Memorial Sağlıklı Yaşam Okulları Mart'ta Başlıyor

1.  Memorial Diyabet Okulu

Memorial Sağlık Grubu’nun diyabet hastaları için başlattığı Diyabet Okulu Konferansları, Memorial İstanbul Hastanesi’nde başlıyor…

Diyabetle sağlıklı ve kontrollü bir yaşam sürdürmek için gerekli tüm bilgilerin verileceği ve en yeni tedavi yöntemlerinin anlatılacağı Diyabet Okulu’na katılım ücretsiz…

Diyabet Okulu’nda diyabetle uzun süre yaşamın sonucunda doğabilecek problemlere karşı alınabilecek önlemler, hastalığın sistemik yan etkileri, ilaç ve insülin tedavisi, diyabette cinsellik, gizli şeker, diyabette beslenme, ayak sağlığı, göz ve kalp sağlığı, diyabette ağız ve diş sağlığının korunması gibi pek çok konuda hastalara bilgiler verilecek.

Program:

Başlangıç Tarihi: 6 Mart 2010

Gün: Cumartesi günleri (5 hafta boyunca)

Saat: 11.00 -12.30

Yer: Memorial İstanbul Hastanesi Konferans Salonu

Bilgi ve kayıt: 444 7 888

Katılım ücretsizdir…

2. Memorial Doğuma Hazırlık Kursu

Memorial Doğuma Hazırlık Kursu ile anne adayları, kaygılardan uzak mutlu bir hamilelik ve sağlıklı bir doğum dönemi geçirecek.

Doğuma Hazırlık Kursu’nda hamileliğin oluşumundan, hamilelik süresince dikkat edilmesi gereken hususlara, gebelikte vücutta oluşacak değişikliklerden doğum süreci ve doğum sonrası anne-bebek sağlığına kadar bilinmesi gereken tüm konular, uzman hekimler tarafından anlatılacak.

Doğuma Hazırlık Kursu'nda anne adayları istediği takdirde programa eşleri ile katılabilecekler. 4 Mart’ta başlayıp altı hafta sürecek olan kurs sonunda katılımcılar, konuyla ilgili katılım belgesi alacaklar.

Program:

Başlangıç Tarihi: 4 Mart 2010

Gün:Her Perşembe (6 hafta boyunca)

Saat:18.30 – 20.30 arası

Yer:Memorial İstanbul Hastanesi Konferans Salonu

Bilgi ve Kayıt: 444 7 888

Katılım ücretsizdir.


 

Güncellenme Tarihi: 04 Şubat 2010Yayınlanma Tarihi: 04 Şubat 2010