Yükleniyor

Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri

Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri

İletişime Geçin

Bölüm Hakkında

Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri ile tedavisini evde sürdürmek isteyen hastalar, doğum öncesi ve sonrası destek talep eden anneler, yaşlı ve bakıma ihtiyacı olan bireyler, fiziksel engelliler ve benzeri durumdaki kişiler için sunulan hizmetler ile kaliteli bir yaşam hizmeti sunulmaktadır. Memorial Sağlık Grubu’nun değerlerine ve uluslararası standartlara uygun olarak sunulan evde bakım hizmetlerinde, koruyucu sağlık ve tetkik hizmetlerinin verilmesi sağlanmaktadır. Evde sağlık ve bakım hizmetlerinde hastanın bulunduğu ortamda ve günlük yaşam akışını bozmadan, en yüksek standartlarda sunulmaktadır. Doktor muayenesinden, kısa veya uzun süreli hemşirelik hizmetlerine, çeşitli terapilerden diğer sağlık hizmetlerine (evde rehabilitasyon konuşma terapisi, pedagog ve diyetisyen ziyareti), tıbbi cihaz kullanımından, laboratuvar tetkiklerine kadar uzanan geniş bir yelpazeyi içerir.

İçindekiler

Evde Sağlık Hizmeti Nedir?

Evde sağlık bakımı ya da sık anılan adı ile evde sağlık, doğrudan hastanın evinde veya bulunduğu ikamette sunulan, hastalığı, yaralanmayı veya herhangi bir tıbbi sorunu tedavi veya takip etmek amacı ile sunulan çok çeşitli sağlık hizmetleridir.

Evde sağlık hizmetleri, isminin aksine sadece evde değil, ikamet edilen herhangi bir noktada da sağlanmaktadır.

Evde Bakım Hizmeti Nedir?

Temel olarak evde bakım hizmeti, yaşlı bireylerin, kalıcı olarak yatağa bağlı olanların, kronik hastalığı bulunanların ve ameliyat sonrası gibi hareket kabiliyetlerini kalıcı veya süreli olarak kaybetmiş bakıma muhtaç kişilerin bakım ve sağlık hizmetlerinin sağlanmasıdır.  Evde bakım hizmetinde amaç kişilerin yaşam kalitesini artırarak, gerekli olan tedavi hizmetlerini sunmaktır.

Evde bakım hizmeti, yatağa bağımlı, kronik hastalar ya da yaşlılık sebebiyle yatağa bağımlı kişilerin profesyonel ekipler tarafından evde sağlık hizmeti sunulması olarak bilinir. Bununla birlikte hastaneye gidemeyen, hastaneye uzak olan, bulunduğu yerde hizmet almak isteyen sağlıklı veya akut hastalar tarafından da tercih edilmektedir. Evde bakım hizmetinde amaç hasta kişilerin yaşam kalitesini artırarak, gerekli olan tedavi hizmetlerini sunmaktır.

Evde Hasta Bakımı Nedir?

Evde Hasta Bakımı, hastalık sebebiyle kısıtlanan günlük ihtiyaçların karşılanması ya da hastanelerde gerçekleştirilen işlemlerin ev konforunda yapılmasına yönelik profesyonel sağlık kurumları tarafından sağlanan hizmet olarak tanımlanabilir. Evde sağlık hizmetleri kapsamında birçok hizmet sağlanabilmektedir. Böylelikle ameliyat sonrasında özenli bir sağlık bakımına ihtiyacı olan ya da yaş, hastalık, kısıtlılık gibi sebeplerle düzenli takip ihtiyacı olan bireylerin ihtiyaçları karşılanmış olur.  Kişilerin gereksinimleri giderilerek hayat kalitesinin artırılması ve sosyal çevreden kopmadan yaşamını sürdürmesi hedeflenir. Evde bakım hizmetlerinin kapsamı kişinin gereksinimine yönelik değişiklik gösterebilir. Bu evde sağlık hizmetleri arasında evde doktor, evde hemşire, evde fizik tedavi, evde görüntüleme yer almaktadır.

