KADINLAR İÇİN 20 DAKİKADA GENİTAL ESTETİK

Formu doldurmak için tıklayınız.

Son zamanlarda kullanım alanı genişleyen lazer uygulamaları, genital estetik konusunda da sıkça tercih ediliyor. Özellikle lazerle vajina daraltma uygulamaları, ameliyatsız bir yöntem olarak ön plana çıkıyor. Kadınlar tarafından yoğun ilgi gösterilen bu işlem, genel anestezi gerektirmemesi ve ağrısız olması nedeniyle de tercih ediliyor. Memorial Ankara Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Doç. Dr. Kudret Erkenekli, konu ile ilgili önemli bilgiler verdi:

Ağrısız, dikişsiz ve konforlu bir işlem

Lazerle vajina daraltma işlemi genel anestezi gerektirmeyen, ağrısız, dikişsiz bir şekilde vajenin daraltılması yani  vajen dokusunun yenilenmesi işlemidir. Bu işlemde lazerin oluşturduğu geçici termal ve ablatif etki sonucu vajinal kanal boyunca geçici hasarlanma oluşturulması sağlanmaktadır.  Bu bölgelerde oluşan hasarlanmalar sonucunda ise inflamatuar yanıt meydana gelmektedir. İnflamatuar yanıt sonucu artmaya başlayan büyüme faktörleri ve bağ dokunun temel hücreleri olan fibroblastlar, lazerle işlem yapılan dokunun tekrar canlanmasını ve yenilenmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte artan kolajen ve bağ dokusu üretimi sonucunda da vajen dokusu sıkılaşmaktadır.

İdrar kaçırma sorununa da iyi geliyor

Lazerle vajina daraltılması sadece vajien dokusunu sıkılaştırmakla kalmamaktadır. Özellikle menopoz sonrası dönemde ve öksürük, gülme ile ağır taşıma sırasında görülen idrar kaçırma sorunu için de tartışmasız faydalı sonuçlar vermektedir.

Zor doğumlar vajina genişlemesine sebep olabiliyor

Zor doğumlar,  jinekolojik müdahaleler, doğal yaşlanma ve menopoz gibi etkenler yıllar içinde vajinayı zayıflatıp, genişlemesine sebep olabilmektedir. Sigara içenlerde bu etki daha fazla ortaya çıkarken, bazı kadınlarda ise genetik nedenli bağ dokusu zayıflığı çok erken yaşlardan itibaren görülebilmektedir. 

İşlem yaklaşık 20 dakika sürüyor

Lazerle vajina daraltma uygulamaları riskleri son derece az olan, hasta açısından oldukça kolay tolere edilebilen ve hasta konforu açısından yüksek getirisi olan ileri teknolojili bir işlemdir.  Özellikle cinsel uyarılmayı artırmak, kadında ve eşte cinsel haz seviyesini yükseltmek, orgazm olmayı kolaylaştırmak amacıyla yapılmakta olan lazerle vajinal daraltma işleminin avantajları şunlardır:

-Operasyonu geçirenler hiçbir ağrı duymaz

-Cerrahi kesi ve izi meydana gelmez

-Lokal anesteziye gerek duyulmaz

-İlaçsız tedavi uygulanır

-Operasyonun ardından günlük yaşama devam edilir

-Operasyon sadece 20 dakika tamamlanır.

13 Eylül 2019