Gluten Hassasiyetiniz Var Mı?

Formu doldurmak için tıklayınız.

Masum Sandığınız Karın Ağrısı ve Şişkinlik Şikayetleriniz Gluten Hassasiyetine İşaret Ediyor Olabilir

Memorial Check-Up merkezinde Gluten İntolerans Kontrol Paketi ile gluten hassasiyetinizin olup olmadığını öğrenebilir, erken önlem alabilirsiniz. 

Nasıl Teşhis Edilir?

Çölyak hastalığı ya da gluten hassasiyetinden şüphelenildiğinde, ayrıntılı bir muayeneden sonra bazı kan ve dışkı testleri istenir. Kalsiyum, magnezyum, potasyum, protein, kolesterol, B12 vitamini, A vitamini, folik asit ve demir gibi bu hastalıkta vücutta eksilebilecek bazı maddelerin kandaki seviyelerinin ölçülmesi, tam kan sayımının yapılması ve iltihap belirteçlerinin kontrol edilmesi yanında; çölyak hastalığının teşhisinde kullanılan bazı testlerin de yapılması gerekir.

Gluten Hassasiyeti Nedir?

Gluten hassasiyeti, buğday proteininin iyi sindirilememesi sonucunda bağırsakta rahatsızlığa yol açmasının oluşturduğu anormal bir fizyolojik reaksiyondur.

Başlıca Belirtileri Nelerdir?

·         Sindirim sisteminizdeki sorunlar

·         Açıklanamayan kilo değişiklikleri

·         Tekrarlayan migren

·         Hormonsal hastalıklar

·         Merkezi sinir sistemi sorunları

·         Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluk (DEHB)

·         Demir eksikliği

·         Diş problemleri

 

Gluten Hassasiyetinin en büyük tehlikesi uzun vadede başka hastalıklara neden olarak yaşam kalitesini düşürmesidir. Erken tanı ve teşhis ile tedavi edilebilen bu hastalığa yakalanmamanız  için Memorial Check-Up merkezinde Gluten İntolerans Kontrol Paketi ile önlem alabilirsiniz. 

Gluten İntolerans Kontrol Programı ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için lütfen formu doldurunuz.

28 Mayıs 2019