Yükleniyor

Genel Yoğun Bakım

Genel Yoğun Bakım

İletişime Geçin
Aşağıdaki başlıklara tıklayarak, Genel Yoğun Bakım alanındaki ilgili içeriklere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bölüm Hakkında

Son yıllarda ilerleyen teknoloji sayesinde yoğun bakım ünitelerinin önemi kavranmış, toplumdaki ortalama yaşam sürelerinin yükselmesindeki rolü anlaşılmıştır. Durumu kritik ve acil hastalara anında ve etkili müdahalenin önemi, yoğun bakım ünitelerinin geliştirilmesine olanak sağlamıştır. Memorial Sağlık Grubu Yoğun Bakım Üniteleri hayati risk taşıyan hastalara sağladığı yaşamsal desteği çok yönlü bir ekip çalışmasıyla mümkün kılmaktadır. Gelişmiş teknolojiye sahip laboratuvarlar ve bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans, ultrasonografi gibi görüntüleme merkezleri sayesinde hastalarına 24 saat kesintisiz hizmet sunmaktadır.

Yenidoğan yoğun bakım dâhil olmak üzere tüm hayati risk taşıyan vakalara yapılan anında ve etkili müdahale alanında uzman yoğun bakım ekibi kadromuzla sağlanmaktadır. Birimlerimizin tamamı bilimsel ve etik yaklaşımdan taviz vermemektedir. Günün 24 saati tüm laboratuvar tetkikleri, BT/bilgisayarlı tomografi, MR/manyetik rezonans, dijital röntgen, ultrasonografi gibi tüm görüntüleme teknikleri uygulanabilmektedir.

Yataklarda solunum cihazları, ileri teknoloji monitörizasyon sistemleri ve gerektiğinde anında kullanılabilen devam böbrek makineleriyle hizmet veren Memorial Sağlık Grubu Yoğun Bakım Üniteleri “Plazmaferez” işlemini gerektiği an uygulayabilen nadir servislerdendir.

Tüm hayati risk taşıyan hastalar; günün 24 saati ileri yaşamsal desteğin sağlandığı araçlarımızla kara, hava (ambulans uçak ve helikopter) ve denizden yoğun bakım ünitelerimize ulaştırılabilmektedir.

İlk yaştan itibaren tüm kritik hastaların kabul edilebildiği genel yoğun bakım ünitelerinde anında müdahale edebilecek sağlık sorunları şöyle sıralanmaktadır:

 • Tüm travma (kafa travması, göğüs travması, ciddi kırıklar, tüm vücut travmaları vb.

 • Beyin kanamaları,

 • Felçler,

 • Ciddi solunum yetmezlikleri,

 • Ani gelişen veya devamlı böbrek yetmezlikleri,

 • Sinir sistemi hastalıkları (Myastenia Gravis, Guillian Barre vb.)

 • Ciddi enfeksiyonlar,

 • Zehirlenmeler,

 • Ciddi yaralanmalar,

 • Ciddi yanıklar ve daha birçok kritik hastalık

Bölüm Uzmanları

Anlaşmalı Kurumlar

Hastanelerimizin anlaşmalı olduğu özel sigorta şirketleri, tamamlayıcı sigortalar, diğer kurum ve şirket anlaşmalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Sonuç bulunamadı.

  İletişim Formu

  Aşağıdaki İletişim formunu doldurarak hastanemiz ile ilgili bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

  * Bu alan gereklidir.
  Sosyal Medya Hesaplarımız
  Canlı Destek Kolay Randevu Al