Yükleniyor

Kanser (Onkoloji) Merkezi

Kanser (Onkoloji) Merkezi

Kolay Randevu Al
Aşağıdaki başlıklara tıklayarak, Onkoloji Merkezi alanındaki ilgili içeriklere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bölüm Hakkında

Dünyada her yıl yaklaşık 15 milyon ve Türkiye’de de 200 bin kişi kansere yakalanmaktadır. Günümüzde artık tedavi edilebilir hastalıklar grubunda olan kanserin, tanısı konulduğu andan itibaren pek çok branşın bir arada bulunduğu ortak bir bakış açısı ile değerlendirilmesi önem kazanmıştır. 

İçindekiler

 Memorial Sağlık Grubu Onkoloji merkezlerine başvuran hastaların tedavi planı, kanserle ilişkili bölümlerin ortak katkıları ile oluşturulan ‘Memorial Onkoloji Konseyleri’nde hastaya özel yaklaşımlarla gerçekleştirilmektedir. 

 Kanserin tanı ve tedavisinde, tüm branşların bir arada bulunduğu multidisipliner bir merkez çatısı altında ‘kişiye özel’ seçenekler sunan Memorial Onkoloji Merkezleri; güçlü akademik kadro, uluslararası standartlarda bilimsel altyapı ve ileri teknolojik olanaklarla hizmet vermektedir. 

Tıbbi Onkoloji 

Memorial Sağlık Grubu Tıbbı Onkoloji bölümlerinde hastaların verileri detaylı bir şekilde incelenerek dünya çapında kullanılan ABD ve Avrupa rehberleri doğrultusunda analiz edilmekte ve hasta için en uygun tedavi uygulanmaktadır. Kanser tedavisinde önemli bir yeri olan ilaç uygulamalarında hastanın yaşı, kansere eşlik eden hastalıkları, kişisel tercihleri, özel ve mesleki yaşamı ile psikososyal özellikleri göz önüne alınmakta, hastanın da bu sürece katılımı sağlanmaktadır. Hastalara; klasik kemoterapi tedavilerinin yanı sıra son yıllarda “akıllı” olarak adlandırılan hedefe yönelik ilaç ve molekül uygulamaları, immünoterapi gibi başarı oranı ve yaşam kalitesini yükselten seçenekler sunulmaktadır. 

Radyasyon Onkolojisi (Radyoterapi)

Memorial Sağlık Grubu Radyasyon Onkolojisi bölümleri üstün teknolojik donanıma sahiptir ve kanserin ışınla tedavisini en ileri düzeyde özelliklere sahip sistemlerle gerçekleştirmektedir. Yalnızca kanserli hücreyi hedef alan ve nokta atış yapabilme özelliğine sahip olan TrueBeam STx ve Elekta Versa Signuture HD teknolojileriyle; yüksek güvenilirlikte hedefe yönelik ışınlamalar, yüksek doz hızı uygulamaları ve doğru doz saptamaları, daha az yan etkili ile konforlu tedavi özellikleri ve tedavi ile eş zamanlı görüntüleme olanakları sunulmaktadır.

Nükleer Tıp (Pet- CT) 

Kanserin tanı ve evrelemesinde çok önemli bir yere sahip olan görüntüleme teknolojileri, hastalığın tedavi planı üzerindeki etkileri nedeniyle ‘tedavi kaderini değiştiren’ faktör olarak ön plana çıkmaktadır. Memorial Sağlık Grubu Nükleer Tıp bölümleri tedavi programını ortalama %35 oranında yeniden oluşturabilen Pet-CT teknolojisi ile hizmet vermektedir. Kanser odağının tespiti, metastazın bulunduğu ya da uzak organlara yayılımın gerçekleşmediği gibi kanıların analizi Pet-CT ile sağlanmaktadır. Dünyadaki en ileri teknolojiyi aynı anda kullanan Memorial Nükleer Tıp bölümlerinde, uzaysal çözünürlük sayesinde hastaya daha az radyoaktif madde ve doz uygulanarak küçük lezyonlar erken evrede Pet-CT görüntülemesi ile saptanmaktadır. 

Memorial Nükleer Tıp bölümlerinde hastalara alternatif tedavi seçenekleri de sunulmakta,  yaşam kalitesini artıran ve ağrı kontrolü sağlayan pek çok uygulama yapılmaktadır. Bunlar; radyoaktif iyot tedavisi, radyomikroküre tedavisi ve ağrı palyasyon tedavisi başlıkları altında toplanmaktadır.     

Girişimsel Radyoloji 

Kanser tedavisinde, teknolojik gelişmelere paralel olarak girişimsel yöntemlerin yeri de önem kazanmaktadır. Memorial Girişimsel Radyoloji bölümleri hastalara, lokal anestezi altında ve iğne deliğinden ağrısız bir şekilde uygulanan tedavi seçenekleri sunmaktadır. Tümörü yok etmeye yönelik uygulanan bu özellikli işlemler arasında; perkütan ablasyon, kriyoablasyon, radyofrekans ablasyon, mikrodalga ablasyon, atardamar tedavileri (intraarteryel kemoterapi, kemoembolizasyon (TAKE), radyoembolizasyon (y90), kemosatürasyon) ve kanserde rahatlatan işlemler yer almaktadır.      

Onkolojik Cerrahi 

Memorial Onkolojik Cerrahi merkezlerinde; genel cerrahi, göğüs cerrahisi, kadın hastalıkları ve doğum, üroloji, beyin cerrahisi, ortopedi ve travmatoloji ile KBB bölümlerinde kanserin ameliyatla tedavileri gerçekleştirilmektedir. Özellikli tümör cerrahilerinin uygulandığı merkezlerde, laparoskopik ve robotik uygulamalar, minimal invaziv yöntemler, özellikle meme kanseri gibi sosyal ve psikolojik boyutu da tedavi sürecine dahil edilen kanser türlerinde organ koruyucu onkoplastik ameliyatlar, konsey kararı sonrası ‘hasta özelinde’ gerçekleştirilmektedir.

Bölüm Uzmanları

Anlaşmalı Kurumlar

Hastanelerimizin anlaşmalı olduğu özel sigorta şirketleri, tamamlayıcı sigortalar, diğer kurum ve şirket anlaşmalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Sonuç bulunamadı.

  Teknolojilerimiz

  Memorial Sağlık Grubu’nun teknolojik altyapısı, uluslararası standartlarda ileri teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış ve hasta konforuna özel olarak dizayn edilmiş sistemlerden oluşmaktadır. Kullanılan ileri teknoloji sayesinde, hastaların teşhis ve tedavi süreçlerini, konforlu ve güvenli bir şekilde geçirmeleri hedeflenmektedir. Bu teknolojilerin birçoğu Türkiye’de ilk kez hastanelerimizde kullanılmaktadır.

  Son Teknolojilerimiz

  Tüm Teknolojileri Gör
  İletişim Formu

  Aşağıdaki İletişim formunu doldurarak hastanemiz ile ilgili bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

  * Bu alan gereklidir.
  Sosyal Medya Hesaplarımız
  Canlı Destek Kolay Randevu Al