İleri Endoskopi Merkezi

Kolay Randevu Al
Aşağıdaki başlıklara tıklayarak, İleri Endoskopi Merkezi alanındaki ilgili içeriklere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bölüm Hakkında

Memorial Bahçelievler Hastanesi İleri Endoskopi Merkezi hizmetinizde…

Memorial Bahçelievler Hastanesi İleri Endoskopi Merkezi’nde sindirim sistemi hastalıkları alanında uzman doktorlar ve modern teknolojilerle başarıyla tedavi edilmektedir.

Sindirim sistemi, vücutta yemek borusundan anüse kadar olan organları; sindirim borusunu, karaciğer, pankreas, safra kesesi gibi diğer yardımcı organları kapsayan çok önemli bir yapıyı ifade etmektedir. Sindirim sistemi hastalıkları dünyada ve ülkemizde en sık görülen sağlık problemlerindendir. Bu rahatsızlıklar ne kadar erken evrede yakalanırsa tedavi başarısı da o ölçüde artmaktadır. Mide bağırsak sisteminin hastalıklarında endoskopik uygulamalar tanı, tedavi ve takipler için büyük önem taşımaktadır. Son yıllarda teknolojik gelişmelere bağlı olarak endoskopik işlemlerde cihaz kalitesi ve çeşitliliği de her geçen gün yükselmektedir. Doğru yöntemin alanında uzman doktorlar tarafından doğru kişiye uygulanması, hasta konforunu artırmakta yaşam kalitesine ve süresine de önemli katkıda bulunmaktadır.

Endoskopi, ucunda ışıklı küçük bir kamera bulunan ve endoskop adı verilen cihaz yardımıyla yemek borusu, mide, onikiparmak bağırsağı ve kalın bağırsağı kapsayan gastrointestinal sistemin incelenmesi işlemidir. Yeni nesil endoskopi teknolojilerinin kullanılmaya başlanmasıyla birlikte hastalıkların tanı ve tedavisinde kişiye özel uygulamalar yapılmaktadır.

Merkezimizde; gastroskopi, kolonoskopi, endoskopik retrograd pankreatikolanjiyografi (ERCP), çift balon enteroskopi ve endoskopik ultrasonografi kullanılarak yemek borusu, mide, ince ve kalın bağırsak, pankreas, safra yolları, karaciğerdeki şüpheli alanlardan biyopsi alınması, polipektomi, pankreas ve safra yollarının görüntülenmesi taş ya da darlıklara müdahale edilmesi, mideye beslenme tüpü takılması, sindirim sistemindeki kanamalara müdahale edilmesi gibi işlemler rutin olarak yapılmaktadır.

İLERİ ENDOSKOPİK UYGULAMALAR VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Endoskopik tanı ve tedavi yöntemlerinin gelişmesi ile birlikte ileri teknolojik ürünleri kullanarak uygulanan işlemler ise temel olarak sindirim sistemindeki lezyonların erken tanınması ve tedavisini içermektedir. Memorial Bahçelievler Hastanesi’nde hayata geçirilen İleri Endoskopi Merkezi’nde kullanımına başlanan bu ekipmanlar yüksek çözünürlüklü endoskoplar, optik ve dijital zoomlu endoskoplar, yüksek çözünürlüklü endoskopik ultrasonografik cihazları kapsamaktadır. Bu ileri teknolojik ürünler sayesinde ünitemizde optik kromoendoskopik incelemeler (BLI (blue light imaging) , LCI (linked color imaging), NBI (narrow band imaging) yapılarak erken evre tümörler ve tümör öncülü lezyonlar çok daha erken dönemde belirlenebiliyor ve henüz endoskopik tedavi olabilecek aşamada iken teşhis edilebiliyor.

MERKEZİMİZDE TEDAVİSİ GERÇEKLEŞTİRİLEN HASTALIKLAR

 • Pankreas polip ve kanserleri,
 • Yemek borusu polip ve kanserleri,
 • Kolon polip ve kanserleri,
 • Kalın bağırsak polip ve kanserleri,
 • Midedeki polip ve kanserler,
 • İnce bağırsak polip ve kanserleri,
 • Akalazya (Yutma güçlüğüyle kendini gösteren Akalazya hastalığı, POEM yöntemi ile endoskopik olarak ameliyatsız tedavi edilebiliyor.)
 • Diffüz özofageal spazm,
 • Jackhammer özofagus gibi yutma güçlüğü ile giden yemek borusunun motilite bozuklukları,
 • Barret özofagus,
 • Safra yolları taşları
 • Gastroözofageal reflü hastalığı,
 • Nedeni saptanamayan kanama veya anemiler.

Sindirim sistemindeki tümör ve polipler erken evrede ESD (Endoskopik Submukozal Diseksiyon) yöntemiyle ameliyatsız, kesisiz ve ağrısız bir şekilde kısa sürede tedavi edilebiliyor.

Bölüm Doktorları

Anlaşmalı Kurumlar

Hastanelerimizin anlaşmalı olduğu özel sigorta şirketleri, tamamlayıcı sigortalar, diğer kurum ve şirket anlaşmalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Sonuç bulunamadı.

  Teknolojilerimiz

  Memorial Sağlık Grubu’nun teknolojik altyapısı, uluslararası standartlarda ileri teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış ve hasta konforuna özel olarak dizayn edilmiş sistemlerden oluşmaktadır. Kullanılan ileri teknoloji sayesinde, hastaların teşhis ve tedavi süreçlerini, konforlu ve güvenli bir şekilde geçirmeleri hedeflenmektedir. Bu teknolojilerin birçoğu Türkiye’de ilk kez hastanelerimizde kullanılmaktadır.

  Son Teknolojilerimiz

  Teknolojilerimizi İncele
  CAD EYE Yapay Zeka Teknolojisi
  İncele
  Teknolojilerimizi İncele
  Tüm Teknolojileri Gör
  İletişim Formu

  Aşağıdaki İletişim formunu doldurarak hastanemiz ile ilgili bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

  Sosyal Medya Hesaplarımız
  Kolay Randevu Al