Yükleniyor

Prostat Tedavisinde İleri Teknoloji - Thulium Lazer (ThuLEP)

Prostat Tedavisinde İleri Teknoloji - Thulium Lazer (ThuLEP)

Erkeklerin en önemli sağlık sorunlarından biri olan iyi huylu prostat büyümesi (BPH), Memorial Şişli Hastanesi'nde uygulanan en güncel ve en ileri lazer ameliyatı ThuLEP ile konforlu bir şekilde ThuLEP yöntemiyle başarıyla tedavi edilebiliyor.

THULIUM LAZER NEDİR?

Prostat, erkeklerde mesane (idrar torbası) çıkışında yer alan, içerisinden idrar kanalı geçen ve yaşlanmayla birlikte erkeklik hormonlarının etkisiyle büyümeye açık bir organdır. Bu büyüme prostatın içerisinden geçen idrar kanalını sıkıştırmakta ve kitle etkisiyle mesane çıkışını kapatarak idrar ile ilgili şikayetlere yol açmaktadır. Prostat büyümesi ve tedavi seçenekleri hem  prostat boyutuna hem de hastanın şikayet derecesine göre belirlenir. Lazer de prostat tedavisinde kullanılan önemli seçeneklerden biridir. 

İŞLEM SONRASI KISA SÜREDE GÜNLÜK HAYATA DÖNÜŞ 

ThuLEP sonrası ortalama 4-6 saat sonra yemek ve sıvı tüketimine başlanır. Vücutta herhangi açık yara veya kesi olmadığından pansumana gerek yoktur. Sonda çekildikten sonra hasta idrarını yapar ve taburcu edilir.

Doku hasarının en düşük seviyede olması sayesinde hastanın hızlı iyileşmesi sağlanırken, hastanede yatış süresi kısalıyor; kanama, idrar kaçırma ve cinsel fonksiyon bozukluğu riski en aza iniyor.

Prostat büyümesinin yanı sıra mesane ve üst üriner sistem tümörlerinin tedavisinde de kullanılan Thulium Lazer teknolojisi, kanserli dokunun bütün olarak çıkarılmasına ve daha sağlıklı bir patolojik incelemeye imkan sağlıyor.

DAHA ÖNCE PROSTAT AMELİYATI OLDUYSANIZ...

Önceden prostat cerrahisi olmanız ThuLEP yöntemi için bir engel oluşturmaz. ThuLEP operasyonu öncesi hastanın tüm medikal geçmiş, kullandığı ilaçlar gözden geçirilir, gerekli tetkikler tamamlanır, ürolojik muayene yapılır ve kişiye detaylı bilgilendirme yapılır.

THULIUM LAZER FİYATLARI

Thulium lazer iyi huylu prostat tedavisinde en güncel tedavi yöntemlerinden biridir. Kişiye özel planlanması gereken thulium lazer fiyatları da işlemin yapılacağı merkez ve uygulamayı yapacak doktora göre belirlenmektedir.

Fiyat Bilgisi için Formu Doldurun

İletişim Formu

Aşağıdaki formu doldurarak size özel ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Bizi Arayın 444 7 888

Şişli Hastanesi Ayrıcalıkların Geçerli Olduğu Hastane ve Birimler

Şişli Hastanesi
Tüm Tıbbi Birimler
Kayseri Hastanesi
Tüm Tıbbi Birimler
Antalya Hastanesi
Tüm Tıbbi Birimler

Bu Konuda Uzman Doktorlar

Prof. Dr. Murat BİNBAY
Prof. Dr. Murat BİNBAY
Üroloji
Kolay Randevu Al
Op. Dr. Erdal ALKAN
Op. Dr. Erdal ALKAN
Üroloji
Kolay Randevu Al
Op. Dr. İlker ÇÖMEZ
Op. Dr. İlker ÇÖMEZ
Üroloji
Kolay Randevu Al
Tüm Doktorlarımız
Sosyal Medya Hesaplarımız
Canlı Destek Kolay Randevu Al