Türk Hava Yolları Memorial İşbirliği

Türk Hava Yolları ülkemize tedavi amaçlı gelecek olan yolcularımıza ve refakatçilerine aşağıdaki indirim ve imkanlar sunulmaktadır:

  • A.B.D.’den Türkiye’ye yapılacak seyahatlerde: First, business ve ekonomi sınıfı sistem ücretleri üzerinden % 25’e varan indirimler(1) uygulanacaktır.
  • Diğer ülkelerden Türkiye’ye yapılacak seyahatlerde:First, business ve ekonomi sınıfı sistem ücretleri üzerinden %20 indirim(1) uygulanacaktır (2).
  • Söz konusu indirimli ücretler kullanılmak suretiyle yapılacak seyahatlerde, 10 kg. ilave serbest bagaj(3) taşıma hakkı tanınacaktır.
  • Tıbbi endikasyon nedeniyle yapılacak rezervasyon değişikliklerinde rebooking cezası uygulanmayacaktır(4).
  • Hastanın yanında seyahat eden en fazla iki refakatçı da aynı indirim ve imkanlardan faydalanabilecektir.

İndirim Uygulaması:

İndirimden faydalanabilmek için biletleme esnasında işbirliği protokolü imzalanmış sağlık kuruluşlarından temin edilmiş Hasta Kabul Yazısı’nın (A.B.D. çıkışlı seyahatlerde A.B.D.’deki bir sağlık kuruluşundan temin edilmiş sevk  yazısı da kabul edilmektedir) ibrazı talep edilmektedir. Aksi beyan edilmedikçe biletleme Türk Hava Yolları Satış Ofislerinde yapılmaktadır.

(1)     İndirimler diğer indirimler ile birleştirilemez. Promosyonel ücretler üzerinden indirim uygulanmayacaktır. Sedyeli seyahat için indirim uygulanmayacaktır.

(2)     Uçuşlar sadece Türk Hava Yolları’nca icra edilen seferler olmalıdır. Başka havayollarının dahil olduğu uçuşlar indirime tabi değildir.

(3)     Serbest bagaj taşıma hakkının parça konsepti ile belirlendiği hatlarda (örneğin ABD-Türkiye) ekonomi kabininde valiz ağırlığı 23 kg. ile sınırlıdır. Parça konsepti uygulamasında fazla bagaj hakkı sadece ekonomi kabinde parça başına 23 kg. yerine 32kg. olarak uygulanacak ve taşınacak bagaj sayısı ile diğer kabinlerde taşıma haklarında değişiklik yapılmayacaktır.

(4)      Aynı ücret sınıfında yer olmaması ya da ücret kuralı nedeniyle oluşabilecek ücret farkları tahsil edilecektir.

Daha fazla bilgi almak için internationalpatients@memorial.com.tr ‘ye mail ile ya da +90 212 444 7 888 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

 

08 Ocak 2010