Hasta Yorumları

"Uzm. Dr. Mesut DURSUN" için teşekkür mesajları gösteriliyor.

Yüreği güzel doktorlara...

Uzm. Dr. Mesut DURSUN

1 yıl öncesiydi, rutin gebelik muayenemizdeydik ve kadın doğum doktorumuz Ali Paşa OSKAY hocamız ultrason ile eşimi muayene ediyordu. ama bir sorun vardı bebeğimizin kalp atışları daha önceki muayenelerdeki gibi değildi, duyar duymaz anlamıştım. sanki sonrasında yaşayacaklarım o 1 saniyeye sıkışıp içimde düğüm olmuştu. doktorumuz bebeğimizde bradikardiden şüphelenip acil sezaryenle doğumu gerçekleştirme kararı aldı. bu karardan 30 dakika kadar sonra eşim memorial bahçelievler hastanesinde doğuma alındı. doğduğunda solunumu yokmuş bebeğimin, neanotoloji doktoru Mesut DURSUN hocamız entübe ederek solunumunu sağlamış.sonrasında 4 saatlik müşaade süresinin sonlarına doğru oğlumuz svt(kalp atış hızının olması gerekenin çok daha üzerinde olması) atakları geçirmeye başlamış. ataklar müdahalelerle başarılı bir şekilde durduruldu her seferinde. sonrasında çocuk kardiyoloji profesörü Rukiye Eker ÖMEROĞLU hocamız, hafta sonu olmasına ve sonradan öğrendim ki aciliyeti olmamasına rağmen tedirgin,güçsüz bir babanın yüreğindeki korkuyu biraz olsun hafifletmek için gecenin 12'sinde apar topar gelip eko çekti oğlumuza,sağolsun. sonrasında toplamda 20 güne yakın süren yoğun bakım süreci. yenidoğan yoğun bakım doktoru Mesut DURSUN hocamız ile ekibi ve ellerinden tutup yaşama bağladıkları bebeklerle geçen 20 gün. Mesut hocamız kesinlikle hiçbir ticari kaygı gütmeden,hastanenin karını değil de hastalarının sağlığını düşünerek hareket etti hep. o günlerden birinde, öğretmen olan eşimle beraber Mesut hocama; "öğretmenliğin en kutsal meslek olduğunu söylüyorlar,aslında iyi yürekli bir doktorun emeğinden daha kutsal birşey yokmuş onu anladık" dedim. şimdilerde, öksürük ve ateş şikayeti ile başka bir özel hastaneye gidip yanlış tedaviyle hayatını kaybeden Ali Emir bebeğe üzüldükçe bu konuşmamız zihnimde yankılanıyor, her seferinde o günlere dönüyorum; korkularıma,çaresizliğime,gözyaşlarıma. ve evet diyorum, daha önce hiçbişeyden bu kadar emin olmamışçasına; bu dünyada kutsal olan bişey varsa o da yüreği güzel doktorların emekleridir.
Memorial Bahçelievler Hastanesi 23 Kasım 2019

Sonsuz Teşekkürler.

Uzm. Dr. Mesut DURSUN

Bahçelievler Memorial Hastanesi'nde preeklemsi nedeniyle, acil sezeryanla 32 haftalık ve 1.155 gram doğan bebeğimize Neonatoloji Uzmanı Dr. Mesut Dursun Bey, 49 gün boyunca kendi evladına bakar gibi emek harcadı. Mesut Bey'in gözlerinde gördüğümüz o merhamet, bir bebeğin hayatına verdiği önem, her şeyin kötü gittiği anlarda bile profesyonelliğinden ödün vermeden yaşadığı üzüntü, güzel gittiği anlarda bile tedbiri elden bırakmadan yüzündeki o ölçülü gülümseme ve sonuç olarak 2.460 gram olarak sağlıklı bir şekilde bize teslim ettiği evladımız. İşte biz bunları yaşadık. Bebeğimiz doğum sonrası enfeksiyon oldu, solunum sıkıntısı yaşadı ve defalarca entübe oldu. Daha sonra pnömotoraks (akciğerdeki hava kaçağı) nedeniyle 3 kez toraks tüpü takıldı. Bütün bu sıkıntılar içerisinde gereksiz pembe tablolar çizmeden tıbbi olarak ne yaşıyorsak bize onu anlattı, sorduğumuz sorularımızı sabırla cevapladı. Her telefonumuza dönüş yaptı. Bu süreç içerisinde kendisine sonuna kadar güvenmemize rağmen 49 gün boyunca yaşadığımızı bile anlamadık ama şu anda onun sayesinde dolu dolu evlat kokusu ile yaşıyoruz. Kendisine böyle kutsal bir mesleği özveri ile yaptığı için sonsuz teşekkür ederiz.
Memorial Bahçelievler Hastanesi 01 Aralık 2018

Yenidoğan Yoğun Bakımda Harika Ekip

Uzm. Dr. Mesut DURSUN

07/11/2018 Tarihinde Memorial Bahçelievler Hastanenizde bir bebeğimiz dünyaya geldi. Anne karnında enfeksiyon ve hızlı solunum nedeniyle doğum akabininde Yenidoğan yoğun bakıma alındı. Bu süreçte birer ebebeyn olarak ne kadar tedirgin olduğumuzu herhalde anlatmaya gerek olmadan herkes anlayabilir. Ancak bize iyi ki bu hastanede başımıza böyle bir durum geldi ve iyi ki DR Mesut Dursun ve ekibi var denilen bir süreç yaşattığınız için ne kadar teşekkür etsek az kalır. Keza Mesut Bey in ekibindeki herkesin pozitif ve insani yaklaşımları bize hastane ortamının gerginliği neredeyse hiç yaşatmadan Allah ın takdiriyle yavrumuzu kucağımıza almamızı sağladı. Bu süreçte Doktor Mesut bey in fedakar mücadelesi, yaptığı işi iş olarak değil de sadece bir hekimin hayat kurtarma mücadelesi gibi yapması gerçekten bizi hem şaşırttı hemde çok mutlu etti. Allah hepinizden razı olsun. 10 gün boyunca bebeğimize en az bizim kadar iyi baktılar. Haftasonları pazar günleri bile dahil doktorumuz bizzat gelip kendisi bebeğimize ilgilendi. Biz ne kadar teşekkür etsek gerçekten az kalır. Eşine az rastlanır bir doktor ve ekibi var hastanenizde. İnşallah uzun yıllar bize destek oldukları gibi ihtiyacı olan diğer insanlara da şifa olurlar.
Memorial Bahçelievler Hastanesi 29 Kasım 2018