-
Image

PCR Testi

PCR testi virüslerin genetik yapısını tespit eden moleküler bir tanı ve antijen testidir. COVID-19’a yakalanan ve virüsü aktif olarak taşıyan kişilerin belirlenmesini sağlar.

Detaylı Bilgi
Image

Antikor Testleri (IgM)

IgM antikor testi erken evre antikor testidir. IgM + sonuç vermesi, vücudun virüse karşı savaş vermeye başladığını ve devam eden COVID-19 hastalığını gösterir.

Detaylı Bilgi
Image

Antikor Testleri (IgG)

IgG antikor testi geç cevap antikor testi olarak tanımlanmaktadır. IgG + sonuç vermesi, COVID-19’a karşı bağışıklığın geliştiğini gösterir.

Detaylı Bilgi
COVID-19 PCR Testi

ÇALIŞANLARINIZA NEDEN TEST YAPTIRMALISINIZ?

PCR testi, herhangi bir semptomu olmasa bile COVID-19 virüsünü taşıyan kişilerin en erken evrede belirlenmesini sağlamaktadır. Çalışanlarınızın sağlığı ve güvenliği için kurumunuza özel teklifler alabilirsiniz.

 • İş Yaşamına Güvenli Dönüş

  COVID-19 pandemi sürecinde evde çalışma sistemi uygulayan şirketler arasındaysanız, işe dönüş sürecinde PCR testi yaptırarak, yeni çalışma düzeninize karar verebilirsiniz.

 • Sağlıklı Çalışma Ortamı

  Herhangi bir hastalık belirtisi göstermeyen personelinizin PCR testi yaptırmasını sağlayarak diğer çalışanlarınız için güvenli bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz.

 • Müşteri Güveni Sağlamak

  Kurum olarak tüm kadrolarınıza PCR testi yaptırarak müşterilerinizin sizinle güvenle çalışabilmesini sağlayabilirsiniz.

Teklif Al
COVID-19 Antikor Testleri (IgM/IgG)

ÇALIŞANLARINIZA NEDEN TEST YAPTIRMALISINIZ?

COVID-19 antikor testleri ile koronavirüsü geçirmiş ya da belirtisiz olarak atlatmış olan çalışanlarınızın bağışıklık durumunuzu öğrenebilirsiniz. Çalışanlarınızın sağlığı ve güvenliği için kurumunuza özel teklifler alabilirsiniz.

 • Çalışanlarınızın Bağışıklık Seviyesini Kontrol Edin

  COVID-19 pandemi sürecinde; iş yaşamına güvenli dönüş, sağlıklı bir çalışma ortamı ve müşteri güveni sağlamak için çalışanlarınızın antikor testlerini yaptırabilirsiniz.

  IgM:Hastalığı geçirmekte olan ve henüz semptomları yeni başlamış kişilerin tespit edilmesini sağlamaktadır.
  IgG:Hastalığa karşı bağışıklık kazanmış kişileri belirleyerek, daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde iş ve sosyal yaşamlarına dönmelerine yardımcı olmaktadır.

 • Plazma Bağışına Destek Olun

  COVID-19 tablosu ağır seyreden hastalara, daha önce virüsü geçirmiş ve antikor geliştirmiş kişilerden alınan plazma ile tedavi uygulanarak başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

 • PCR ve Antikor testlerini birlikte yaptırabilirsiniz

  Elisa ve benzeri yöntemlerle yapılan antikor testlerinin hassasiyet ve doğruluğunun, hızlı antikor testlerine göre daha yüksek olduğu gözlemlenmektedir. Laboratuvarlarımızda uygulanan Elisa benzeri duyarlı ve özgüllüğü yüksek yöntemlerin PCR ile birlikte kullanılması da doğru tanı şansına katkıda bulunmaktadır.

  PCR ile IgM / IgG antikor testleri birlikte yapılarak hastalık ve evresi belirlenebilmektedir.

Teklif Al

MEMORIAL COVID-19 PCR ve ANTİKOR TESTLERİ

COVID-19 virüsünün tüm aşamaları için gerekli olabilecek PCR ve antikor testlerinizi Memorial Sağlık Grubu laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz!

Image

TEKNOLOJİK DONANIM

COVID-19 testlerimiz, merkezlerimizde, hassas ölçüm metotları kullanılarak duyarlı yöntemlerle yapılmaktadır.

Image

HASTA BİLGİLERİ GİZLİLİĞİ

Test sonuçlarınız, uzman doktor ve raporlama ekiplerimiz sayesinde, eksiksiz bir biçimde, hasta bilgilerinin gizliliği ve KVKK veri işleme kuralları çerçevesinde sadece tarafınıza teslim edilmektedir.

