Son Gelişmeler

Memorial’dan Diyarbakır’a 2. Hastane

30.04.2020 20:39:39

2011 yılında dünya standartlarındaki kaliteli sağlık hizmetlerini Memorial Diyarbakır Hastanesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesine taşıyan Memorial Sağlık Grubu’nun şehirdeki 2. adresi Memorial Dicle Hastanesi hizmete açıldı.

Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç, 3 Ekim 2013 Perşembe günü düzenlenen basın toplantısında, Memorial Dicle Hastanesi ve grubun yeni yatırımları hakkında bilgi verdi.

Diyarbakır’a A sınıfı 2 ’nci hastane

Uğur Genç,  “Diyarbakır Hastanemizin açıldığı ilk günden itibaren Memorial’a büyük bir talep olduğunu gördük. Etik hizmet anlayışımız, doktor ve hemşire kalitemiz sayesinde kısa sürede Diyarbakır’ın ve bölge halkının takdirini kazandık. Bugüne kadar bölgede yaklaşık 400.000 hastaya hizmet verdik. Hasta sayımız her geçen gün artıyor. Tüm hastanelerimizin bölgelerinin en iyisi olmasının verdiği cesaretle, Memorial kalitesini daha fazla branşla daha çok insana sunabilmek için Diyarbakır’daki ikinci hastanemizi açıyoruz” diye konuştu.

Seyrantepe’den Memorial Dicle Hastanesi’ne büyük değişim

Memorial Dicle Hastanesi’nin şehrin önemli sağlık kurumlarından Seyrantepe Hastanesi’nin Memorial bünyesine katılıp, tamamen yenilenmesi ile hayat bulduğunu ifade eden Uğur Genç, dönüşüm süreci ile ilgili şu bilgileri verdi: “6 ay içerisinde tüm tanı ve tedavi üniteleri, dış cephe, peyzaj, poliklinikler, yatan hasta katları ve teknolojik altyapı yenilendi. Değişim ve dönüşüm çalışmalarımız halen devam ediyor. Dicle Hastanemiz; alanında uzman hekimlerden oluşan akademik kadrosu, modern tanı ve tedavi üniteleri, teknolojik donanımı, hasta konforuna uygun mimarisi ile yalnızca Diyarbakır’a değil, tüm bölgeye hizmet verecek şekilde tasarlandı”

Bölgeye toplam 65 milyon dolarlık yatırım

Uğur Genç, Memorial Dicle Hastanesi’ne 30 milyon dolarlık yatırım yapıldığını belirterek, “İlk hastanemize 35 milyon dolarlık bir yatırımımız olmuştu. Memorial Dicle Hastanesi ile toplamda 65 milyon dolarlık yatırımı 2010-2013 yılları arasında Diyarbakır’a yapmış olduk. 21 bin metrekarelik kapalı alana sahip olan Memorial Dicle Hastanesi, 350 kişilik medikal ve idari kadrosu ile hizmet verecek. 2013 sonuna kadar Diyarbakır’daki iki hastanemizde toplam 750 kişiyi istihdam ediyor olacağız. 138 yatak kapasitesi bulunan Memorial Dicle Hastanemizde; 26 yenidoğan yoğun bakım, 23 genel yoğun bakım, 12 kardiyoloji ile kalp- damar cerrahisi yoğun bakım, 5 çocuk yoğun bakım olmak üzere toplam 66 yoğun bakım yatağı bulunuyor. Poliklinik alanları, hasta odaları, konforlu süit odaları, çocuk oyun alanları ve engelli hastaların ihtiyaçlarına özel düzenlenmiş bölümleri ile Memorial Dicle Hastanesi ileri tıp mimarisine sahiptir” dedi.

