Sağlıklı Besleniyorum & Sağlıklı Yaşıyorum

Formu doldurmak için tıklayınız.

Sağlıklı Besleniyorum & Sağlıklı Yaşıyorum Check-up programı, sağlıklı ve uzun bir yaşam için vücudunuzun ihtiyaçlarını belirleyerek size özel beslenme ve diyet programı konusunda yönlendiren bir sağlıklı yaşam check-up programıdır.

Günümüzde daha sağlıklı ve daha uzun yaşam anlayışının temelini oluşturan beslenme, insanın fizyolojik işlevlerinin sürdürülmesi için oldukça önemlidir. Beslenme; insanın yapısına, cinsiyetine, genetik özelliğine göre bedenin gerektirdiği tüm besin ögelerini gerekli miktarlarda alıp bedeninde kullanabilmesidir. Sağlıksız ve yetersiz beslenme bedenen, aklen, ruhen ve sosyal yönden gelişmiş bireylerin öğrenme kapasitesini, iş yapabilme gücünü, yaşam kalitesini ve genel sağlığını olumsuz yönde etkileyen bir dizi geçici veya kalıcı zararla sonuçlanmaktadır.

Kişiye Özel Check-Up Programı

Sağlıklı Besleniyorum&Sağlıklı Yaşıyorum Check-up programı için uzman doktorlarımız kişilerin beslenme alışkanlıkları, yaşam tarzı, biyokimyasal değerleri, fiziksel aktivite durumları ve vücut analizi doğrultusunda kişiye özel bilgi ve öneriler verir;

  • Kişinin kendi vücudunu tanıma ve buna uygun diyet programlarının hazırlanması
  • Kişinin ideal kilosuna kavuşması ve koruma programı hazırlanması
  • Sağlıklı ve daha iyi hissettiği bir yaşam sunmak amaçlanır

 

Check-Up Sırasında Yapılacak İşlemler Nelerdir?

Kişiye ve yapılacak testlere göre değişmekle birlikte temel olarak aşağıdaki işlemler yapılır;

  • Hekim tarafından yapılacak detaylı fiziki muayene ve son görüşme; uygulanacak testlere yön verme, gerekli kararları alma ve sonuçların değerlendirilip tavsiyelerin oluşturulması
  • Kan testleri ile kişinin metabolik, hormonal, hematolojik durumunun değerlendirilmesi

Sağlıklı Besleniyorum & Sağlıklı Yaşıyorum Check-Up Programı ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için lütfen formu doldurunuz.

27 Mayıs 2019