Ramazan Ayında Sağlık Kontrolleriniz İçin Memorial'dan Özel Ayrıcalıklar!

Ramazan ayını sağlıklı bir şekilde geçirmeniz ya da check up yaptırarak sağlığınızdan emin olmanız için Memorial sizlere özel hizmetler sunuyor…

1- Sağlıklı Ramazan Kontrol Paketi

Sağlıklı bir şekilde ve vücudunuzu yormadan oruç tutmak için “Sağlıklı Ramazan Kontrol Paketi” hizmetinden yararlanabilirsiniz. Ramazan ayına girmeden önce yapılacak tahliller sonrası dahiliye uzmanı sizi muayene edecek ve ardından diyetisyenimiz ramazan ayını en sağlıklı şekilde geçirmeniz için  kişiye özel beslenme programı hazırlayacaktır. Uzman kontrolünde sağlıklı bir ramazan geçirebilmeniz için aşağıdaki hizmetler sizlere özel hazırlanmıştır.

Sağlıklı Ramazan Kontrol Paketi İçeriği:

Muayeneler:

Dahiliye Uzmanı: Ramazan ayında oruç tutmayı düşünen kişilere yönelik yapılacak laboratuar tahlillerinin sonuç değerlendirilmesi ve genel muayene.

Beslenme ve Diyet Uzmanı: Tanita cihazı ile yapılacak yağ, kas, su oranı, kilo ölçümü ve dahiliye doktorunca değerlendirilecek tahlil sonuçlarına göre kişiye özel beslenme programı oluşturulması. Bu hizmet paketini alan kişiler ramazan öncesinde 1 muayene ardından 1 kontrol ile diyetisyenimiz tarafından takip edilecektir.

Tahliller:

Glukoz Akş : Diyabet (şeker hastalığı) tarama, tanı ve takibinde yardımcı olur.

İnsülin Direnci (Homa-ir) :İnsüline karşı çevre dokuların cevabı değerlendirmek için kullanılan testtir. Vücudun insüline karşı direni olup olmadığını anlamaya yarar.( sabah aç karna yaptırılmalıdır.)

Kreatinin :Böbrek hastalıklarının erken tanı ve takibinde kullanılır.

SGPT (Alt) :Karaciğer, safra yolları ve kalp hastalıklarının tanısında kullanılan testlerdir.

Kolesterol HDL : Kalp damar hastalıkları yönünden risk belirlenmesi, kolesterol

Kolesterol LDL metabolizmasının değerlendirilmesi, diyet düzenlenmesi ve takibi gibi

Kolesterol TOTAL amaçlarla kullanılır.

Trigliserid

Tam idrar Tahlili : Böbrek hastalıklarının erken tanı ve takibinde kullanılır.

Kan Sayımı Hemogram-18 Parametre :Kansızlık başta olmak üzere çeşitli kan hastalıkları ve pek çok diğer hastalığın tanısında kullanılır.

 

2- Check up Programlarında Özel Ayrıcalıklar

Memorial’ın uzman hekimleri tarafından yaşınıza cinsiyetinize, yaşam koşullarınıza göre hazırlanan detaylı check up programlarından ramazan ayı boyunca özel ayrıcalıklarla yararlanabilirsiniz.

Kişiye özel detaylı check up hizmetini dilerseniz “Ramazan Bayramında” sevdiklerinize hediye çeki ile armağan edebilirsiniz. 31 Ağustos 2011 tarihine kadar satın alabileceğiniz check up hizmetini 30 Kasım 2011 tarihine kadar siz ya da armağan ettiğiniz yakınınız hediye çeki ile Memorial’a başvurarak kullanabilecektir.

Check Up programlarını incelemek içintıklayınız...

Sağlığınız için yılda bir kez check up yaptırarak sağlığınızı güvence altına alın!

Kampanya 31.08.2011 tarihine kadar geçerlidir.

Ramazan ayına özel sunulan ayrıcalıklar hakkında bilgi almak için:

pazarlama@memorial.com.tr ya da 444 7 888

15 Temmuz 2011