Image

PCR Testi

PCR testi virüslerin genetik yapısını tespit eden moleküler bir tanı ve antijen testidir. COVID-19’a yakalanan ve virüsü aktif olarak taşıyan kişilerin belirlenmesini sağlar.

Detaylı Bilgi
Image

Antikor Testleri (IgM)

IgM antikor testi erken evre antikor testidir. IgM + sonuç vermesi, vücudun virüse karşı savaş vermeye başladığını ve devam eden COVID-19 hastalığını gösterir.

Detaylı Bilgi
Image

Antikor Testleri (IgG)

IgG antikor testi geç cevap antikor testi olarak tanımlanmaktadır. IgG + sonuç vermesi, COVID-19’a karşı bağışıklığın geliştiğini gösterir.

Detaylı Bilgi
COVID-19 PCR Testi

TESTİ NEDEN YAPTIRMALIYIM?

PCR testi, herhangi bir semptomu olmasa bile COVID-19 virüsünü taşıyan kişilerin en erken evrede belirlenmesini sağlamaktadır.

 • Kendinizde veya Yakınlarınızda COVID-19 Şüphesi

  PCR testi ile hastalığın tanısının erken evrede konulması; sizin ve sevdiklerinizin tedavi, izolasyon ve önlem sürecinin erken başlamasına yardımcı olmaktadır.

 • Ameliyat Öncesi

  Cerrahi bir operasyon ya da girişimsel bir işlem öncesi hem kendinizin hem de sağlık ekiplerinin güvenliği açısından PCR testi yaptırmalısınız.

 • Yurt Dışına Çıkış Öncesi

  Yurt dışına çıkmayı planlıyorsanız bazı ülkelere giriş için zorunlu olan PCR testlerinizin sonuçlarını en kısa sürede alabilirsiniz.

Randevu Al
COVID-19 Antikor Testleri (IgM/IgG)

TESTİ NEDEN YAPTIRMALIYIM?

COVID-19 antikor testleri ile Koronavirüsü geçirmiş ya da belirtisiz olarak atlatmışsanız, bağışıklık durumunuzu öğrenebilirsiniz

 • Bağışıklık Seviyenizi Kontrol Edin

  IgM: Hastalığı geçirmekte olan ve henüz semptomları yeni başlamış kişilerin tespit edilmesini sağlamaktadır.
  IgG: Hastalığa karşı bağışıklık kazanmış kişileri belirleyerek, daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde iş ve sosyal yaşamlarına dönmelerine yardımcı olmaktadır.

 • Plazma ile Umut Olun

  COVID-19 tablosu ağır seyreden hastalara, daha önce virüsü geçirmiş ve antikor geliştirmiş kişilerden alınan plazma ile tedavi uygulanarak başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

 • PCR ve Antikor testlerini birlikte yaptırabilirsiniz

  Elisa ve benzeri yöntemlerle yapılan antikor testlerinin hassasiyet ve doğruluğunun, hızlı antikor testlerine göre daha yüksek olduğu gözlemlenmektedir. Laboratuvarlarımızda uygulanan Elisa benzeri duyarlı ve özgüllüğü yüksek yöntemlerin PCR ile birlikte kullanılması da doğru tanı şansına katkıda bulunmaktadır.

  PCR ile IgM / IgG antikor testleri birlikte yapılarak hastalık ve evresi belirlenebilmektedir.

Randevu Al

MEMORIAL COVID-19 PCR ve ANTİKOR TESTLERİ

COVID-19 virüsünün tüm aşamaları için gerekli olabilecek PCR ve antikor testlerinizi Memorial Sağlık Grubu laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz!

Image

TEKNOLOJİK DONANIM

COVID-19 testlerimiz, merkezlerimizde, hassas ölçüm metotları kullanılarak duyarlı yöntemlerle yapılmaktadır.

Image

HASTA BİLGİLERİ GİZLİLİĞİ

Test sonuçlarınız, uzman doktor ve raporlama ekiplerimiz sayesinde, eksiksiz bir biçimde, hasta bilgilerinin gizliliği ve KVKK veri işleme kuralları çerçevesinde sadece tarafınıza teslim edilmektedir.

Image

HIZLI SONUÇ

Laboratuvarlarımız, 24 saat kesintisiz hizmet vermekte ve sonuçların hızlı raporlanması sağlanmaktadır. PCR ve antikor testlerinin sonuçları, İstanbul ve Ankara hastanelerimizde 12-24 saat; Antalya, Kayseri ve Diyarbakır hastanelerimizde 24-36 saat içinde teslim edilmektedir.

