Hasta Yorumları

"Op. Dr. Neslihan ASTAM" için teşekkür mesajları gösteriliyor.

Teşekkür

Op. Dr. Neslihan ASTAM

Merhabalar, Op. Dr. Neslihan Astam Hocam ile Mayıs 2020’de tanıştım. Rutin bir göz muayenesi amacıyla gitmiştim. 0.5-0.75 arası miyop çıkabilirdi, sonuçta reçetemi alıp gidecektim. Ancak Neslihan hocam muayene sırasında bazı şüpheler duydu. Göz sinirlerinde solukluk tespit etti, bunun üzerine bir dizi test gerçekleştirildi ve en son nöroloji biriminde çekilen MR ile göz sinirleri üzerine baskı yapan bir meningioma tespit edildi. Devam eden süreçte beyin ameliyatı olup olmama kararı alabilmek adına bir kaç doktor ile görüştük ve hepsinin ortak kanısı bu teşhisin bu kadar erken aşamada yapılmasının çok değerli olduğu yönündeydi. Nörooftalmalojinin de alanına girdiği için Prof. Dr. Pinar Odwyer hocamız da gördü ve kendisi bu kadar zor bir teşhisi koyabildiği için Neslihan Hocamın yeteneği karşısında heyecanını dile getirdi. Beyin ameliyatı oldum ve her geçen gün iyileşiyorum. Erken teşhis ile iki gözümün de kurtulmasını sağladığı için Neslihan Hocam’a ne kadar teşekkür etsem azdır. Kendisinin ilgi, bilgi ve tecrübesi, hayatımda bir dönüm noktası oldu. Böyle harika bir doktoru tanıdığım için çok şanslıyım. Teşekkürler Neslihan Hocam. Büşra K.
Memorial Ankara Hastanesi 23 Temmuz 2020

Teşekkür

Op. Dr. Neslihan ASTAM

Merhabalar, Op. Dr. Neslihan Astam Hocam ile Mayıs 2020’de tanıştım. Rutin bir göz muayenesi amacıyla gitmiştim. 0.5-0.75 arası miyop çıkabilirdi, sonuçta reçetemi alıp gidecektim. Ancak Neslihan hocam muayene sırasında bazı şüpheler duydu. Göz sinirlerinde solukluk tespit etti, bunun üzerine bir dizi test gerçekleştirildi ve en son nöroloji biriminde çekilen MR ile göz sinirleri üzerine baskı yapan bir meningioma tespit edildi. Devam eden süreçte beyin ameliyatı olup olmama kararı alabilmek adına bir kaç doktor ile görüştük ve hepsinin ortak kanısı bu teşhisin bu kadar erken aşamada yapılmasının çok değerli olduğu yönündeydi. Nörooftalmalojinin de alanına girdiği için Prof. Dr. Pinar Odwyer hocamız da gördü ve kendisi bu kadar zor bir teşhisi koyabildiği için Neslihan Hocamın yeteneği karşısında heyecanını dile getirdi. Beyin ameliyatı oldum ve her geçen gün iyileşiyorum. Erken teşhis ile iki gözümün de kurtulmasını sağladığı için Neslihan Hocam’a ne kadar teşekkür etsem azdır. Kendisinin ilgi, bilgi ve tecrübesi, hayatımda bir dönüm noktası oldu. Böyle harika bir doktoru tanıdığım için çok şanslıyım. Teşekkürler Neslihan Hocam.
Memorial Ankara Hastanesi 23 Temmuz 2020

Teşekkür

Op. Dr. Neslihan ASTAM

3 hafta önce gözümde çıkan arpacık için online randevu ile Neslihan hocam ile tanıştım. Ve ilaç tedavisine başladık dediklerini uyguladım. Ve geçti. 1hafta sonra diğer gözümde çıktı ve daha çok şişti hemen hocamla irtibata geçip tekrar tedaviye başladık. Yaklaşımı çok güzel çok teşekkür ederim Neslihan hocam. Şuan gözüm sağlığina kavuştu çok şükür
Memorial Ankara Hastanesi 18 Mayıs 2020