Evde Sağlık hizmeti neleri kapsar?

Evde Sağlık Hizmeti neleri kapsar konusu en çok merak edilen sorular arasında yer alır. Memorial çatısı altında Evde Bakım konusunda uzman kişiler, evde doktor, evde hemşire, evde radyoloji ve görüntüleme, evde radyoloji ve görüntüleme, evde anne -bebek bakımı, evde check up gibi önemli hizmetlerden yararlanabilirler. Evde bakım sağlık hizmetleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Evde Doktor Hizmeti
 • Evde Uzman Doktor
 • Evde Radyoloji ve Görüntüleme
 • Evde Anne -Bebek Bakımı
 • Evde hemşire
 • Evde Check Up

Evde Doktor Hizmeti

Memorial Sağlık Hizmetleri’yle evde doktor hizmeti, eve bağlı ya da evde hizmet almayı tercih eden kişilere, mesleki uzmanlık, beceri ve en son tıbbi teknolojiyi yüksek etik değerlerle birleştirerek sunulmaktadır.

Evde bakım doktorunun misyonu, eve bağlı veya evde hizmet almayı tercih eden hastanın ve hasta bakımını üstlenen kişilerin hayat kalitesini artırmaktır. Doktorlarımız en modern tıbbi gelişmeleri, özel olarak evde bakım hastalarına sunmak konusunda uzmanlaşmıştır. Teşhis ve tedavi süreci evinizin sıcaklığında en güncel, modern, kapsamlı, şefkatli biçimde sağlanır. Evde doktor hizmeti gereksiz hastane yatışlarının, acil servis başvurularının, ambulansla transferlerin önüne geçerek kişilerin tıbbi durumlarında bir zorunluluk bulunmuyorsa evlerinde kalmalarına olanak tanır. Sağlıklarına evlerinin sıcaklığı ve güveni içinde kavuşmalarını sağlar.

Koruyucu hekimlik anlayışının göz ardı edilmediği düzenli kontrollerle riskli durumların önceden tespiti ve önlem alınması sağlanarak tüm sağlık verilerinin yükselmesi sağlanır.

Evde bakım doktoru kişiyi evinde ziyaret ederek, teşhis ve tedavisini sağlar. Muayene sonrasında tıbbi durumu ayrıntılı olarak inceler. Teşhis ve tedavi süreci ev sıcaklığında en güncel, modern,  kapsamlı, şefkatli biçimde sağlanır. Evde bakım doktoru hastanedeki hekimi ile hasta arasında iletişimi sağlayan köprü görevi üstlenir.  Evde uzman doktor hizmetine ihtiyaç duyulması halinde bütün uzmanlık alanlarından hekimlerle evde konsültasyon hizmeti alınabilmektedir.

Evde doktor hizmetinde hastanın kendi doktoru ile koordinasyonlu hareket edilmektedir. Kişinin durumunu takip eden bir ya da birden fazla hekiminiz olması durumunda evde bakım doktoru, sağlık durumu, muayene bulguları, tetkik ve görüntüleme sonuçlarını takipleri yürüten hekime raporlamaktadır. Ayrıca son dönem hasta bakımı, ventilatöre bağlı hasta bakımı, ağrı yönetimi başarı ile gerçekleştirilir.

Evde Uzman Doktor

Evde uzman doktor hizmetine ihtiyaç duymanız halinde bütün uzmanlık alanlarından hekimlerle evde konsültasyon hizmeti alabilirsiniz. Sizi evinizin sıcaklığında ziyaret eden uzman hekimler alanlarıyla ilgili teşhis ve tedavileri düzenler, ev ortamında yapılabilecek olan tıbbi testleri ve girişimleri uygulayabilirler. Tıbbi durumunuzun gerektirmesi halinde düzenli ziyaretlerle hastalıklarınızın kontrol ve takibini yaparlar.

