Hayallerinizi Ertelemeyin! Obezite Cerrahisi Merkezi ile Yanınızdayız!

Formu doldurmak için tıklayınız.

Obezite Merkezimizde Multidisipliner Bir Yaklaşımla Uygulanan Tanı Ve Tedavi Yönetimi İle Fazla Kilolarınızdan Kurtulabilir, Size Özel Ayrıcalıklardan Yararlanabilirsiniz!

Uygulanan tedavi ve diyet programlarıyla kilo vermeyi başaramayan, Vücut Kitle İndeksi (VKİ) 40’dan yüksek ya da VKİ’i 35’den yüksek ve kronik bazı hastalıkları bulunan ve bu nedenle önemli sağlık sorunları yaşayan kişilere tedavi amaçlı uygulanan cerrahi girişimlere “Bariatrik Cerrahi” ya da "Obezite Cerrahisi" adı verilmektedir.

Obezite tedavisinde önemli bir yere sahip olan obezite (bariatrik) ameliyatları ile hastalar normal kilolarına dönebildiği gibi bu kişilerde obeziteyle ilişkili hastalıkların görülme sıklığı da azalmaktadır.

Günümüzde, obezite cerrahisinde en etkin yöntem, kısıtlayıcı ameliyatlar kapsamında olan Laparoskopik (Kapalı Yöntem) Sleeve Gastrektomi (Tüp Mide) denilen operasyonlardır.

Tüp mide ameliyatı midenin yaklaşık %80’lik kısmının cerrahi olarak çıkarılmasıyla gerçekleştirilen bir obezite ameliyatıdır. Kısa dönem sonuçlarına bakıldığında tüp mide ameliyatı, daha eski olan gastrik bypass kadar hem hastanın kilo vermesi hem de diyabet gibi metabolik bozuklukların tamamen düzeltilmesinde veya iyileşmesinde etkili bir ameliyattır.

Obezite cerrahisi öncesi hastanın yeme-içme özellikleri, diyabet ve yaşam tarzı, diğer hastalıkların durumu göz önüne alınır. Cerrahi, genellikle 18-60 yaş arasında uygulanabilir.

Size özel ayrıcalıklardan yararlanmak için Memorial Şişli Hastanesi Obezite Cerrahisi Merkezi’ne Başvurabilirsiniz.

Detaylı fiyat bilgisi almak için lütfen formu doldurunuz.

22 Ağustos 2017

CANLI DESTEK