İki Gün Beyin Kanaması İle Yaşadı, Hemşire Eşinin Israrı Hayatını Kurtardı

 Tek hayali müzik gurubu kurmak olan 31 yaşındaki baterist Emre Sirmen, gerekli malzemeleri alabilmek için uluslararası yollarda tır şoförlüğü yaparak parayı biriktirmek istedi. Uluslararası yollara çıkabilmek için gerekli vizeleri almaya çalışırken iki gün geçmeyen baş ağrısı ile farkından olmadan ölümle burun buruna yaşadığı ortaya çıktı. Hemşire eşi Esra Sirmen’in ısrarı ile doktora giden genç bateristin beyin kanaması ile yaşadığı ortaya çıktı. Memorial Şişli Hastanesi Beyin Cerrahisi Bölümü’nden Op. Dr. Fatih Han Bölükbaşı tarafından teşhis konularak hastaneye yatırıldı. Girişimsel Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. Mert Köroğlu tarafından kanama olan beyin damarlarına yapılan anjiyo ile kanama durdurularak hayatı kurtuldu.

ÜNİVERSİTE AŞKLARI EVLİLİKLE BİTTİ

Özel bir üniversitede fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümünde okuyan Emre Sirmen, üniversite arkadaşları ile birlikte bir müzik gurubu kurmuştu. Sirmen’in bateristliğini yaptığı gurup, birçok üniversitede konserler veriyordu. Bu konserler sırasında hemşirelik bölümünde okuyan Esra Gül ile tanışarak birbirlerine aşık oldular. Sevgiye dönüşen 7 yıllık aşklarını evlilikle süslediler. Genç çift 3 ay önce sevdiklerinin katıldığı bir düğün ile hayatlarını birleştirdiler.

PARA BİRİKTİRMEK İÇİN TIR ŞOFÖRLÜĞÜ YAPACAKTI

Üniversite öğrenciyken amatör olarak kurdukları müzik gurubunu profesyonel haline getirmek isteyen Emre Sirmen, gerekli malzemeleri alabilmek için para biriktirmek istedi. Uygun ehliyeti olduğu için uluslararası yollarda tır şoförlüğü yapmak için bir şirkete başvurdu. İşe kabul edilen genç baterist, uluslararası yollara çıkabilmek için gerekli vizeleri almaya çalışırken baş ağrısı çekmeye başladı. Ağrının yoğunluktan, stresten olduğunu düşünen Sirmen, sürekli ağrı kesici kullandı. Ancak hiçbir sonuç alamadı. Hemşire eşi Esra Gül Sirmen’in ısrarı ile Memorial Şişli Hastanesi’ne kontrole gitti. 2 gündür geçmeyen baş ağrısı nedeniyle hemen tomografi çekildi. 

İKİ GÜN ÖLÜMLE BURUN BURUNA YAŞAMIŞ

Genç baterist Sirmen’in farkında olmadan iki gün beyin kanaması ile yaşadığı tespit edildi. İki gün ölümle burun buruna yaşayan genç bateriste Op. Dr. Fahih Han Bölükbaşı tarafından teşhis konuldu. Memorial Şişli Hastanesi Girişimsel Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. Mert Köroğlu kanamış beyin anevrizması teşhisi konulan genç bateristi aynı gün ameliyatsız anjio yöntemiyle tedavi etti. Beyini besleyen şah damarının sonunda yerleşen kanamış anevrizma damar içinden koil denilen ince teller ile doldurularak tedavi edildi. Soldaki kanamış anevrizma tedavi edildikten sonra sağ tarafta yine aynı damarda bulunan daha büyük ama kanamamış anevrizma da aynı seansta tedavi edildi. Toplam 4 saat süren işlem sonucunda sorunsuz uyanan hasta 1 gün yoğun bakım 3 gün serviste yattıktan sonra sağlıkla taburcu edildi.

Kolay Randevu Al