Image

TESCİLLİ STANDARTLAR

Laboratuvarlarımız, COVID-19 testleri için Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir ve Avrupa standartlarına uygunluk (CE) belgesi bulunan Abbott antikor testleri ile hizmet verilmektedir.

Image

7/24 ULAŞILABİLİRLİK

PCR ve antikor testleri için hastanelerimizde 7 gün 24 saat örnek alınabilmektedir.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

TEST SÜREÇLERİ

COVID-19 PCR ve Antikor testi yaptırmak için…

Image

Randevu alın

Test yaptırmak üzere randevu için formu doldurun ya da 444 7 888 no’lu çağrı merkezimizi arayın.

Image

Hastanelerimize başvurun

Memorial Sağlık Grubu’nun İstanbul, Ankara, Antalya, Diyarbakır ve Kayseri’de bulunan 11 hastanesinde COVID-19 testleri yapılabilmektedir.

Image

Evde Bakım Hizmetlerimizden yararlanın

Memorial Evde Bakım Hizmetleri kapsamında, evinizde ya da iş yerinizde test için örnek alınabilmektedir

Image

Sonuçlarınıza kolayca ulaşın

Test sonuçlarınız çıktığında tarafınıza SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır. Sonuçlarınız web sitemizdeki e-sonuç sayfamızdan (www.memorial.com.tr) online olarak görüntülenebilmektedir.

Randevu Al
Image

SIKÇA SORULAN SORULAR

 • PCR testi nasıl yapılır?

  Burun ve boğazdan, ucu pamuklu ince bir çubuk vasıtasıyla sürüntü örneği alınmaktadır.

 • PCR testi güvenli mi?

  PCR testi COVID-19 için bugün bilinen en güvenilir tanı testidir. Hızlı tanı testleri, koronavirüs açısından hızlı bir şekilde sonuç verse de PCR testine göre daha az duyarlı olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle özellikle koronavirüs belirtisi gösteren kişilerin hızlı test sonuçları negatif olsa bile, PCR testi ile teyit alınması önerilmektedir.

 • Antikor testi nasıl yapılır?

  Antikor testi koldan kan alınarak çalışılmaktadır.

 • Antikor testleri güvenli mi?

  Elisa ve benzeri yöntemlerle yapılan antikor testlerinin hassasiyet ve doğruluğunun, parmaktan alınan hızlı antikor testlerine göre yüksek olduğu düşünülmektedir. Bu testlerin, PCR ile birlikte kullanılması da doğru tanı şansını artırabilmektedir.

 • PCR ve Antikor testleri arasındaki farklar nelerdir?

  PCR bir Antijen testidir ve kişinin hasta olup olmadığını ortaya koymaktadır, akut olarak enfeksiyonun varlığını gösterir.
  PCR testinin amacı mümkün olan en kısa sürede pozitif vakayı yakalamak ve kişinin durumuna göre erken evrede tedaviye başlamaktır veya bu kişileri hızlı bir şekilde toplumdan izole etmektir.

  Antikor testleri ise kişide oluşan antikorları, daha önce enfeksiyonu geçirip geçirmediğini, virüsle mücadelenin hangi döneminde olduğunu ve bağışıklık gelişip gelişmediğini gösterir.
  IgM antikorları, virüs bulaştıktan sonra ilk iki hafta içerisinde semptomların görülmeye başlaması ile birlikte, bağışıklık sisteminin erken evre yanıtını göstermektedir.
  IgG tipi antikorlar en erken 15’inci gün pozitif çıkmakta ve COVID-19’a yol açan virüse karşı vücudun bağışıklığını göstermektedir.

 • Hangi Test Ne Zaman Pozitif Sonuç Verebilir?

  PCR test kiti ve IgM/IgG antikor testlerinin enfeksiyonun başlangıcından (-14. gün) ve semptomların ilk görüldüğü zamana (0. gün) göre virüsü tespit edebileceği zaman dilimlerini aşağıda görebilirsiniz.

  Image

 • Sonuçlarım Nasıl Yorumlanmalı?

  Image

Randevu Al

Image
Image

Memorial e-Doktor

COVID-19 ile ilgili mevcut sağlık durumunuz ve merak ettiğiniz sorular hakkında uzman hekimlerimizle canlı ve görüntülü görüşme yapabilirsiniz.