Image

HIZLI SONUÇ

Laboratuvarlarımız, 24 saat kesintisiz hizmet vermekte ve sonuçların hızlı raporlanması sağlanmaktadır. PCR ve antikor testlerinin sonuçları, İstanbul ve Ankara hastanelerimizde 12-24 saat; Antalya, Kayseri ve Diyarbakır hastanelerimizde 24-36 saat içinde teslim edilmektedir.

Image

TESCİLLİ STANDARTLAR

Laboratuvarlarımız, COVID-19 testleri için Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir ve Avrupa standartlarına uygunluk (CE) belgesi bulunan Abbott antikor testleri ile hizmet verilmektedir.

Image

7/24 ULAŞILABİLİRLİK

PCR ve antikor testleri için hastanelerimizde 7 gün 24 saat örnek alınabilmektedir.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

TEST SÜREÇLERİ

Çalışanlarınıza COVID-19 PCR ve Antikor testi yaptırmak için…

Image

Teklif alın

Kurumlara özel teklifler hakkında bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Image

Hastanelerimizde test hizmetleri

Memorial Sağlık Grubu’nun İstanbul, Ankara, Antalya, Diyarbakır ve Kayseri’de bulunan 11 hastanesinde Türkiye'nin tüm illerinden gelen talepler doğrultusunda COVID-19 testleri yapılabilmektedir.

Image

İş yerinde veya Evde test imkanı

Memorial Evde Bakım Hizmetleri kapsamında, evinizde ya da iş yerinizde test için örnek alınabilmektedir

Image

Sonuçlara kolay erişim

Çalışanlarınız, e-sonuç sayfamızdan (www.memorial.com.tr) sonuçlarını online görüntüleyebilirken, test raporlarınız toplu olarak en kısa sürede kurumunuza özel iletilmektedir.

Teklif Al
Image

SIKÇA SORULAN SORULAR

 • PCR testi nasıl yapılır?

  Burun ve boğazdan, ucu pamuklu ince bir çubuk vasıtasıyla sürüntü örneği alınmaktadır.

 • PCR testi güvenli mi?

  PCR testi COVID-19 için bugün bilinen en güvenilir tanı testidir. Hızlı tanı testleri, koronavirüs açısından hızlı bir şekilde sonuç verse de PCR testine göre daha az duyarlı olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle özellikle koronavirüs belirtisi gösteren kişilerin hızlı test sonuçları negatif olsa bile, PCR testi ile teyit alınması önerilmektedir.

 • Antikor testi nasıl yapılır?

  Antikor testi koldan kan alınarak çalışılmaktadır.

 • Antikor testleri güvenli mi?

  Elisa ve benzeri yöntemlerle yapılan antikor testlerinin hassasiyet ve doğruluğunun, parmaktan alınan hızlı antikor testlerine göre yüksek olduğu düşünülmektedir. Bu testlerin, PCR ile birlikte kullanılması da doğru tanı şansını artırabilmektedir

 • PCR ve Antikor testleri arasındaki farklar nelerdir?

  PCR bir Antijen testidir ve kişinin hasta olup olmadığını ortaya koymaktadır, akut olarak enfeksiyonun varlığını gösterir.
  PCR testinin amacı mümkün olan en kısa sürede pozitif vakayı yakalamak ve kişinin durumuna göre erken evrede tedaviye başlamaktır veya bu kişileri hızlı bir şekilde toplumdan izole etmektir.

  Antikor testleri ise kişide oluşan antikorları, daha önce enfeksiyonu geçirip geçirmediğini, virüsle mücadelenin hangi döneminde olduğunu ve bağışıklık gelişip gelişmediğini gösterir.
  IgM antikorları, virüs bulaştıktan sonra ilk iki hafta içerisinde semptomların görülmeye başlaması ile birlikte, bağışıklık sisteminin erken evre yanıtını göstermektedir.
  IgG tipi antikorlar en erken 15’inci gün pozitif çıkmakta ve COVID-19’a yol açan virüse karşı vücudun bağışıklığını göstermektedir.

 • Hangi Test Ne Zaman Pozitif Sonuç Verebilir?

  PCR test kiti ve IgM/IgG antikor testlerinin enfeksiyonun başlangıcından (-14. gün) ve semptomların ilk görüldüğü zamana (0. gün) göre virüsü tespit edebileceği zaman dilimlerini aşağıda görebilirsiniz.
  Image

 • Sonuçlarım Nasıl Yorumlanmalı?

  Image

Teklif Al

Image
Image

Memorial e-Doktor

COVID-19 ile ilgili mevcut sağlık durumunuz ve merak ettiğiniz sorular hakkında uzman hekimlerimizle canlı ve görüntülü görüşme yapabilirsiniz.