Evde Radyoloji ve Görüntüleme

Evde ultrason veya doppler ihtiyacınız olduğunda uzman radyoloji hekimlerimiz modern taşınabilir cihazlar ile birlikte evinizin huzuru içinde tıbbi görüntülemenizi yapar. Görüntüleme raporunuzu hızla size ve doktorunuza dijital ortamda ulaştırır.

Evinizde röntgen ihtiyacı olması durumunda radyoloji teknikeri modern taşınabilir cihazıyla, istenen tüm planlarda röntgeninizi çeker. Röntgenin dijital görüntüsü e-mail ortamında hızla size ve doktorunuza iletilir. Röntgen raporunuz radyoloji uzmanımız tarafından özenle hazırlanıp yine tarafınıza ulaştırılır.

Görüntüleme Hizmetleri

 • Ultrason/doppler
 • Holter
 • EKO
 • EKG

Evde Anne -Bebek Bakımı

Yeni doğum yapmış anneler için evde 12 saatlik hemşirelik hizmeti verilmektedir. Bu esnada hemşiremiz bebeğin ve annenin ihtiyaçlarını karşılamada yardımcı olur, anneye eğitim verir, bebeğin bakımlarını yapar.

Eve 2 saatlik ziyaret de düzenlenebilir. Anneye bebek bakımı, emzirme, bebek banyosu, meme bakımı, bebeğin göz, tırnak bakımı, lohusalık dönemi, anne beslenmesi konularında eğitim verilir. Bunun yanı sıra;

 • Sağlıklı/hasta bebek bakımı ve takibi
 • Anne bakımı ve eğitimi
 • Prematüre bebek bakımı hizmeti de verilmektedir.

Evde hemşire

Hemşirelerin hastanede yapabileceği enjeksiyon, ilaç uygulaması, sonda takılması, kan alma, pansuman, uzun süre yatarak tedavi edilenlerde görülen yatak yarası bakımı, serum ve uygulaması gibi hizmetler evde hemşire hizmeti olarak verilmektedir. Bunun yanı sıra; yara bakımı, stoma bakımı ve infüzyon hizmetleri uygulanmaktadır.

 • Tüm hemşirelik girişimleri [Evde enjeksiyon ( SC, IM, IV), evde IV ilaç uygulama, sonda takılması, kan alma, pansuman, uzun süre yatarak tedavi edilenlerde görülen yatak yarası bakımı, evde serum uygulaması, evde aşı uygulaması]
 • Yara bakımı
 • Stoma bakımı
 • İnfüzyon hizmetleri

Uzun Süreli Hemşirelik Hizmetleri (12 saat, 24 saat)

 • Evde bakım hemşiresi, yoğun bakım hemşiresi, yenidoğan hemşiresi

Kısa Süreli Hemşirelik Hizmetleri

Enjeksiyon ( IM, IV, SC) 

 • Kan alma 
 • Serum takma 
 • Pansuman 
 • Yara bakımı 
 •  Sonda takma/ çıkartma (idrar ve beslenme)  hizmetleri
 • PEG/ replasman tüpü değişimi 
 • Stoma bakımı
 • Lavman 

Evde Check Up

Check up, tarama zamanına kadar saptanmamış sağlık problemlerinin tespit edilmesi amacı ile yapılan sağlık taramasıdır. Check up hizmetindeki muayene, kan veya diğer örnek alımlarının ve hatta görüntülemelerin evde yapılması ise evde check up tanımını ortaya çıkarır.

Erken dönemde veya düzenli yaptırılan Check up neticesinde, şu anda mevcut olup bilinmeyen veya ileride meydana gelebilecek hastalıklar önceden tespit edebilir ve tedavi düzenlenerek gerekli önlemler alınır. Kişi yoğun yaşam temposu nedeniyle hastaneye gitmek istemeyebilir.

Bu gibi durumlar için check-up hizmetini evde ya da bulunduğunuz yerde bu hizmeti Evde Bakım Merkezi tarafından alabilirsiniz.

