Yükleniyor

KALBİNİZ İÇİN RADYASYONSUZ VE GÜVENLİ GÖRÜNTÜLEME YÖNTEMİ KARDİYAK MR

KALBİNİZ İÇİN RADYASYONSUZ VE GÜVENLİ GÖRÜNTÜLEME YÖNTEMİ KARDİYAK MR

Kalbinizin yapı ve fonksiyonunun girişimsel işlem yapılmadan ayrıntılı şekilde değerlendirilmesini sağlayarak tedaviye yön veren Kardiyak MR yöntemi Memorial Bahçelievler Memorial Hastanesinde hizmetinizde!

Kardiyak MR nedir? 

Kardiyak MR; kalbin detaylı görüntülerinin alınmasını sağlayan, kalp hastalıklarının tipi ve özellikleri konusunda detaylı bilgi vererek hastalığa hızlı teşhis konulmasını ve doğru tedavi planlaması yapılmasını sağlayan ileri düzey bir kardiyovasküler görüntüleme metodudur.

Kardiyak MR’ın avantajları nelerdir?

  • Diğer kardiyak görüntüleme metotları olan ekokardiyografi ve kalp tomografisinden farklı olarak, doku düzeyinde detaylı bilgi vermesi bu yöntemi ayrıcalıklı kılan en önemli özelliğidir. Kalp kasının dokusu konusunda bu şekilde değerlendirme yapabilen başka bir tanı yöntemi mevcut değildir. Örneğin, kalp yetersizliği olan bir hastaya ekokardiyografi yapıldığında sadece kalp yetersizliğinin varlığı ve derecesi tespit edilmektedir. Ancak kardiyak MR çekildiğinde kalp yetersizliğinin sebebinin ne olduğu konusunda da oldukça önemli bilgiler elde edilmektedir.
  • Bilinen klasik görüntüleme yöntemlerinden farklı olarak radyasyon içermemektedir. 
  • Ekokardiyografik görüntü kalitesi iyi olmayan hasta gruplarında, kalp fonksiyonları detaylı olarak takip edilebilmektedir. 
  • Kalp kası iltihabı(miyokardit) tedavisi sonrası veya kalp krizi sonrası kalıcı bir hasar kalıp kalmadığı da kardiyak MR ile araştırılabilmektedir.
  • Kardiyak MR’ın görüntü kalitesi ekokardiyografiye göre çok daha üstündür. Kalbin volümü, kasılma gücü ve tüm anatomisi ile ilgili detaylı analiz yapılabilir.
  • Hipertrofik kardiyomiyopati gibi kalp kasının hastalıkları ve kalp içi kitleleri hakkında detaylı bilgi sağlamaktadır.
  • Konjenital(doğumsal) kalp hastalıklarında kalp boşlukları ve ana damar yapıları hakkında ileri düzey bilgi sağlamaktadır.

Size özel sunulan ayrıcalıklar hakkında detaylı bilgi ve randevu için lütfen form doldurunuz!

İletişim Formu

Aşağıdaki formu doldurarak size özel ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Bizi Arayın 444 7 888

Benzer Ayrıcalıklar

Bacak Damar Hastalıkları
Bacak Damar Hastalıkları
Bilgi Al
Covid-19 Takip Programı
Covid-19 Takip Programı
Bilgi Al
Tüm Ayrıcalıklar
Sosyal Medya Hesaplarımız
Canlı Destek Kolay Randevu Al