Göz Muayenemden Kaldığım Memnuniyet Teşekkürü

Op. Dr. Neslihan ASTAM

Merhabalar, Uzun süredir yazmayı planlayıp bu teşekkürü geç kaldığım için üzgünüm ancak bu teşekkürü de etmeden geçemedim. Sayın Neslihan Astam'dan ilk kez göz muayenesi için randevu almıştım. Başka bir kurumdan başka bir doktordan aldığım mevcut gözlüğümden son derece memnuniyetsiz idim. Kendisi titizlikle yaptığı muayenede, memnuniyetsizliğimin var olan astiğmatımdan kaynaklandığını keşfederek, bana astiğmatsız ve farklı numaralı bir gözlük verdi. İfademse şu oldu gözlüğü takınca; "huzura bakıyorum".... Gerek kendisinin geçmişte yaptırmış olduğum lazerle göz çizdirme ameliyatı hakkında vermiş olduğu nitelikli ve tatmin edici bilgilendirmesinden (endişelerimi ortadan kaldırdı sağolsun), gerekse başlangıçta mesafeli gibi duran ancak samimi ve içten olan hekim yaklaşımı ve duruşundan dolayı kendisine çok teşekkür ederim. Bundan sonra göz konusunda şikayeti olan tüm çevreme Neslihan Hanım'ı gönül rahatlığı ile tavsiye edeceğimi bilmenizi isterim. Saygılarımla, Melek Çavaş
Memorial Ankara Hastanesi 20 Kasım 2017

MERHAMET,SEVGİ VE EN ÖNEMLİSİ BİLGİ

Op. Dr. Neslihan ASTAM

Memorial hastanesinin saygı değer kurucuları, Benim adım Kadir kartal en büyüğü 4.5 olmak üzere 3 çocuğum var.çocuklarımdan en büyük olan kızım Sevim elif kartal 1,5 yaşındayken kızıma juvenil idyopatik artrit(oligoartiküler) tanısı konuldu.ve ben yaptığım araştırmalarda bu hasatalığın kompedanı olduunu öğredndiğim(ki gerçekten öle) Prof.Dr. Özgür KASAPÇOPUR da İstanbulda yakip edilmeye başladık.ve çok şükür doktorumuzun inanaılmaz faydasını gördük ALLAH ın izniyle.hastalığın oligoartiküler olması nedeniyle gözde üveit olma riskini bildiğimizden 1,5 yaşından itibaren her 3 ayda bir göz muayenesi yapılması gerekiyordu.İşte Neslihan hanımla tanışmamız burda oldu yani kızım 1,5 yaşındayken.herkesin evladı kıymetlidir ama bide buna benim pimpirikliliğim eklenince çok seçici davranıyorum.neslihan hanımla ilk muayenemizde kalitesini gördüm ozamanlarda Neslihan hanım anarada başka bir özel hastanede çalışıyordu.2012 nin ilk aylarından 2015 in ilk aylarına kadar.bize göstermiş olduğu ilgi alaka bilgi ve becerisi ile zaten güvenimizi fazlasıyla sağlamıştı.biz istanbuldaki doktorumuza gitmeden Neslihan hanımda göz kontrollerini yaptırdığımız için 3 ocak 2015 te tekrar muayene olduğumuzda Neslihan hanım ilk defa üveit hücresi gördü ve teşhisi koydu. ki bu hücreleri normal göz doktorunı bırakın uvea alanında çalışan göz doktorlarının bile görmede sıkıntı yaşadıkları sübjektif bir görünüm. Neslihan hanım bizi bu konuda İstanbulda, türkiyede dünyada ün yapmış bir profesöre bi kontrole gitmemizde fayda olacaını belirtti. o doktora muayene oldum ve ankarada yaşadığımızdan dolayı sübjektif ölçümleri için beni ankarada bi profesöre yönlerndirdi. Fakat ben aynı zamanda Neslihan hanımla hep irtibat içinde kaldım her hafta muayeneye gittim.ortaya farklı farklı sonuçlar çıkıyordu.istanbuldaki profesör (İlknur tutkun) ilk teşhisi koyan tedaviyi doğru yapan ve ilk ve erken teşhis olması nedeniyle Neslihan hanımın her doktorun yapamayacağı şekilde işlemini doğru yaptığını belirtti ve istanbula bana gelmeden kontrollerini Neslihan hanıma yaptırmamı söledi.sorduğum her soruya sabır ve sevgi ile cevap veren,hiç bir egosu olmayan ve hiç bir ücretle alınamayacak sevgiyi kızıma kendi kızı gibi titizlikle yaklaşarak veren ve ALLAH ın izniyle ilk ve erken teşhisi yaparak tedavinin en önemli avantajını n sağlanmasına vesile olan saygıdeğer Neslihan hanıma huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. ALLAH onu ve onun gibi doktorları başımızdan eksik etmesin.
Memorial Ankara Hastanesi 21 Mart 2015

Kusursuz Operasyon

Op. Dr. Neslihan ASTAM

Daha önce başka bir hastanede iken sağ göze yaptırdığım Pterjium ameliyatının ne kadar başarılı olduğunu başka hocalardan duyunca sol göz için de Neslihan hocayı tercih ettim. Kendisi çok başarılı ve de çok titiz bir hekim. Memorial Hastanesine ve hocama çok teşekkür ederim. Tanıdıklarıma hiç tereddüt etmeden tavsiye ediyorum.
Memorial Ankara Hastanesi 12 Mart 2015