Evde check up’un faydaları;

 • Sağlık kurumlarındaki faydaların tamamı evde check up için de geçerlidir
 • Bazı hastalıkların tespit edilebilmesini ve erkenden müdahale edilebilmesini kolaylaştırır
 • Hastanın güncel sağlık durumu hakkında fikir sahibi olmayı sağlar
 • Hastanede bulunmanın enfeksiyon v.b risklerini ortadan kaldırır
 • Evde yapıldığı için zaman ve enerji tasarrufu sağlar
 • Hali hazırda varlığı bilinen hastalıkların güncel durumları hakkında bilgi sahibi olmayı mümkün kılar

Evde Check-up hizmetleri genel olarak aşağıdaki başlıklardan oluşmaktadır:

 • Laboratuvar tetkikleri
 • EKG
 • Akciğer filmi
 • USG
 • Doktor muayenesi

Evde Sağlık Eğitimi

 • Hasta ve ailesine bakım konularında eğitim ve danışmanlık
 • Diyabet ve hipertansiyon gibi kronik hastalıklar konusunda eğitim ve kontrol

Evde Tıbbi Girişimler

Uzman doktorlarımızın yetkisi dahilinde ev ortamında uygulanabilecek her türlü tıbbi girişim kurumumuzun yüksek kalite anlayışıyla sağlanır.

Primer (Hastayı Takip Eden) Hekime Raporlama

Durumunuzu takip eden bir ya da birden fazla hekiminiz olması durumunda evde bakım doktorumuz, sağlık durumunuzu, muayene bulgularınızı, tetkik ve görüntüleme sonuçlarınızı takiplerinizi yürüten hekiminize raporlar. Yine takip edenhekiminizin önerilerini alarak bunların doğru biçimde uygulanabilmesi için gerekli organizasyonu yapar.

Evde Sağlık Destek Personeli Hizmeti

 • Yaşlı bakımı
 • Hasta refakat hizmetleri (Sağlık destek personeli hastanın yatak banyosunu yaptırır, ağız bakımı, tırnak bakımlarını yapar, sonda boşaltır, hastaya refakat eder, hastaların yemeklerini yemelerine yardımcı olur).

Evde Rehabilitasyon Hizmetleri

Fizyoterapi

Fizyoterapistlerimiz, fizyoterapi tekniklerini ve egzersiz tedavisini kullanarak hastalarımızı mümkün olan en yüksek seviyede bağımsız yaşama kavuşturmayı hedeflerler.

Fizyoterapi hizmeti verdiğimiz alanlar;

 • Ortopedik rehabilitasyon (kalça-diz protezi, menisküs yaralanmaları, artroskopik cerrahi sonrası, kırık, travmalar, ayak bileği yaralanmaları)
 • İnme (felç) rehabilitasyonu
 • Omurilik yaralanmaları
 • Nörolojik rehabilitasyon (ALS, MS, parkinson, diyabetik polinöropatiler, gullian barre, devic gibi hastalıklar)
 • Ev içi mobilizasyonun sağlanmasına yönelik ‘’ Ev Değerlendirmesi’’
 • Yardımcı cihazların (walker, koltuk değneği, canadien, tripod-quadripod vb.) kullanımının eğitimi
 • El ve üst extremite cerrahileri sonrası (tendon kesileri, monoplejiler, omuz-dirsek cerrahisi vb.)
 • Romatizmal rahatsızlıklar (gonartroz, el tutulumları vb.)
 • Ağrı yönetimi
 • Extremite güçlendirme, denge ve koordinasyon egzersizleri

Solunum Terapisi

KOAH, yoğun bakım, kalp cerrahisi ve göğüs cerrahisi operasyonu geçirmiş hastalar ile her türlü cerrahi girişim sonrası akciğerde biriken sekresyonların atılmasının gerektiği durumlarda solunum terapistlerimiz tarafından hizmet verilir. Solunum egzersizleri, postural drenaj teknikleri ve insentif spirometre ile bu amaca yönelik çalışmalar gerçekleştirilir.

