header-background

Hakkımızda

Memorial Sağlık Grubu, hastalıkların tedavisine yönelik tüm klinikleri ortak bir felsefe ile bir araya getiren, bilimselliği ileri teknoloji ile birleştirerek insan sevgisini ön planda tutan, yenilikçi ve bireye özgü tedavi olanaklarını, sevgi dolu bir ortamda hastalarına sunan bir kurumdur.

İnsan odaklı hizmet anlayışı ve insana verdiği değerle, hastanelerinde sağlık ve sanatı bütünleştirmiş, 2005 yılından bu yana da sanatın iyileştirici ve pozitif gücünün ışığında, sanatın ve sanatçının en büyük destekçilerinden biri olmuştur.

Kültür ve sanatın toplumsal gelişimin sağlanmasında en önemli araçlardan biri olduğundan yola çıkan Memorial Sağlık Grubu, kültürel ve sanatsal değerlerin yaşatılması, gelişiminin desteklenmesi ve toplumdaki değerinin artırılması konusunda toplumsal sosyal sorumluluk görevi üstlenmiştir. Bunun yanında, toplumun tüm bireyleri için kültür sanata erişim imkanı sağlayarak, sürdürülebilir projeler ve desteklerle de sanatın gelişimine katkı sağlamayı amaçlamıştır.

Vizyonumuz

Memorial Sağlık Grubu, sağlıklı bir toplumun var oluşunda, sanatın önemli bir rolü olduğundan yola çıkmaktadır. Bundan hareketle, kültür ve sanatın toplumun tüm bireyleri için ulaşılabilir olmasını sağlamak, yenilikçi ve artı değer katan projeler geliştirerek sanatın iyileştirici gücünü sürdürülebilir kılmayı amaçlamaktadır.

Misyonumuz

  • Sanatın, ruh ve beden sağlığı üzerindeki etkileri, psikolojik ve fizyolojik iyileşme sağlayan özelliğinden yola çıkarak, bazı hastalıkların tedavisinde sanattan faydalanıyoruz ve sanat atölyeleri ile tedavi sürecinde sanatı eğitimle destekliyoruz
  • 2005 yılından bu yana sürdürdüğümüz Memorial Sanat Galerileri projesi ile hastane içinde, hasta ve hasta yakınlarını sanat eserleri ile buluşturuyoruz.
  • Sanat sponsorlukları ile ülkemizde kültür ve sanatın gelişimine katkı sağlamaya devam ediyoruz.
  • Memorial Geleneksel Çocuk Resim Yarışması ile çocukların sanata yatkınlıklarını keşfetmeye devam ediyoruz.
aboutus-fold-image1 aboutus-fold-image2
pink-bg-pattern

Sanat İçin Neler Yapıyoruz?

pink-brush-strokes kemoterapi-ve-sanat

Sanatın İyileştirici Gücü

Memorial Sağlık Grubu, sanatın iyileştirici gücünden aldığı ilham ve hastalarının iyileşme sürecine maksimum katkı sağlamak amacıyla, hasta ve yakınlarını, sanatla buluşturmaktadır. Memorial, hastaların tedavi süreçleri içinde sanatın da çok önemi bir yeri olduğundan yola çıkarak, hastalarının iyileşme süresini hızlandırmak ve hastanede geçirdikleri sürelerde stres seviyelerini azaltmak için hastanelerinde sanatsal aktivitelerine devam etmektedir.

green-brush resim-yarismasi

Çocuk ve Resim

‘Yedi sanattan’ en eski ve ilki olan resim, Memorial Sağlık Grubu sanat aktivitelerinde önemli bir yer tutmaktadır. 15 yıldır geleneksel olarak devam eden çocuk resim yarışmasıyla da; çocuklarda sanatsal etkinliklere yönelik ilgi uyandırmak, anne-baba ve eğitimcilerin çocukların resim yeteneğine ilişkin farkındalıklarını artırmak ve sanatsal yeteneklerini ortaya koymaları için fırsat yaratmak amaçlanmaktadır.

green-brush memorial-sanat-galerileri

Memorial Sanat Galerileri

Sanatın, pozitif ve iyileştirici gücüne inanan ve sanatı, bazı tedavi süreçlerine de entegre eden Memorial Sağlık Grubu, kültür ve sanatı desteklemek, hasta ve hasta yakınlarının hastane içinde sanat eserleri ile karşılaşmalarını sağlamak amacıyla, ‘Memorial Sanat Galerileri’ projesini başlattı ve sanata destek misyonunu hastanelerine taşıdı.

blue-brush sanat-atolyeleri

Memorial Sanat Atölyeleri

Memorial Sağlık Grubu, sanatın insanın güzele olan sevgisi ve ruhsal anlamda da ondan zevk alma duygusundan yola çıkarak, sanatın iyileştirici gücüne inanmakta ve bunu desteklemektedir. Bundan yola çıkarak, hasta ve yakınları için hastanelerinde de sanatla iç içe bir ortam oluşturan Memorial, Sanat Atölyeleri ile de pek çok farklı hastalık nedeniyle tedavi gören ve süreçlerini başarıyla tamamlayan hastaları buluşturulmaktadır.

blue-brush sanat-sponsorlugu

Kültür ve Sanat Sponsorlukları

“Güzele ulaşabilmenin en etkili yollarından biri sanattır” düşüncesini benimseyen Memorial, kültür ve sanatın ışığında üreten toplumu desteklemekte ve farkındalığı yüksek, duyarlılığı artmış bir toplum oluşumuna katkı sağlamaktadır.

blue-brush muzikle-terapi

Müzikle Terapi

Memorial Sağlık Grubu, ameliyat sonrası yoğun bakımdaki hastalara müzik terapisi uygulanıyor. Yaylı tambur, gitar, keman, ney, kaval gibi enstrümanlarla cerrahi sonrasında rahatlatılan hastalara, kendi müzik zevklerine göre özel dinletiler sunuluyor.

Memorial Sanatın 15. Yılı

“Güzele ulaşabilmenin en etkili yollarından biri sanattır” düşüncesini benimseyen Memorial, kültür ve sanatın ışığında üreten toplumu desteklemekte ve farkındalığı yüksek, duyarlılığı artmış bir toplum oluşumuna katkı sağlamaktadır.

Memorial olarak, Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Beşiktaş Kültür Merkezi, Volkswagen Arena, UNIQ İstanbul, Türker İnanoğlu Maslak Show Center gibi mekanların ve sanat etkinliklerinin sponsorluğunu üstlenerek 15 yıldır sanata ve sanatçıya destek vermeye devam ediyoruz.

aboutus-bottom-image-1 aboutus-bottom-image-2 aboutus-bottom-image-3 aboutus-bottom-image-4
yellow-bg-pattern-mobile