Hasta Yorumları

7 Yıldır Hayatımda Olan Mucize

Op. Dr. Altuğ SEMİZ

07/02/2007'de kızım Ezgi'ye sağlıklı bir şekilde kavuşmamı sağlayan doktorum ALTUĞ SEMİZ'e sonsuz teşekkürler. :))
Memorial Şişli Hastanesi 12 Kasım 2013

Derin 5 Yaşında Doktor Amcasına Mesajı Var

Prof. Dr. A. Ediz YORGANCILAR

Doktor amca ben Derin Ağın. Babam söylediklerimi yazıyor; hani ben hasta olmuştum ya hani benim boğazıma, ağzıma bir de burnuma mikroplar ev yapmıştı ya bu yüzden çok hasta olmuştum. Sen de bana iğne yapmıştın. Önce çok acımıştı ama şimdi hiç acımıyor, babam mikropları dövdüğünü söylüyor. Ben mikropları hiç sevmiyorum onlar insanları hasta ediyor, sen çok güçlü bir doktor amcasın, benim mikroplarımı dövdüğün için teşekkür ederim, bir daha gelirlerse sana söylerim...
Memorial Dicle Hastanesi 11 Kasım 2013

Yeniden Başlamak

Doç. Dr. Gökhan ÖZIŞIK,Op. Dr. Arzu İlknur ÖZDEMİR,Uzm. Dyt. Şefika AYDIN SELÇUK

Son 5 yıldır almış olduğum aşırı kiloları asla veremeyeceğimi düşünmeye çoktan başladığım bir dönemde sevgili Şefika Hanım ile karşılaşmam, yeniden başlama sürecimin en önemli adımlarından biri oldu. Tatlı krizlerinden, sürekli kilo almaktan artık kurtulamayacağım düşüncesinden beni kurtaran, son derece pozitif, destekleyici, empatik yaklaşımı için Şefika Hanım'a sonsuz teşekkür ederim. 3 ay oldu, daha yolun yarısındayım ama Şefika Hanım'ın koçluğu sayesinde kalan yarısını da vereceğime inanıyorum. Ben doğru desteği bulduğumu düşünüyorum. Benzer konularda problem yaşayan herkesin Şefika Hanım'la tanışmasını kesinlikle öneriyorum. Ayrıca doğru teşhisiyle beni Sayın Gökhan Özışık'a yönlendiren doktorum Sayın Arzu İlknur Özdemir'e ve hem bana ne olduğunu anlamamı sağlayan ve tedavi sürecimi başlatan hem de Şefika Hanım'la tanışmama vesile olan doktorum Sayın Gökhan Özışık'a çok teşekkür ederim.
Memorial Ataşehir Hastanesi 11 Kasım 2013

Teşekkür

Prof. Dr. Abdullah GEDİK

Şimdiye kadar 40 operasyon geçirdim ve Türkiye'de adı duyulmuş, neşterinin değmediği ürolog olmamıştır. Fakat Abdullah Hoca gerek bana vermiş olduğu pozitif enerji ile gerekse cerrahi başarıları ile beni gerçekten hayata daha iyi bağladı kendisine çok teşekkür ediyorum. :)
Memorial Diyarbakır Hastanesi 06 Kasım 2013

Teşekkürler

Op. Dr. İ. Burhan ÖZEL

Doktorumuza çok teşekkür ederiz. Bebeğimizi sağlıkla kucağımıza aldık, çok memnun kaldık.
Memorial Diyarbakır Hastanesi 04 Kasım 2013

Safra Kesesi Ameliyatı

Prof. Dr. Kamil Yalçın POLAT

Başka bir şikayetim için gittiğim Memorial'da safra kesemde taş tespit edildi ve Yalçın Bey'e yönlendirildim. Yalçın Bey istediğim ve hazır olduğumda safra kesimi ameliyatla alalım dedi, yaşım ilerleyince sıkıntı yaratabileceğini aktardı bana. 26.10.2013 günü sabahına anlaştık ve ameliyatım gerçekleşti. Yalçın Bey'e ve ekibine, ameliyattan önce ameliyat sırasında ve sonrasında göstermiş olduğu; ilgi, yakınlık ve alakadan ötürü şükranlarımı sunuyorum. Kendisine çok teşekkür ederim.
Memorial Ataşehir Hastanesi 02 Kasım 2013

Tam Bir Mucize: 18. Denemede anne oldum...

