Болница Мемориал Диарбакър

Peyas Mah. Fırat Blv. No:12, Diclekent/Diyarbakır

Memorial’in 8’inci hastanesi olarak 2011’de hayata geçirilen Memorial Diyarbakır Hastanesi, grubun Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki ilk yatırımıdır.

Memorial Diyarbakır Hastanesi, saygın ve güçlü akademik hekim kadrosu, bilgi ve birikimlerini yakın ilgi ile birleştiren sağlık personeli ve hasta odaklı hizmet anlayışının yanı sıra; modern mimari tasarıma sahip hasta odaları ve yaşam alanları ile bölgenin ihtiyacı olan tüm sağlık hizmetini karşılayacak şekilde konumlandırılmıştır.

Memorial Diyarbakır, 14 bin metrekarelik kapalı alanda, 141 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir. Genel yoğun bakım ve yenidoğan yoğun bakımda 15’er yatak, KVC  yoğun bakımda 5 yatak, koroner yoğun bakımda 6 yatak ve 6 ameliyathaneye sahiptir. Hastanede, hastaların her türlü ihtiyacı düşünülerek, modern tıp mimarisine göre hazırlanmış hasta odalarının yanı sıra, suit ve engelli hastalar için de odalar bulunmaktadır.

Memorial Sağlık Grubu, Türkiye’de ve uluslararası alanda referans merkezi olarak gösterilen pek çok bölüme sahiptir. Her yıl yerli, yabancı yüz binlerce hastayı sağlığına kavuşturan Memorial, Diyarbakır’da da kardiyoloji, kalp cerrahisi, onkoloji, üroloji, tüp bebek, kadın sağlığı, hematoloji branşlarında ve yoğun bakımlarda referans merkezi olarak çalışmaktadır.

Dünyanın 92 ülkesinden hasta kabul eden Memorial Sağlık Grubu, Memorial Diyarbakır Hastanesi ile özellikle Ortadoğu ve çevre ülkelerden yabancı hastalara da hizmet sunmaktadır.

Güneydoğu’nun referans merkezi olmaya aday

Memorial Diyarbakır Hastanesi, havaalanına yakınlığı ve merkezi konumu açısından stratejik bir noktada yer alan Diclekent’de bulunmaktadır. Yalnızca Diyarbakır ve ilçeleri değil; Batman, Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis gibi yakın iller ile yurtdışından hastaların son derece rahat ulaşabileceği konuma sahiptir.

SGK anlaşmaları kapsamında hizmet veriyoruz

Memorial Diyarbakır Hastanesi, SGK anlaşmalı bir hastane olarak tüm branşlarda, SSK, Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve devlet memurlarına hizmet vermektedir. Özel sağlık sigortalı hastalar için de sigorta anlaşmaları bulunmaktadır.