’daki ikinci adresi olarak hizmet veriyor.

Antalya merkez ve Lara bölgesinde yaşayan hastalarından aldıkları talep doğrultusunda Lara Tıp Merkezi’ni hayata geçirdiklerini belirten Memorial Antalya Hastanesi Direktörü Dr. Sevim Şuekinci, merkezin gün içinde hastaların rahatça gelip hizmet alabilmelerini sağlayacak şekilde tasarlandığını söyledi.

Sağlık sorunlarına hızlı, etkili ve kalıcı çözümler…

Memorial Lara Tıp Merkezi’nde; dahiliye, çocuk sağlığı ve hastalıkları, kadın hastalıkları ve doğum, kulak burun boğaz, nöroloji, ortopedi ve travmatoloji, genel cerrahi, dermatoloji,  gastroenteroloji, endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları, beslenme ve diyet, diş sağlığı ve hastalıkları gibi bir çok branşın hizmet verdiğini belirten Dr. Şuekinci, merkezin Memorial Antalya Hastanesi ile entegre bir şekilde hizmet verdiğini dile getirerek “1.150 m2 alana kurulu 5 katlı binamızda, hasta konforu ve güvenliğini ön planda tutan modern mimari mekanlar yarattık. Kaliteli bir yaşam için; sağlık sorunlarına hızlı, etkili ve kalıcı çözümler üreterek sağlık hizmetleri sunuyoruz” dedi.

Memorial Antalya Bölüm Başkanları Lara Tıp Merkezi’nde

Memorial Antalya Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Turan Aydın, Genel Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kemal Emek ve Gastroenteroloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Serdar Akça gibi değerli akademisyenlerin poliklinik zamanlarının bir kısmında Lara Tıp Merkezi’nde bulunduklarını ifade eden Dr. Şuekinci, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Başkanı Yenidoğan Uzmanı Dr. Aşkın Güra Nemlioğlu’nun da merkezde poliklinik yaptığının altını çizdi.

 

Çocuklar için özel alanlar

Çocuklar için özel olarak tasarlanmış muayene ve gözlem odaları, oyun alanı, emzirme ve alt değiştirme odaları gibi bölümlerin, onların tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde dizayn edildiğini söyleyen Dr. Şuekinci, “Merkezde koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında tüm çocukluk çağı aşıları uygulandığı gibi yine çocukluk çağı hastalıkları son teknoloji cihazlar ve modern tıbbi yöntemler sayesinde zamanında teşhis edilerek uygun tedavi seçenekleri belirlenmektedir” diye konuştu.

 

Cilt güzelliği ve gençliği için…

Dr. Şuekinci, Memorial Antalya Hastanesinde olduğu gibi tıp merkezinin dermatoloji bölümünde de Botoks ile kırışıklık tedavisinden dolgu enjeksiyonlarına, kişinin kendi kanı ile hazırlanan “Gençlik Aşısı” PRP uygulamalarından, lazer ile cilt gençleştirme, varis, kılcal damar çatlamalarına kadar birçok farklı yöntemin yanı sıra; ben tanı, takip ve tedavisi; el ayak ve koltuk altı aşırı terlemeleri için botoks uygulaması gibi pek çok işlemin gerçekleştirildiğini dile getirdi.

Obezite tedavisinde Endokrinoloji Uzmanı ve Diyetisyen İşbirliği

Dr. Şuekinci Lara Tıp Merkezi’nde bu bölümlerin yanı sıra; diş sağlığı ve hastalıkları, dahiliye, nöroloji, kulak burun boğaz branşlarının bulunduğunu söyleyerek; “Şeker hastalığı, tiroit hastalıkları, böbrek üstü bezi hastalıkları gibi vücudun hormonal bozukluğuna yol açan her türlü hastalığın tedavisi ile ilgilenen endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları uzmanımız ile beslenme ve diyet uzmanımız obezite tedavisinde birlikte çalışıyorlar.” dedi ve sağlıklı bir gebelik için gerekli takip ve tedaviler, jinekolojik hastalıkların tanı ve tedavisi için kadın hastalıkları ve doğum bölümlerinin de merkez bünyesinde bulunduğunu ifade etti.

30 Temmuz 2013