Türkiye Barolar Birliği Sağlık Anlaşması

Formu doldurmak için tıklayınız.

Türkiye Barolar Birliği ile Memorial Sağlık Grubu arasında Sağlık Anlaşması yapıldı!

Yapılan anlaşma, Türkiye’de baroya kayıtlı bulunan tüm avukatları, avukat stajyerleri, baro çalışanları ve çalışmayan avukatlar ile bakmakla yükümlü olduğu kişileri kapsamaktadır.

Bilgi ve randevu için 444 7 888.

Size sunulan ayrıcalıklar hakkında detaylı bilgi için lütfen form doldurunuz.

Anlaşma kapsamında geçerli olan hastanelerimiz;

Memorial Sağlık Grubu, sağlık hizmetlerinde mükemmellik standardı ve hasta memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını, Memorial Kayseri Hastanesi ile İç Anadolu Bölgesi’ne de taşımış ve Memorial Kayseri, grubun 9’uncu hastanesi olarak 2013 yılında hizmet vermeye başlamıştır.

Memorial Kayseri Hastanesi, saygın ve güçlü akademik hekim kadrosu, bilgi ve birikimlerini yakın ilgi ile birleştiren sağlık personeli ve hasta odaklı hizmet anlayışının yanı sıra; modern mimari tasarıma sahip hasta odaları ve yaşam alanları ile İç Anadolu Bölgesi’nin ihtiyacı olan tüm sağlık hizmetini karşılayacak şekilde konumlandırılmıştır.

11 bin metrekarelik alana sahip olan Memorial Kayseri Hastanesi’nde, 119 yatak kapasitesi ve 5 ameliyathane bulunmaktadır. Ameliyathane, görüntüleme üniteleri, laboratuvarlar ve yoğun bakımlarında en ileri tıp teknolojisinin kullanıldığı Memorial Kayseri, hasta ve hasta yakınlarına uluslararası standartlarda sağlık hizmeti sunmaktadır.

Memorial Diyarbakır Hastanesi, Memorial Sağlık Grubu’nun 7’nci hastanesi olarak 2011 yılında hizmete girmiştir. Memorial’ın kaliteli sağlık hizmetlerinin Diyarbakır’daki iki adresinden biri olan Memorial Diyarbakır; alanında uzman isimlerden oluşan akademik kadrosu, modern tanı ve tedavi üniteleri, ileri teknolojik donanımı, hasta konforuna uygun mimarisi ile yalnızca Diyarbakır’a değil, tüm bölgeye ve yurt dışı hastalarına da hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır.

Hasta Konforuna Yönelik Mimari

Memorial Diyarbakır Hastanesi, 14 bin metrekarelik kapalı alan üzerine kurulmuştur ve 141 yatak kapasitesine sahiptir. Hastanede; 6 ameliyathane, 23 yenidoğan ve 20 genel yoğun bakım olmak üzere toplam 43 yoğun bakım yatağı bulunmaktadır.

Etik ve kaliteli sağlık hizmetlerini; seçkin akademik kadrosu, alanında uzman sağlık personeli ve ileri teknolojik altyapısıyla sunan Memorial Diyarbakır Hastanesi, hasta ve hasta yakınlarının konforuna yönelik tasarımı ile de öne çıkmaktadır. Aydınlık ve ferah lobi alanı, poliklinik bekleme noktaları, hastaların ev rahatlığında sağlık hizmeti alabilecekleri odaları, konfor ayrıcalığı sunan süitler ve engelli hastaların ihtiyaçlarına özel düzenlenmiş bölümleri ile ileri tıp mimarisine sahiptir.        

Özellikli merkez ve cerrahiler

Diyarbakır başta olmak üzere tüm Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde uygulanan özellikli cerrahiler ve tıbbi bölümleri tek çatı altında bir araya getiren Memorial Diyarbakır Hastanesi, hastalarına, multidisipliner bir yaklaşım ve konsey kararı felsefesi ile bir tedavi planı sunmaktadır. İleri teknolojik donanıma sahip ameliyathanelerinde; pek çok branşta onkolojik cerrahiler, karaciğer ve safra yolları cerrahileri, mide ve kolorektal hastalıklar ile kanserlerinin cerrahileri, pankreas hastalıkları ve kanserinin cerrahisi, baş-boyun kanserleri, implant ve protez cerrahileri, çocuklarda doğumsal anomali kaynaklı hastalıkların cerrahi ile tedavileri gerçekleştirilmektedir.

