Yükleniyor

Saç Dökülmesine Karşı Önleminizi Alın!

Saç Dökülmesine Karşı Önleminizi Alın!

PRP ve Mezoterapi ile Saç Dökülmesine Karşı Önleminizi Alın! 

 

Davetlisiniz! Saç dökülmesine karşı önleminizi çok geç olmadan almak  ve ayrıcalıklardan yararlanmak için sizleri ücretsiz ön görüşmeye bekliyoruz.

 

Saç Dökülmesi

Sağlıklı bir bireyde günlük yaklaşık 100-150 adet saç telinin dökülmesi normal sayılırken, bu sayının üstünde dökülme olması altta yatan başka sebeplere işaret edebilir. Genetik faktörler, cilt hastalıkları, vitamin ve mineral eksikliği ile bazı hastalıklar saç dökülmesinin nedenleri arasında yer alırken, tedavinin mutlaka dökülmenin nedenine yönelik uygulanması gerekir.
 

PRP ve Mezoterapi ile Saç Tedavisi

PRP tedavisinde kişinin kendi kanı alınıp,  işlemden geçirilerek platelet ve büyüme faktörlerinden zengin olan plazma kısmı ayrıştırılarak kişinin saç köklerine enjekte edilir. Mezoterapide ise dışardan hazır flakonlarda saç için gerekli aminoasit, vitamin ve mineral açısından zengin içerikler enjeksiyon yoluyla saç köklerine verilir.  Bu uygulamanın temelinde doku yenilenmesi vardır. PRP ile saç tedavisi 30 dk. kadar sürerken, uygulama sırasında acı olmaz. PRP sonrasında da herhangi bir iz kalmamakta ve kişi hemen rutin hayatına devam edebilmektedir. PRP ve Mezoterapi, her iki tedavi yöntemi de mevcut saçları güçlendirerek saç dökülmesini azaltır ve saç çıkmayan kıl folikullerden saç çıkışını destekler. Saç dökülmesini tamamen durdurmaz, ancak normalden fazla miktardaki saç dökülmesini en aza indirerek daha güçlü ve sağlıklı saçlar oluşmasını sağlar. Bu işlemlerden hastalar ortalama üçüncü seanstan sonra fayda görmeye başlar. Kişiden kişiye değişmekle beraber etkisi ortalama 6 ay ile 1 yıl arasında devam eder.

Kimlere Uygulama Yapılmaz? 

PRP ve mezoterapi işlemleri 18 yaşından büyük, saç dökülmesi yaşayan bireylere uygulanabilir.  Ancak kan sulandırıcı ilaç kullananlara, kanama bozukluğu olanlara, uygulama yapılacak bölgede enfeksiyon ve iltihap olanlara, hamilelere, emziren annelere ve kanser hastalarında uygulama yapılmaz. Mezoterapi uygulamasında kişinin ürün içeriğindeki maddelerden birisine karşı alerjisi varsa ya da ürtiker hastasıyla bu uygulamaların yapılmaması gerekir. 

Uygulama Sonrası

2-4 haftada bir uygulanan PRP ve mezoterapi tedavilerinin genellikle 4-6 seans yaptırılması önerilmektedir. İşlem sonrası ilk 6 saat süresince saçın yıkanmaması, şişlik olursa buz uygulaması yapılması gerekmektedir. işlem sonrası iki gün boyunca sauna ve buhar odasına girilmemeli, enfeksiyon riski nedeniyle havuz ve denizden de bir süre uzak durulmalıdır.

 

Randevu ve bilgi için aşağıdaki formu doldurunuz.

İletişim Formu

Aşağıdaki formu doldurarak size özel ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Bizi Arayın 444 7 888

Bu Konuda Uzman Doktorlar

Dr. Mehmet DOĞRUER
Dr. Mehmet DOĞRUER
Saç Ekimi
Kolay Randevu Al
Tüm Doktorlarımız
Sosyal Medya Hesaplarımız
Canlı Destek Kolay Randevu Al