Memorial'da Annelik Estetiği

Formu doldurmak için tıklayınız.

Annelik Estetiği İle Yenilenin!

Memorial Şişli Hastanesi'nde annelere özel hazırlanan annelik estetiği programı ile doğum sonrası etkilerden tek bir ameliyatla kurtulabilirsiniz.

Annelik estetiği nedir?

Annelik estetiği, birlikte yapılan meme ve karın estetiği operasyonudur.  Amaç emzirme ve doğum sonrası oluşan deformitelerin düzeltilmesidir.

Hamilelik ve emzirme döneminde ve sonrasında ne olur?

Hamilelik ve takip eden emzirme sürecinde en büyük değişiklikler karın ve meme bölgesinde meydana gelir. Hamilelik ilerledikçe karın duvarı genişleyebileceği tek yön olan öne doğru genişler. Karın kasları hem gevşer, hem de yanlara doğru birbirinden ayrılır. Doğum gerçekleştikten sonra deri ve kaslar eski hallerine dönmek için değişiklikler geçirir. Hamilelik sayısı arttıkça dokulardaki ve kaslardaki bu değişiklikler kalıcı hale gelir. Sonuç ayrılmış karın kasları ve sarkmış bir karındır.

Annelik hormonları vasıtasıyla süt bezleri gelişir, memeler büyür. Emzirme süreci bitene kadar da bu şekilde kalır.  Emzirme bitince hormonlar da normale döner ve süt bezleri küçülmeye başlar. Sıklıkla meme eski haline dönmez, bazen sarkma bazen de hem sarkma hem de hacim kaybı ortaya çıkar.

Annelik estetiği için kimler iyi adaydır?

Ameliyata engel bir rahatsızlığı olmamak şartıyla, göğüslerinde ve karnında sarkma ve deformite gibi  sorunlar olan tüm kadınlar bu ameliyatı olabilir.

Bu ameliyat için en ideal zaman nedir?

Her şeyden öte adayın bundan sonra bir hamilelik istemediğinden emin olması gerekir. Zira yeni bir hamilelik, süreci başa alabilir. Diğer bir konu ise emzirmenin sonlandırılmasından sonra en az 6 ayın geçmiş olmasıdır.

Ameliyat sonrası süreç nedir?

Ameliyattan sonraki 10 gün çok önemlidir. Bu süre zarfında ağır kaldıramazsınız ve çok fazla fiziksel aktivitede bulunamazsınız. Bu nedenle çocuğunuzun bakımı başta olmak üzere size yardımcı birilerinin olması şarttır. Daha sonra hafif yürüyüşlere başlayabilirsiniz. Üçüncü haftanın sonunda normal hayatınıza dönmüş olursunuz. Ağır sporlar için beşinci haftayı beklemenizi tavsiye ederiz.

 

Annelik estetiği operasyonunu Memorial Şişli Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Orhan Babucçu gerçekleştirmektedir.

Size özel sunulan ayrıcalıklardan faydalanmak için lütfen formu doldurunuz.

4447888

 

06 Mayıs 2019