Obezite Sonrası Estetik

Formu doldurmak için tıklayınız.

Post Bariatrik Cerrahi (Obezite Sonrası Estetik) ile Değişiminizi Tamamlayın!

KİLO VERME SONRASI VÜCUT ESTETİĞİ

Aşırı kilo alımı sağlığımızı tedit eder.  Sanıldığını aksine tek suçlu vücudumuzda artan yağ oranı değildir. Oysa asıl düşmanlarımız bizim bu kadar kilo almamıza neden olan yaşam biçimi, alışkanlıklar, kötü beslenme, hareketsiz yaşam, kullandığımız ilaçlar ve metabolik rahatsızlıklardır. Diğer bir deyişle şişmanlık ve yağlanma nedenden ziyade bir sonuçtur.

Sağlıklı beslenme ve spor ile fazla kilolarımızı vermek ideal olandır ancak her zaman mümkün değildir. Günümüzde “metabolik cerrahi” dediğimiz yöntemlerle büyük miktarlarda kilo vermek mümkündür.

Kilo verdikçe vücudunuzda sarkmalar oluşmaya başlar.  Bunun nedeni belirli bir seviyeden fazla genişleyen derinin eski haline gelememesidir. Elbette spor ile bunu bir miktar azaltmak mümkün ancak özellikle bariatrik cerrahi (tüp mide) ameliyatından sonra gerçekleşen zayıflamalarda bu sarkmalar kaçınılmaz olmaktadır.

Sarkmalar başlıca; kollarda, göğüslerde (kadın-erkek fark etmiyor), karında, sırtta ve bacak içlerinde gerçekleşmektedir.

Bu hasta grubu hastanemize başvurduğunda herhangi bir plan yapmadan önce içinde bulundukları kilonun en az 6 aydır sabit olmasını bekliyoruz. Örneğin, hastamız 65 kg a düştü ve bize geldi. Bizim için önemli olan en az 6 aydır 65 kg civarında kalmış olması yani kilosu oturmuş olmasıdır.

Bir diğer önemli konu bu hastalarda bazı vitamin ve hormon eksiklikleri ile kan değerlerinin düşük olma sıklığının yüksek olmasıdır. Herşeyin başı sağlık, o nedenle ameliyatı planlamadan önce bu değerlerin de düzeltilmesi gereklidir. Karşılaştığım en büyük sorun ise sigara! Ne yazık ki sigara içen hastaların ameliyatlarını onlar içmeyi  bırakana kadar ertelemek zorunda kalıyoruz.

Tedavi iki aşamada gerçekleşiyor. İlk aşamada göğüs küçültme/dikleştirme ve karın germe ameliyatıdır. Gerekirse karın germeyi 360 derece yapıyoruz, bunu aşağıya düşmüş bir pantolonu belimizden yukarıya çekmek gibi düşünebilirsiniz.  İkinci aşama ise ilk ameliyatınızdan tercihan 6 ay sonra yapılır, kol ve bacak germeyi içerir. Eğer sırtta çok katlanma varsa yine bu seansta çözüme kavuşturulur.

Bu ameliyatların hepsi gereklidir diye bir kuralımız yok, sadece bir karın germe dahi çok şeyi değiştirmektedir.

Burada önemli olan güçlü bir motivasyon, sağlıklı bir vücut ve biraz sabırdır. Sonuç, uğraşılarınıza değecektir!

Post Bariatrik Cerrahi işlemlerinde size özel ayrıcalıklar hakkında detaylı bilgi ve randevu için 444 7 888.

 

Size özel sunulan ayrıcalıklardan yararlanmak için lütfen formu doldurunuz!

 

444 7 888

21 Ağustos 2019