Memorial Diyarbakır Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü, bölgede en kapsamlı sağlık hizmetini sunmaktadır. Bölümde, çocukluk çağı ve erişkin dönemdeki ortopedik hastalıkların tanı ve tedavisi başarıyla yapılmaktadır. Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde, 4 boyutlu ultrason teknolojisi ile gebelik süreçleri izlenmekte ve kadın kanserlerine yönelik özellikli cerrahiler uygulanmaktadır.

Üroloji Bölümü’nde; girişimsel uygulamalar ve lazer işlemleri ile laparoskopik cerrahiler ve taş kırma tedavileri yapılmaktadır. Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümünde omurga ve kafa içi ameliyatları ile travma cerrahisi takibi gerçekleştirilmektedir. Gastroenteroloji Bölümü’nde; her türlü endoskopik işlemler, ERCP ve submukozal rezeksiyon ile tedaviler uygulanmaktadır. Obezite Cerrahisi Bölümü’nde; kalıcı kilo kontrolü sağlayan obezite cerrahisinin yanında diyabetin cerrahi tedavisine yönelik metabolik cerrahilerle hastaların yaşam kalitesi üst düzeye taşınmaktadır. Normal kilo düzeyine ulaşan kişilere, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü’nde cerrahi ve kozmetik işlemler de uygulanarak, kilo kaybı sonrasında da estetik görünüm sağlanmaktadır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde; lenfödem gibi özellikli rehabilitasyon tedavileri sunulmaktadır. İşitme merkezinde, ileri tanı işlemleri gerçekleştirilmekte ve kompleks hastalıkların tedavisinde, hastalar ayrıntılı bir değerlendirme sürecine tabi tutulmaktadır. Radyoloji Bölümü’nde, uluslararası standartlarda teknolojik özelliklere sahip olan cihazlarla ileri görüntülemeler yapılmakta ve bu görüntüler, Memorial Sağlık Grubu’nun merkezi PACS sistemi ile dijital ortamda değerlendirilerek tedavide konsey kararları uygulanmaktadır.

Donanımlı ve güçlü altyapıya sahip yoğun bakım ünitelerinde, hastaya özel tedavi planı ve ayrıcalıklarla hizmet vermektedir.  

Kanser Tedavisinde Güneydoğu’nun Referans Merkezi

Memorial Diyarbakır Hastanesi Onkoloji Merkezi, kanserin tanı ve tedavisini, bütüncül bir bakış açısı ile tek merkez bünyesinde sağlamaktadır. Bölgede referans merkezi konusunda olan merkez; Tıbbi Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi, Nükleer Tıp, Girişimsel Radyoloji ve Onkolojik Cerrahi gibi branşların bir arada bulunduğu sistem ile “her hastaya özel tedavi programı” oluşturmaktadır.  

Tıbbi Onkoloji Bölümü’nde; hastalar kemoterapi tedavilerini, kendileri için özel olarak tasarlanan kemoterapi ünitesinde ve robotik cihazlarla almaktadır. Radyasyon Onkolojisi Bölümü’nde yeni teknoloji Varian IMRT LINAC; Nükleer Tıp Bölümü’nde PET/CT ve sintigrafi gibi kanser tedavisinde etkin rol oynayan teknolojilerden yararlanılmaktadır. Tanı problemi olan, genel durumu ayaktan tedaviyi kaldıramayacak düzeyde olan veya devamlı infüzyon tedavisi gerektiren hastalar da, yine bu hasta grubuna özel olarak ayrılan yataklı servislerde izlenmektedir. 

Memorial Dicle Hastanesi, Memorial Sağlık Grubu’nun 8’inci hastanesi olarak 2013 yılında hizmete girmiştir. Memorial’ın kaliteli sağlık hizmetlerinin Diyarbakır’daki iki adresinden biri olan Memorial Dicle; alanında uzman isimlerden oluşan akademik kadrosu, modern tanı ve tedavi üniteleri, ileri teknolojik donanımı, hasta konforuna uygun mimarisi ile yalnızca Diyarbakır’a değil, tüm bölgeye ve yurt dışı hastalarına da hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır.