Prof. Dr. Semra KAHRAMAN

Bizimki gerçek bir mucize oldu  okuduğunuzda hikayemi  anlayacaksınız internette  o kadar çok yazılmış mucize diye  ama benimki o yazılanlara bakınca herhalde ilk 5 te yer alır… Biz evleneli 6 yıl oldu ben evlendiğimde 30yaşındaydım, eşimde 39  yasındaydı. İlk  bir yıl çocuk düşünmedik. Sonra olmayınca (ama korunmuyordukta) doktora gittik. Eşimde  sperm azmış  tüp bebek dediler. İlk denedik olmadı ama tamda anlayamadık sorunu  ardından bi tane daha denedik  ve ikinci denemede anladık ki sorun çok büyük. Doktorun dediğine göre bende yumurtalık rezervi düşük ve çocuğumuzun olması nerdeyse imkansız. Ama  madem çok istiyorsunuz  İstanbul’a  gidin zaman  kaybetmeden dedi (zaman benim acımdan çok önemliymiş  meğerse..)  O  gün  miladımız  oldu  o anı  asla unutamıyorum  boğuluyordum sanki… Doktorada  aşırı tepkiliyim halen söylemenin de bir adabı  üslubu vardır insanlar işlerinde robotlaşıyorlar  galiba  ruhsuzlaşıyorlar... Böylece   gerçeklerle yüzleştik… serüvenimiz  başladı. İstanbul’da ilk Amerikan Hastanesine gittik  ilk denememizde 3 yumurta  transfer edilmişti ve  2 tanesi de kaliteliydi ama tutmadı. Daha sora 2 kez daha denedik  orada  yine olmadı. O zamana kadar  ne olduğunu bilmiyordum  ve bir kez daha  büyük bir  üzüntü  yaşadım. Denememi gereksiz görüyordu çünkü  yumurta rezervi iyi  değildi. Uğraşmakta istemiyordu  olma ihtimali çok çok düşük imkansız bir hastaydım. Bana öyle dedikten sonra  orada  denemek istemedim artık… Ama deneyecektim halen… Daha sonra  Bahçeci Kliniğinde  denedik. (sayısını hatırlamıyorum ama tahminen 6 kez denedik ) Maddi ve manevi çok ama çok yıpratıcıydı. Deneyeceğimiz tek bir adres kalmıştı oda Memorial Semra Kahraman’dı. Ama artık sona yaklaşıyorduk o kadar zordu ki… Ve üçüncü denememizde gebeydim. İlk duyduğumda kan sonucunu çıldırdım çıldırdım ama doğruydu... sonunda olmuştu. Burada Semra Hanımın bilimsel ve kendinden emin yaklaşımı beni umutlandırmıştı. Keşke ilk ona gitseydik ama doğru zaman doğru yer o zamanmış ve şuan kızım babasının kucağında bu maili yazarken bana gülümsüyor... çok çok şükür Rabbime... Tahminen 18 kez denemişim inanın sayısını hatırlamıyorum ve her birinde umut edip olmaması çok ama çok zordu... Rabbim nasıl bir güç nasıl bir sabır verdi bilemiyorum... Ve bütün içtenliğimle söylüyorum Semra Hanım annenizin ellerinden öperim iyi ki sizi doğurmuş büyütmüş okutmuş iyi ki varsınız. Size minnettarım... Aklınıza sağlık… kim bilir belki benim kızımda sizin gibi vatana milletine hayırlı bir evlat olur. Siz bilmeseniz de benim için yeriniz çok ama çok farklı… sizi çok seviyoruz...............
Memorial Şişli Hastanesi 01 Kasım 2013

Mükemmel Doktor

Prof. Dr. Sami KATIRCIOĞLU

6 yaşındaki kızımız neredeyse her ay ateşli boğaz enfeksiyonu geçiriyordu. Artık hastaneler evimiz gibi olmuştur. Kızımın fiziksel gelişimi ve psikolojisi olumsuz etkilenmişti. Birkaç doktordan sonra Sami Bey'le tanıştık, yumuşak üslubu, insan gibi insan olması, işine hakimiyeti ve duygularımızı paylaşması ile kalbimizi kazandı. Çok başarılı bir operasyondan sonra kısa sürede kızımız iyileşti. Allah kendisinden razı olsun.
Memorial Şişli Hastanesi 31 Ekim 2013

