Ataşehir Obezite Okulu

Formu doldurmak için tıklayınız.

DAVETLİSİNİZ!

Memorial Ataşehir Obezite Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Babek Tabandeh, Obezite Cerrahisi hakkında merak edilenlenleri cevaplıyor! Online olarak Webex üzerinden gerçekleşecek “Obezite Okulu” toplantısına davetlisiniz!

Tarih: 11 Ağustos 2020 Salı

Saat: 12.00

*Toplantı linki kayıt yaptıran katılımcılara 11 Ağustos sabahı whatsapp üzerinden iletilecektir.

 

Katılım ücretsiz ve sınırlı sayıdadır, lütfen kayıt yaptırınız.

Kayıt için 444 7 888 arayabilir veya form bırakabilirsiniz.

 

Obezite Cerrahisi Nedir?

Obezite cerrahisi vücut kitle indeksi 40 ve üzeri olan, uzman denetiminde tıbbi beslenme, egzersiz ve medikal tedavi gibi yöntemlerle zayıflayamayan hastalara tedavi amaçlı uygulanan cerrahi girişimlere “Bariatrik Cerrahi” ya da Obezite Cerrahisi adı verilmektedir. Obezite tedavisinde önemli bir yere sahip olan obezite (bariatrik) ameliyatlar ile hastalar normal kilolarına dönebildiği gibi bu kişilerde obeziteyle ilişkili hastalıkların görülme sıklığı da azalmaktadır. Kapalı cerrahi yöntemiyle (laparoskopik) ve robotik olarak yapılan obezite ameliyatları sayesinde ise hastaların iyileşme süreci kısalmaktadır.

Bunun yanında vücut kitle indeksi 35 ve üzeri olan, yüksek tansiyon, diyabet, uyku apnesi gibi hastanın yaşam kalitesini ve süresini etkileyen hastalara önerilmektedir. Hangi ameliyatın uygun olduğu çeşitli muayene ve tetkikler sonucunda belirlenir.

Memorial Ataşehir Hastanesi Obezite Cerrahisi Merkezi’nde kapalı yöntem obezite ameliyatları ile kısa sürede sahip olmak istediğiniz sağlıklı ve formda bedene kavuşabilirsiniz!

Kimler ameliyat olabilir?

  • Vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan veya 35-40 arası olup obezite kaynaklı hastalıkları bulunan, (vücut kitle indeksinizi öğrenmek için tıklayın)
  • En az 5 yıldır tedavi edilemeyen obezite kaynaklı hastalığı bulunan,
  • Bir yıllık ilaç ve diyete rağmen hastalığının seyrinde değişim olmayan,
  • Endokrinolojik hastalıkları bulunmayan,
  • Aşırı alkol veya uyuşturucu madde bağımlısı olmayan,
  • Anlama ve uyum kabiliyeti tam olup, operasyon sonrası obezite ekibiyle eşgüdümlü olabilecek,
  • Ameliyata engel sağlık durumu olmayan kişiler obezite ameliyatı olabilir.

Detaylı bilgi ve randevu almak için; 444 7 888’i arayabilirsiniz 

 

16 Temmuz 2020