Konuşma Terapisi

Konuşma terapisi hizmetimiz sertifikalı konuşma terapisti tarafından verilir. Özellikle kafa travması ve inmeye bağlı gelişen kognitif ve konuşma bozukluğu vakalarına yönelik planlama ve uygulamalar yapılır. Terapistimiz evinizde hastayı değerlendirir, doktoruyla bağlantı kurar ve programını hazırlar.

Hizmetlerimiz

 • Ses kontrolü ve eğitimi
 • Yutma güçlüğü problemleri
 • Alternatif kominikasyon tekniklerinin geliştirilmesi

Evde Tıbbi Cihaz Hizmeti

 • Tüm tıbbi cihaz ve ekipmanının satışı veya kiralanması
 • Günlük yaşam aktivitelerini yerine getirmeyi sağlayan ekipmanlar, destek cihazlar, oksijen tüpleri ve hasta yatağı gibi tüm tıbbi cihaz ve ekipmanların satışı veya kiralanması sağlanır.
 • Hasta karyolası (tek kişilik kullanım, ev ortamı için uygun ve ahşap görünümlü kaliteli malzeme, hastanın kullanımına bağlı olarak yükseklik ayarlı hasta karyolası ve ekipmanları)
 • Havalı yatak (standart havalı yataklara göre daha yüksek koruma sağlar, lazer ile delinmiş hava kanalları sayesinde hastanın sırtının kuru kalmasını sağlar ve hava basıncı düştüğünde alarm veren basınç uyarısı)
 • Tekerlekli sandalye (hastanın kullanıma bağlı olarak sunulan modeller, tuvalet ihtiyacını karşılamak ve banyo yaptırabilmek için lazımlıklı hasta arabaları)
 • Fizik tedavi cihazları (CPM cihazı diz için, kesikli kompresyon cihazları, tens cihazları, NMES cihazları, aktif egzersiz aletleri, parafin banyosu)
 • Hareket kısıtlılığı olan hastalar için destek cihazları (klozet yükseltici, yürüteç, kanedyen, tek ve üçayaklı baston, koltuk değneği vb.)
 • Oksijen konsantratörleri
 • Oksijen setleri (10 Lt.’ lik, 5 Lt.’ lik, 2 Lt.’ lik setler, oksijen portatif sistemleri)
 • Aspiratörler
 • Her türlü solunum araçları (CPAP cihazları, BİPAP cihazları, nebulizatörler, ortam nemlendiricileri)
 • Ev ventilatörü
 • Monitörler
 • Bebek apne yatağı
 • Şeker ölçüm aletleri,
 • Serum Askıları
 • Tansiyon aletleri
 • Termometreler (ateş ölçümü için)
 • Süt pompaları
 • Ağrı ve infüzyon pompaları
 • Beslenme pompaları
 • Pulse oksimetre (oksimetreler)
 • Sağlıklı yaşam ürünleri (ortopedik yataklar, yastıklar ve minderler)

Evde Destek Hizmetleri

 • Röntgen
 • EKG
 • Ultrason
 • EEG (elektro - ensefalografi)
 • Uyku apne testi (polisomnografi)
 • Tüm laboratuvar hizmetleri

Evde Yoğun Bakım Sonrası Hizmetleri

 • Son dönem hasta bakımı
 • Ventilatöre bağlı hasta bakımı
 • Ağrı yönetimi

Hasta Transfer ve Ambulans hizmetleri

Türkiye’de ilk kez doktor, rehabilitasyon, terapi randevuları için ambulans ihtiyacı olmayan ve tıbbi müdahale gerekmeyen hastaların hareket koltuk sistemi, tekerlekli sandalye için araç lifti bulunan özel hasta nakil araçları ile güvenli ve konforlu bir şekilde hastaneden eve, evden herhangi bir sağlık kuruluşuna transferi sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra; sağlık durumu nedeni ile ambulans ile transferi gereken hastalar için ambulans hizmeti verilmektedir.

