YENİ NORMAL’DE YÜKSEK HİJYEN STANDARTLARIMIZ İLE HİZMETİNİZDEYİZ!


YENİ NORMAL’DE
YÜKSEK HİJYEN STANDARTLARIMIZ
İLE HİZMETİNİZDEYİZ!

Memorial Sağlık Grubu olarak tüm dünyayı ve ülkemizi tehdit eden COVID-19 (Coronavirus) salgınına yönelik hastalarımızı, hasta yakınlarını ve çalışanlarımızı korumak için hastalığın görülmeye başladığı ilk günden itibaren çok sayıda önlem almış olup, “Yeni Normal” olarak adlandırılan bu süreçte “Yüksek Hijyen Standartlarımız” ile siz misafirlerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.

Bu süreçte tüm Hastanelerimiz ve Tıp Merkezlerimizde poliklinikler, bekleme alanları, yatan hasta odaları, asansörler ve tuvaletler gibi ortak alanlarda temizlik ve dezenfeksiyon sıklıkları ve önlemleri arttırılarak yüksek kalite standartlarımız ile sağlık hizmetlerimizi sunuyoruz.

Misafirlerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı için aldığımız önlemlerle Yeni Normal’de güvenle hizmetinizdeyiz!

RANDEVU AL


İletişim Bilgileri

YENİ NORMAL’DE HANGİ ÖNLEMLERİ ALDIK?

HASTANEMİZE GİRİŞLER

Yeni Normal’de hastaneye girişimiz nasıl olacak?

• Hastane girişleri kontrollü hale getirilerek tüm misafirlerimiz ve çalışanlarımızın güvenliği için ana giriş kapısında ateş ölçümü ve semptom sorgulaması yapılmakta, el dezenfektanı ve maske sağlanmaktadır.

• Hastalarımızın en kısa sürede ilgili alana yönlenmesini sağlayacak bilgilendirme ve danışma hizmeti sunulmaktadır.

ARAÇ TESLİMİ ve VALE HİZMETİ

Aracımızı vale çalışanına güvenle teslim edebilir miyiz?

• Otoparklarımızda hizmet veren valelerimiz araçlarınızı teslim alırken ve teslim ederken el dezenfektanı kullanmaktadır.

• Vale hizmeti sırasında araç içi hijyeni korumak için "kullan at koltuk kılıfı" ve “direksiyon, vites topuzu için koruyucu malzeme” kullanılmaktadır.

HAVALANDIRMA SİSTEMLERİMİZ

Havalandırma sistemi güvenli mi?

• Tüm hastanelerimizde havalandırma sistemi %100 Temiz Hava ile çalışır ve solunan hava size geri dönmez.

• Hastanelerimizdeki tüm alanlarda havalandırma sistemi uluslararası standartlara uygun şekilde yüksek teknoloji ile donatılmıştır. Ortama çok kademeli filtre edilmiş ve iklimlendirilmiş, %100 taze hava alınmakta ve solunan hava güvenli bir şekilde %100 dış ortama atılmaktadır.

• Havalandırma ve iklimlendirme sistemleri deneyimli, eğitimli, bilgili personel ve akıllı otomasyon sistemleri ile yönetilmektedir.

• Mikrobiyal kontaminasyon seviyelerinin rutin olarak belirli seviyelerde izlenmesi ve korunması için havalandırma ve iklimlendirme sistemlerimizin bakımları periyodik olarak, hijyen koşullarına uygun bir şekilde yapılmaktadır.

POLİKLİNİK HİZMETLERİ

Poliklinik randevularına nasıl gelmeliyim?

• Bekleme alanlarında oluşabilecek yoğunluk ve beklemelerin önüne geçmek adına polikliniklere randevu almanızı ve randevu saatine en erken 15 dk kala hastanemize gelmenizi önermekteyiz.

• Poliklinik ve yatan hasta ziyaretlerinde hastalarımıza sabit ve sadece ‘’tek’’ refakatçi eşlik edebilmektedir.

• Hastane içinde tüm çalışanlarımız maske kullanmaktadır. Sizlerden de hem kendi hem de çalışanlarımızın sağlığını korumak için maske kullanımına dikkat etmenizi beklemekteyiz.

• Yüksek risk grubunda olan onkoloji ve organ nakli hastalarımız, alınan diğer tedbirlerin yanı sıra ekstra önlemler ile ayrıştırılmış alanlarda tedavilerini almaktadır.

SOSYAL MESAFE UYGULAMALARIMIZ

Sosyal mesafe nasıl sağlanmaktadır?

• Siz misafirlerimize bankolarımızda daha güvenle hizmet verebilmek için seperatörler konumlandırılmıştır.

Bekleme alanlarımızdaki oturma düzeni sosyal mesafe kurallarına uygun olacak şekilde yeniden oluşturulmuştur.

• Tüm çalışanlarımıza, sosyal mesafe ve hijyen kuralları konusunda eğitimler verilmiştir.

Asansör kullanımı kişi sayısı ile sınırlandırılmış ve zemine ilgili görseller yerleştirilmiştir.

HİJYEN UYGULAMALARIMIZ

Poliklinik ve Genel Alanlarda hangi hijyen önlemleri alınmıştır?

• Bankolar, doktor muayene odaları, hastane girişleri ve ortak alanlarda el dezenfektanları bulunmaktadır.

Radyoloji görüntüleme odaları, kan alma odası ve muayene odaları gibi tıbbi alanlar gün içerisinde sıklıkla dezenfekte edilmektedir.

• Hastane içindeki dergi, gazete, broşür, menü gibi tüm basılı materyaller kaldırılmıştır.

YATAN HASTA ODALARIMIZ

Yatan hasta odaları için alınan ekstra önlemler nelerdir?

• Yatan hasta odalarımız özel temizleyici ürünler ile yüksek hijyen standartlarımız çerçevesinde dezenfekte edilerek sağlığınız ve güvenliğiniz için kullanımınıza sunulmuştur.

Çarşaf, yorgan ve yastık kılıfları gibi tüm tekstil ürünlerimiz çapraz kontaminasyonu önlemek için belirli standart derecelerde, özel yıkama programları ile 4 aşamalı (ön yıkama, ana yıkama, durulama ve sıkma) olarak hazırlanmaktadır.

AMELİYATHANELERİMİZ

Ameliyathanelerde alınan önlemler nelerdir?

• Ameliyatlarınız; özel koruyucu ekipmanlar kullanan uzman ekipler tarafından uluslararası standartlardaki negatif basınçlı odalarda ve yüksek hijyen standartlarına uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

KAFETERYA VE YEMEK SERVİSİ

Yemek servislerinde hijyeni nasıl sağlıyorsunuz?

• Yemek servislerinde görev alan çalışanlarımıza, verilen özel eğitimler ile hasta güvenliği konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar tekrarlanmış, çalışanlarımızın kişisel koruyucu ekipmanları doğru kullanımı sağlanmıştır.

Hijyen kuralları ve gıda güvenliği konusunda eğitimli servis ekibimiz uygun koruyucu donanımlar ile özel diyetinize uygun yemek menünüzü odanızda sizlere servis etmektedir.

• Kafeteryalarımız Sağlık Bakanlığı’nın tebliğlerine uygun olarak hizmet vermekte; gıda güvenliği ve hijyen kurallarına göre periyodik olarak denetlenmektedir.

“Çünkü Sağlığınız Değerli”

 
Randevu Al