header-background

Sanat Alanlarımız

Sanatın, pozitif ve iyileştirici gücüne inanan ve sanatı, bazı tedavi süreçlerine de entegre eden Memorial Sağlık Grubu, kültür ve sanatı desteklemek, hasta ve hasta yakınlarının hastane içinde sanat eserleri ile karşılaşmalarını sağlamak amacıyla, ‘Memorial Sanat Galerileri’ projesini başlattı ve sanata destek misyonunu hastanelerine taşıdı.

Ziyaretçilerin tedavileri sırasında kendilerini rahat ve huzurlu hissetmelerine destek olmak için hayata geçirilen Memorial Sanat Galerileri, 15 yıl boyunca pek çok sanat eseri ve sergiye ev sahipliği yaparak, hasta ve yakınlarına sanatın iyileştirici gücüyle ulaştı.

Hastaneleri içinde sağlık ve sanatın iç içe olduğu mekanlar oluşturan Memorial Sağlık Grubu, bu sanat galerileriyle, sanata ve sanatçıya sağladığı katkının yanı sıra, renklerin iyileştirici gücünden faydalanarak hasta ve hasta yakınlarına da motivasyon sağlamayı amaçlamıştır. Yaşam boyu sağlık ve iyi olma halini desteklemek için sanatı araç olarak seçen Memorial Sağlık Grubu, sanatın topluma sunumunda da bu rolü üstlenmeye devam edecektir.