Nakil esnasında normal şartlarda tıbbi müdahale gerektirmeyen hastaların sağlık kuruluşlarına veya sağlık kuruluşundan evlerine götürülmesi amacıyla hasta nakil araçlarımız size en yakın noktalardan hareket etmektedir.

Ameliyat Sonrası Evde Bakım

 Ameliyat olmuş hastalara, ameliyat sonrası tedavinin devamlılığı için kan alma ve laboratuvar, pansuman ve yara bakımı, FTR, enjeksiyon, diren takibi, sütur alma gibi işlemlerin yanı sıra röntgen, USG, EKO, EKG gibi görüntüleme hizmetleri sunulmaktadır. Ayrıca kısa veya uzun süreli refakatçi ile hemşirelik hizmetleri de sağlanmaktadır. Ameliyat sonrasında ev ortamında steril koşullarda sağlanan hizmetler, hastaları oluşabilecek enfeksiyon risklerine karşı korumayı amaçlar.

Yaşlı bakımı ve hasta refakat hizmetleri

Sağlık destek personeli hastanın yatak banyosunu yaptırır, ağız bakımı, tırnak bakımlarını yapar, sonda boşaltır, hastaya refakat eder, hastaların yemeklerini yemelerine yardımcı olur.

Evde bakımın avantajları nelerdir?

Evde bakım, hastanın günlük yaşam aktivitelerinin devam ettirilerek yaşam kalitelerinin yükseltilmesini ve devamını sağlar. Hastanın gereken bakım ve tedavisinin kendi ev ortamında yapılması hastane ortamında yaşadığı stresin ortadan kaldıracağı gibi, hastane enfeksiyonları risklerini de azaltır. Ayrıca ev dışında ofisinde, bulunduğu adreste konfor ve güvenilir hizmetten yararlanabilir. Aynı zamanda yüksek hastane maliyetini azaltan Evde Bakım hizmetleri bireylerin ailelerinden ve sosyal çevrelerinden ayrılmadan, ihtiyaç duydukları sağlık ve bakım hizmetlerine ulaşmalarını sağlayarak yaşam kalitelerini yükseltmeyi hedefler.

Evde sağlık hizmetleri hastanın tedavisine özel program oluşturularak uzman ekiple sağlanır. Hasta ve yakınlarına hastanın hastalığı ve tedavi süreci hakkında detaylı bilgilendirme yapılarak bilinçsiz bakım ile oluşabilecek komplikasyonlar önlenir,  bakım maliyetleri azalır ve hastanın tedaviye uyumu artırılarak hastanın iyileşme süresi kısalır.

Evde Bakım Hizmetlerinden Kimler Yararlanabilir?

Evde bakım hizmetlerinden ihtiyacına göre bebeklerden ileri yaştaki bireylere kadar herkes yararlanabilir.

 • Laboratuvar tetkiki için örnek alınması işleminin evinde yapılmasını isteyenler
 • Ameliyat veya hastalık sonrası iyileşme dönemini evde geçirmek isteyenler
 • Kronik hastalıkları olan hastalar
 • Terminal dönem kanser hastaları
 • Günlük aktivitelerinde desteğe ihtiyaç duyan yaşlılar ve engelliler
 • Bebek ve anne bakımı konusunda eğitim almak isteyen ebeveynler
 • Hasta karyolası, oksijen tüpü gibi çeşitli cihazlara ihtiyaç duyanlar
 • Fizyoterapi, psikolojik destek ve diyetisyen hizmetlerini evinde almak isteyenler
 • USG, röntgen, eko gibi görüntüleme hizmetleri için kuruma gidemeyecek kişiler

Evde Bakım Nelere Yardımcı Olabilir?

Memorial Evde bakımHizmetleri, tedavisini evde sürdürmek isteyen hastalar, ameliyat öncesi ve sonrası bakıma ihtiyacı olan bireyler, terminal dönem veya yoğun bakım hastaları, yaşlı ve bakıma ihtiyacı olan veya hasta olmasa da yaşam alanında sağlık hizmeti tercih eden bireyler, doğum öncesi ve sonrası destek talep eden anneler, fiziksel engelliler ve benzeri durumdaki kişiler için sunulan fizyolojik, psikolojik ve tıbbi bakım hizmetleridir.

