Femtosaniye Lazer ve Multifokal Akıllı Mercek Uygulamaları İle Göz Kusurlarınızdan Kurtulun!

Formu doldurmak için tıklayınız.

Hayatın renklerini görmemizi sağlayan gözlerimizde ortaya çıkan sorunlar bazen uzak bazen yakın, bazen de hem uzak hem de yakın mesafeleri seçebilmemize engel olabiliyor. Kırma kusurları olarak adlandırılan bu bozukluklar güvenli ve hızlı bir şekilde tedavi edilebiliyor. 

Memorial Bahçelievler Göz Merkezi'nde Femtosaniye Lazer ve Multifocal Akıllı Mercek uygulamaları ile göz kusurlarınızdan kurtulabilirsiniz.

FEMTOSANİYE LAZER NEDİR?

Miyop, hipermetrop, astigmat gibi kırma kusurlarının refraktif cerrahi ile tedavisinde kullanılan yeni bir lazer teknolojisidir. Femtosaniye Lazer, bilgisayar kontrolünde lazerle ameliyatın başarısını etkileyen en önemli aşaması olan korneada ince bir kesi ile kapakçık açılmasıyla (flap) istenilen düzeyde ve lazer ışınlarıyla bıçaksız olarak oluşturulmasını sağlar. 

NEDEN FEMTOSANİYE LAZER?

Femtosaniye Lazer teknolojisi ile,

  • Korneası ince olan hastalarda planlanan çap, kalınlık ve derinlikte bıçaksız yöntemle kapakçık hazırlayabilme imkanı,
  • Kişiye özel kesi oluşturma imkanı ile daha yüksek ameliyat başarısı,
  • Ameliyat sonrası 3 - 4 saat içerisinde yanma, batma, sulanma, bulanık görme, ağrı gibi şikayetlerin azalması,
  • Yaklaşık bir gün içerisinde görme yetisinin tamamen kazanılması mümkün olmaktadır.

KİMLER FEMTOSANİYE LAZER YAPTIRABİLİR?

  • 18 yaşını doldurmuş olanlar,
  • Son iki yılda göz derecesi 0.50 dereceden fazla değişmemiş olanlar,
  • En fazla 8-10 dereceye kadar miyopi, 4-6 dereceye kadar astigmat ya da 5 derece kadar hipermetropisi olanlar.
  • Kornea kalınlığı yeterli kalınlıkta ve dokusu sağlam olanlar.

MULTIFOKAL AKILLI MERCEK NEDİR?

Multifokal Akıllı Mercekler hem yakını hem uzağı görmeyi sağlayan göz içi merceklerdir. Göz içine yerleştirilen bu teknoloji harikası lenslerin monofokal (tek odaklı), bifokal (iki odaklı) ve trifokal (üç odaklı) olmak ve astigmatizmayı düzelten torik mercek olmak üzere dört çeşidi bulunmaktadır. Hastanın durumuna göre bu seçeneklerden biri tercih edilmektedir. Buradaki amaç, gözde doğuştan var olan ve artık işlevini yitirmiş mercek yerine yapay bir mercek uygulayarak hastanın görme kalitesini olabildiğince artırmaktır.

Katarakt hastalığı veya katarakt söz konusu olmadan da yüksek numaralı hipermetropi, miyopi ve astigmatizma gibi kırma kusurlarında yapılan uygulamalarla her mesafede gözlüksüz ve daha kaliteli bir görüş elde edilebilir. Hastaların yaşam kalitesini arttıran Multifokal Akıllı Mercek uygulaması ile hastaların ameliyat sonrası gözlüksüz kitap okuyabilmesi ve televizyon izlemesii sağlanmakta bu sayede yaşam kaliteleri arttırılmaktadır.

Ameliyat, standart katarakt ameliyatı gibi 10-15 dakika kadar sürmektedir. Bu operasyon sırasında göze dikiş uygulanmamakta ve hastalar aynı gün taburcu edilmektedir.

 

 

06 Haziran 2020