Memorial’ın uluslararası üne sahip bölümleri çok yakında Diyarbakır’da

Diyarbakır’da tüp bebek ve organ nakli gibi bölümler konusunda önemli bir talep olduğuna dikkat çeken Genç, konu ile ilgili şunları kaydetti: “Memorial Diyarbakır Hastanesi ile bölgenin en büyük ihtiyacı olan Onkoloji Merkezi’ni hizmete sunduk. Dicle Hastanemiz ile de dünyada referans merkezi olan Tüp Bebek Bölümümüzü Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne getirmeye hazırlanıyoruz. Sağlık Bakanlığı izinleri sonrası Karaciğer, Böbrek ve Kemik İliği Nakli bölümlerinin de yakın zamanda bölgede hizmet vermesi için çalışmalarımız devam ediyor”

Tüm branşlarda SGK anlaşmaları kapsamında hizmet veriyoruz

Uğur Genç, “Memorial Dicle Hastanesi’nin de Diyarbakır Hastanesi gibi SGK anlaşmalı bir hastane olduğunu belirterek, “Hastanemiz tüm branşlarda SSK, Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve devlet memurlarının hizmetinde olacak. Özel sağlık sigortalı hastalarımız için de sigorta anlaşmalarımız mevcut” dedi.

Memorial Hastaneleri arasında tıbbi sinerji

Memorial Dicle Hastanesi’nin tüm tanı ve tedavi ünitelerinin ileri tıp teknolojisi kullanılarak tasarlandığını belirten Uğur Genç, “Özellikle hastanelerimizde kullanılan PACS sistemi (filmsiz hastane özelliği) sayesinde, görüntüleme ve laboratuvar sonuçları, Memorial Sağlık Grubu’nun lokasyonları arasında paylaşılarak tıbbi sinerji oluşturuluyor. Memorial Dicle Hastanesi’nde gerektiğinde Diyarbakır’daki hastaların tahlil ve tetkik sonuçları, grubun diğer şehirlerdeki hastanelerinde sanal ortamda değerlendirilerek, en doğru teşhis ve tedavi yöntemleri belirleniyor. Ayrıca grubumuzun diğer illerde bulunan hastanelerinde görev yapan doktorları da Diyarbakır ve Dicle Hastaneleri’nde tanı-tedavi hizmeti verebiliyorlar” diye konuştu.

Diyarbakır sağlık turizmi üssü olacak

Genç, Memorial’ın sağlık turizmi ile ilgili öncü konumunu Diyarbakır’da da sürdüreceğini şu sözlerle dile getirdi: “Urfa yolu üzerinde bulunan Memorial Dicle Hastanesi, merkezi konumu açısından çevre illerden ve yurtdışından gelen hastaların son derece rahat bir şekilde ulaşabileceği stratejik bir noktada bulunuyor. Memorial Sağlık Grubu olarak her yıl yaklaşık 92 farklı ülkeden gelen hastalarımıza sağlık hizmeti sunuyoruz. Sağlık turizmini geliştirme çalışmaları kapsamında, Kuzey Irak’ın Erbil ve Duhok kentlerinde irtibat ofisleri açmaya hazırlanıyoruz. Kısa bir süre sonra yakın coğrafyada bulunan Irak gibi ülkelerden daha fazla sayıda hasta geleceğini düşünüyoruz. Sağlık turizminin artırılmasına yönelik çalışmalarımızla Diyarbakır’ın bölgenin sağlık turizmi üssü olacağına inanıyoruz”

Memorial’dan 2 ayda 2 hastane

Memorial Sağlık Grubu’nun önümüzdeki yıl da büyümeye devam edeceğini belirten Uğur Genç, “ Memorial Dicle Hastanesi grubumuzun 10. hastanesi. Kasım ayında hizmete açmayı planladığımız Memorial Ankara Hastanesi ile bu sayı 11’e yükselecek. Memorial Ankara Hastanesi Ankara’nın en büyük özel hastanesi olacak. Memorial Sağlık Grubu olarak her yıl yerli, yabancı yaklaşık 2 milyon hastayı sağlığına kavuşturuyoruz. 2013’ü 11 hastane ile bitirip, 2014 yılında da hastane sayımızı artırmaya ve mevcut hastanelerimizi geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Sosyal Medya Hesaplarımız
Kolay Randevu Al