Evde Sağlık Hizmetleri evde doktor, evde hemşire, evde hasta bakım personeli, evde laboratuvar, evde fizik tedaviden, evde görüntüleme, tıbbi cihaz/ malzeme teminine,  hasta transfer hizmetine kadar yaşam kalitesini artıracak geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır.

Kişilerin rahatsızlığına veya ihtiyacına göre, ilgili konuda uzman sağlık profesyonelleri tarafından verilen hizmetlerimiz, saatlik- günlük şeklinde kısa süreli alınabileceği gibi, haftalık veya aylık olarak uzun dönem de planlanabilmektedir.

Deneyimli Ekibimizle İhtiyaçlarınıza Yönelik Evinizde Bakım Olanağı

Yaşamın tüm evrelerinde karşılaşılabilecek hastalık durumlarında, evinde tedavi olmak isteyen veya tedavisinin evde sürdürülmesine karar verilen herkes için farklı sağlık bakım çözümleri, yüksek teknoloji desteğiyle deneyimli tıbbi personel tarafından evde verilir.

Memorial Sağlık Hizmetleri Evde Bakım kadrosu, alanında uzman hekimler ve sağlık personelinden oluşur. Bu profesyonel kadro, deneyim ve yetkinlik açısından hangi durumda ne yapılması gerektiğine anında karar verecek uzmanlıktadır.

Bölüm Uzmanları

Anlaşmalı Kurumlar

Hastanelerimizin anlaşmalı olduğu özel sigorta şirketleri, tamamlayıcı sigortalar, diğer kurum ve şirket anlaşmalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Sonuç bulunamadı.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Evde veya bulunduğum yerde Memorial Evde Bakım hizmetlerine nasıl ulaşabilirim?

  Memorial Evde Bakım hizmetlerine 444 88 99 no’lu telefondan Evde Bakım birimini (2) tuşlayarak ulaşabilirsiniz.

  Evde bakım hizmetlerini hangi şehirlerde veriyorsunuz?

  Memorial Evde Bakım hizmetlerini İstanbul’un her yerinde sağlamaktayız. Ayrıca Memorial hastanelerinin bulunduğu Ankara, Antalya, Kayseri ve Diyarbakır illerinde de destek olmaktayız.

  Evde bakım hizmetlerini ne zaman alabilirim?

  Evde bakım hizmetlerini ihtiyaca ve uygunluğa göre 7/24 alabilirsiniz.

  Hafta sonu veya resmi günlerde hizmet alabilir miyim?

  Hafta sonları ve resmi tatiller dahil uygunluğa göre hizmet sağlanmaktadır.

  Hangi branşlarda hizmet veriyorsunuz?

  Memorial Evde Bakım Merkezi olarak evde hemşire, evde yoğun bakım hemşiresi, yenidoğan hemşiresi, refakatçi ve girişimsel hemşirelik ve doktor hizmetlerini sağlamaktayız. Hastanın ihtiyacına göre Memorial hekimleri ile uzman muayene hizmetleri de sağlanmaktadır. Tüm hizmetler  alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir.

  Evde bakım kapsamında aldığım sağlık hizmetleri ödemelerini nasıl yapabilirim?

  Almış olduğunuz hizmet için ilgili ödemeyi kredi kartı veya havale yöntemlerinden tercihinize göre gerçekleştirebilirsiniz. Evde bakım hizmetini sağlayan ekiplerimizin yanında getireceği POS cihazı sayesinde kredi kartınız ile o anda ödeme yapabilirsiniz.

  Diğer seçenek ise size uygun olan banka hesap numaralarımıza (Denizbank, Garanti, Yapı Kredi ve İş Bankası) havale olarak ta yapabilirsiniz.

  Reçetesiz serum, enjeksiyon yapılır mı?

