Son Gelişmeler

Antalya’nın Kalbi Memorial’da Atıyor

30.04.2020 20:39:39

2010 yılında, Memorial Antalya Hastanesi’ni Akdeniz Bölgesi için bir referans merkezi olarak faaliyete geçiren Memorial;  uluslararası standartları, doktor kalitesi, ileri tıp teknolojisi ve bilimsel çalışmaları ile Antalya başta olmak üzere tüm bölgeye büyük katkı sağlıyor.

Memorial Antalya Hastanesi, Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi bölümleri; kapak tamiri, minimal invaziv cerrahi ve aort anevrizmalarında vücut ısısı düşürülerek yapılan ameliyatlar, ritim bozukluklarında uygulanan ablasyon yöntemi ile bölgede pek çok ilki gerçekleştirdi.

İki güçlü ekip tek çatı altında…

Hastaların; ileri teşhis ve tedavi yöntemleri sayesinde artık İstanbul ya da Ankara’ya gitmeye gerek kalmadan tüm sorunlarının çözümünü sağlayan merkez, kadrosunu daha da güçlendirdi. Medstar Hayat Hastanesi ile Memorial Antalya Hastanesi Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi Bölümleri, Memorial Antalya Hastanesi bünyesinde birleşti. Medstar Hayat Hastanesi, 2011 yılından bu yana Memorial Sağlık Grubu bünyesinde hizmet veren ve 2013 yılı içinde hisselerinin tamamı Memorial tarafından alınan Medstar Hastaneler Grubu’nun kalp hastanesiydi.

Kalbe dair her şey tek merkezde…

Memorial Antalya Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nde EKG, EKO ve Efor Testi, Anjiyo gibi tanı yöntemlerinin yanı sıra; stent, balon ve kalp pili uygulamaları, girişimsel kalp kapak ve delik tamirleri uygulanacak. Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde ise bypass, kapak ameliyatları ve diğer açık kalp ameliyatlarının yanı sıra; küçük kesi (minimal invaziv) kalp ameliyatları, atardamar ameliyatlarından damar ekleme (endovasküler) ameliyatlarına ve varis cerrahisine kadar geniş bir yelpazede ameliyatlar yapılacak.

Deneyimli kadro

Kardiyoloji ve Kalp ve Damar Cerrahisi bölümlerinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı olarak hizmet vermeye devam edecek olan Memorial Antalya Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nde Uz. Dr. Nuri Cömert, Uz. Dr. Gürhan Günay ve Uz. Dr. Hüseyin Onur Şahin; Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde ise Op. Dr. Tamer Bakalım ve Op. Dr. Mustafa Kar hasta kabul edecek.

Sosyal Medya Hesaplarımız
Kolay Randevu Al