Hastasını Seven Doktor

Doç. Dr. Gökhan ÖZIŞIK

Çok duygusal bir hikayem olmamakla beraber Gökhan Bey'in hastalarına olan tutumunu çok doğru ve güven verici buluyorum. Üst üste sorduğu sorularla hastasını tanımaya çalışırken aslında hastanın da kendisini tanımasına o kadar yardımcı ki doktorun yanından ayrıldıktan sonra kendimi sorgulamaya, konuştuklarımızı tekrar düşünmek zorunda hissettim kendimi. Daha önce hiç aklıma gelmeyen o ana kadar cevaplarını kendimin bile bilmeyip cevapları verirken nedenlerini sorguladığım harika bir muayene geçirdim diyebilirim. Son derece güleryüzlü, hastasıyla ilgili, karşılaması da, uğurlaması da 4x4'lük bir doktor... Yurtdışında yaşıyor olmam sebebiyle takip edilecek şeyleri e-mail yoluyla halledebiliyoruz, yanıtsız bırakmaz, hızlı bir şekilde kısa ve net cevaplar, kafa karıştırmaz... Sevgili Doktorum Gökhan Özışık Bey'e teşekkürlerimi bir borç bilirim...
Memorial Ataşehir Hastanesi 30 Ekim 2013

Sabır ve Başarı

Prof. Dr. Semra KAHRAMAN,Op. Dr. Nur DOKUZEYLÜL

Uzun zaman ve denemelerden sonra yolumuz Memorial Şişli Hastanesi'ne düştüğünde içimizde bir umut vardı her zamanki gibi. Prof. Dr. Semra Kahraman ve Op. Dr. Nur Dokuzeylül ile tanışıp muayene olduktan sonra umudumuz daha da arttı ve hayalimiz Allah'ın izni ve doktorlarımızın yardımı ile gerçeğe dönüştü. Sabırla hastalarını takip etmeleri ve sonuna kadar bilgilendirmeye devam ettikleri için onlara sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Teşekkürler Dr. Nur DOKUZEYLÜL. ( Dr. Kamiran ELCİK ve Ayşe MONİSELCİK. Muhammet Talha ELCİK.)
Memorial Şişli Hastanesi 30 Ekim 2013

Ekibinizle Beraber Yürüttüğümüz Umut Dolu Güzel Yolculuk

Prof. Dr. Semra KAHRAMAN

Sevgili Semra Hocamız, Sizin önderliğinizde ekibinizle beraber yürüttüğümüz umut dolu güzel yolculuk 3 Ekim tarihinde bizi dünyanın en değerli hediyesiyle buluşturdu. Titiz ve disiplinli çalışmalarınız, uzmanlığınız ve tüm katkılarınız için çok teşekkür ederiz. Muluay & Bora ve Yiğit Bebek
Memorial Şişli Hastanesi 25 Ekim 2013

Teşekkürler

Doç. Dr. Gökhan ÖZIŞIK

Geçtiğimiz mayıs ayında gayet sağlıklı olduğumu sandığım ben ani şekilde rahatsızlandım.Bununla beraber doktor ve hastane sürecim başladı.Gittiğim her farklı branştaki doktora sıkıntılarımı anlatıp sonrasında hiçbir derman bulamamak beni iyice yormuştu.Ancak sonrasında aslında daha önce hiç gitmediğim bir bölüm olan endekronoloji ye bir doktor tarafından yönlendirildim ve Gökhan Bey le tanışma fırsatı buldum.Kendisi bilgisi ve hastaya pozitif yaklaşımı ve en önemliside doğru teşhisi ile beni hayata tekrar döndürdü .Onun gibi bir doktoru tanımış olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.İyiki varsınız.
Memorial Ataşehir Hastanesi 09 Ekim 2013

< 1 2 3 ... 200 201 202 203 204 ... 236 237 238 >