Katarakt Cerrahisinde Dijital Navigasyon

Formu doldurmak için tıklayınız.

MEMORIAL ANKARA HASTANESİ’NDE KATARAKT CERRAHİSİNİN DİJİTAL NAVİGASYONLA YAPILDIĞINI BİLİYOR  MUSUNUZ?

Katarakt Cerrahisinde birinci adım, ameliyat öncesi çok detaylı veri toplamaktan geçiyor. Toplanan bu verileri doğru zamanda kullanmaya imkan veren ve insani hataları ortadan kaldıran sistemin adı;

Dijital Navigasyon ve Femtolazer Destekli Katarakt Tedavisi!

Bu gelişmiş teknoloji ile; hastanın kataraktlı gözünün verileri, Verion adı verilen dijital navigasyon alt yapısını hazırlayan cihaza, cihazda yapılan analizler sonrasında da cihazdan hafıza kartına aktarılır. Bu hafıza kartı, gözde lazer enerjisi kullanarak kesileri yapan Femtosaniye lazer cihazına takılır. Hastanın gözüne bütün kesiler, hafıza kartındaki bilgiler doğrultusunda lazer ile yapılır.

 Aynı hafıza kartı, ameliyat mikroskobuna bağlı bir üniteye de takılır ve dijital bilgiler hastanın gözü üzerine yansıtılır. Bundan sonra tüm işlemler bu dijital şablon rehberliğinde yürütülür. Dijital şablon son olarak, göze konacak merceğin yerini işaret ederek hasta için en iyi görsel sonucun alınmasını sağlar.

 Dijital rehber eşliğinde yapılan cerrahi planlama, güvenli, etkin ve hedefi daha iyi yakalayan, kişiye özel Katarakt Cerrahisini garanti eder.

 Memorial Ankara Hastanesi’nde bu işlem Op. Dr. Bekir Sıtkı Aslan tarafından yapılmaktadır.

                                                 

Size özel sunulan ayrıcalıklardan faydalanmak ve detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurunuz!

Detaylı Bilgi İçin 444 7 888

06 Mayıs 2019