Hasta Konforuna Yönelik Mimari

21 bin metrekarelik kapalı alan üzerinde kurulan Memorial Dicle Hastanesi, 135 yatak kapasitesine sahiptir. Hastanede; 9 ameliyathane, 50 yenidoğan yoğun bakım, 16 genel yoğun bakım, 5 kardiyoloji ile 7 kalp-damar cerrahisi yoğun bakım olmak üzere toplam 78 yoğun bakım yatağı bulunmaktadır. Poliklinik alanları, hasta odaları, konforlu süit odaları ve engelli hastaların ihtiyaçlarına özel düzenlenmiş bölümleri ile ileri tıp mimarisine sahiptir.

Özellikli merkez ve cerrahiler

Memorial Dicle, başta Diyarbakır olmak üzere tüm Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde uygulanan özellikli cerrahiler ve tıbbi bölümleri tek çatı altında bir araya getirmiş bir hastanedir. İleri teknolojik donanıma sahip olan ameliyathanelerinde; onkolojik cerrahiler, hepatobiliyer cerrahiler, mide ve kolorektal hastalıklar ile kanserlerinin cerrahileri, baş boyun kanserleri ve koklear implant cerrahisi uygulanmakta, çocuklarda doğumsal anomaliler kaynaklı tüm hastalıkların cerrahileri tedavileri gerçekleştirilmektedir. Kalp ve Damar Cerrahisi ile Kardiyoloji-Girişimsel Kardiyoloji ile bölgenin referans merkezi olan Memorial Dicle’de, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Gastroenteroloji ve Endokrinoloji bölümlerinde de özellikli tanı ve tedaviler öne çıkmaktadır. Tüp Bebek Merkezi’nde ileri üreme teknikleri, genetik testler ve kişiye özel tedavi planlamaları yapılmakta, kadın hastalıkları ve doğum bölümünde, 4 boyutlu ultrason teknolojisi ile gebelik süreçleri izlenmekte ve kadın kanserlerine yönelik özellikli cerrahiler uygulanmaktadır. Bölgede en kapsamlı hizmet sunan çocuk ortopedisi bölümünde, çocukluk çağındaki ortopedik hastalıkların tanı ve tedavisi işlemleri başarıyla yapılmaktadır. Üroloji’de; girişimsel uygulamalar ve lazer işlemleri ile laparoskopik cerrahiler ve taş kırma tedavileri yapılmakta, Uyku ve İşitme merkezlerinde ileri tanı işlemleri gerçekleştirilmektedir. Plastik Cerrahi ve Güzellik merkezinde, cerrahi ve kozmetik işlemlerle saç ekimi de uygulanmaktadır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezinde ise lenfödem gibi özellikli rehabilitasyon tedavileri sunulmaktadır. Radyoloji Bölümü’nde, uluslararası standartlarda teknolojik özelliklere sahip olan cihazlarla görüntüleme yapılmakta, donanımlı ve güçlü altyapıya sahip yoğun bakım ünitelerinde, hastaya özel tedavi planı ve ayrıcalıklarla hizmet vermektedir.

Kardiyoloji ve KVC’de Güneydoğu’nun Referans Merkezi

Memorial Sağlık Grubu, referans merkezleri arasında yer alan Kardiyoloji/Girişimsel Kardiyoloji ve Kalp-Damar Cerrahisi bölümlerini, Memorial Dicle Hastanesi’ne de taşıyarak, tüm bölgenin hizmetine sunmuştur. Memorial Dicle Kardiyoloji Bölümü’nde; erişkin kalp-damar hastalıklarının tanı ve tedavisi başta olmak üzere, kompleks, yüksek riskli damar tanıklıkları ve tam tıkalı damarlara uygulanan işlemler (CTO), kalp ritim bozukluklarının girişimsel tedavileri (EPS-Ablasyon), kalp pili uygulamaları, karotis (şah damarı) ve bacak damar darlıkları, aort kalp kapağı değişimi, mitral kalp kapağı darlık tedavisi ile kalp deliklerinin ameliyatsız kapatılması ve TAVİ gibi işlemlerde, girişimsel uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde de; koroner bypass, kalp kapak tamiri ve değişimleri, aort ve karotis cerrahileri, diseksiyon ve anevrizma cerrahileri, bacak damar tıkanıklıklarının cerrahi tedavileri ile varis cerrahileri, deneyimli kadro ve ileri teknolojik altyapısıyla uygulanmaktadır.

 

18 Kasım 2019