  Memorial Evde Bakım hizmetleri kapsamında doktor reçete olmadan serum takma, enjeksiyon hizmetleri verilmemektedir.

  İlaçları evde bakım merkezi olarak siz mi getiriyor ve uyguluyorsunuz?

  Evde bakım merkezi olarak yasal olarak ilaç temini yapmamaktayız. Reçete edilen ilaçlar hasta tarafından alınarak ekip gelmeden önce hazır bulundurulur ve ekiplerimiz hizmet vermeden önce hastanın reçetesini kontrol ederek hizmeti sağlar

  Memorial Evde Bakım merkezi hizmetleri ile check up yaptırabilir miyim?

  Evde bakım hizmetleri kapsamında check up hizmetinden paketler ile faydalanabilirsiniz. Yerinde verilen checkup içeriği laboratuvar tetkikleri, EKG, akciğer filmi, ultrason ve doktor muayene hizmetlerini kapsamaktadır. Checkup paketleri için https://evdesaglik.memorial.com.tr/laboratuvar-paketleri/ inceleyebilir veya talebinize göre size özel paketlerden de yararlanabilirsiniz.

  Memorial Evde Bakım hizmetlerinde Covid- 19 testi yaptırabilir miyim? Sonuç ne zaman çıkar?

  Uzman ekiplerimiz ile bulunduğunuz yerde güvenli şekilde 7/24 covid PCR testi yaptırabilirsiniz. Test sonuçlarınız çıktığında tarafınıza SMS iletilmektedir, sonuçlara Memorial e-sonuç sayfasından ulaşabilirsiniz. Testler en fazla 12 saat içinde sonuçlanmaktadır.

  Evde Fizik Tedavi hizmeti veriyor musunuz?

  Fizik Tedavi uzmanının belirlediği tedavi planına göre fizyoterapistlerimiz ile evinizde veya bulunduğunuz yerde hizmet sağlamaktayız.

  Covid PCR testi sonucu e-devlet/e-nabiz sisteminde gözüküyor mu?

  Evde bakım ile yaptırdığınız test sonuçları e-devlet/e-nabız sistemine yansımaktadır.

  Evde bakım hizmetlerinde SGK geçiyor mu?

  Evde bakım hizmetleri SGK kapsamında değildir, ücretli hizmetlerdir.

  Evde bakım hizmetlerinde mevcut özel sağlık sigortamı kullanabilir miyim?

  Özel sağlık sigortanızı doktor istek formunuzu müşteri temsilcilerimiz ile paylaşarak evde kan alma ve laboratuvar hizmetlerinde poliçeniz kapsamında yararlanabilirsiniz. https://evdesaglik.memorial.com.tr/p/doktor-istek-formu/

  Evde bakım ile yaptırdığım tetkik sonuçları ne zaman çıkar ve nereden ulaşabilirim?

  Yapılan tetkik içeriğine göre sonuçların çıkma süresi değişkendir. 444 88 99 numaraları Çağrı Merkezi ekibine ulaşarak sonuçlarınızı alabilir veya Memorial e-sonuç üzerinden kendiniz de sonuçları alabilirsiniz.

  Evde bakım hizmetlerinde radyolojik görüntüleme hizmeti sağlıyor musunuz?

  Memorial Evde Bakım Merkezi ile bulunduğunuz yerde uzman ekiplerimiz ile EEG, EKO, EKG, Holter ve röntgen hizmetlerini sağlayabilmekteyiz.

  Refakatçi hizmetlerinde hizmet sağlayan hasta bakıcı ev işleri de yapıyor mu?

  Refakatçi hizmetinde personellerimiz hastanın öz bakımı ile ilgilenmekte olup temizlik, ev işleri vb hizmetleri sağlamamaktadır.

  İletişim Formu

  Aşağıdaki İletişim formunu doldurarak hastanemiz ile ilgili bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

  * Bu alan gereklidir.
  Sosyal Medya Hesaplarımız
  Canlı Destek Kolay Randevu Al