Yükleniyor

Son Gelişmeler

MEMORIAL ANKARA GÖZ MERKEZİ'NİN ÖNEMLİ BAŞARISI

Son Gelişmeler
15.04.2024 16:55:19

Memorial Ankara Hastanesi Göz Hastalıkları Bölümü’nde gerçekleştirilen, katarakt ameliyatlarında kullanılan ‘’Crater and Split Tekniği’’ Amerikan Göz Bilimleri Akademisi’nin (American Academy of Ophthalmology) tercih edilen 'Cerrahi teknikler' listesine girdi.

Dr. Bekir Sıtkı Aslan tarafından 2012 yılında yayınlanan ve katarakt ameliyatlarına önemli bir yenilik getiren bu teknik yıllar içerisinde zaman testini de başarıyla geçerek dikkatleri üzerine çekti.

2023 yılı sonlarında katarakt ameliyatları tekniklerini yeniden sınıflandıran Amerikan Göz Bilimleri Akademisi’nin, çok önemli ve dikkate değer bulduğu ’’Crater and Split’’ tekniğinin söz konusu listeye alınmasıyla dünya kamuoyunda geniş bir kabul gördü.

Dr. Bekir Sıtkı Aslan’ın ‘’Crater and Split’’ tekniği aynı zamanda Femto Lazer ile yapılan katarakt ameliyatlarına da ameliyatın planlanması için referans oldu.

Memorial Sağlık Grubu olarak bizler de Aslan’ı imza attığı bu büyük başarıdan dolayı tebrik ediyor, katarakt cerrahisinde bu önemli tekniği insanlığa kazandırdığı ve markamız çatısı altında başarıyla uyguladığı için onur duyuyoruz.

Sosyal Medya Hesaplarımız
Canlı Destek Kolay Randevu Al