Son Gelişmeler

Organ Nakilli Çocuklar Bahar Şenliğinde Buluştu

30.04.2020 20:39:35

Kimileri karaciğer kimileri de böbrek nakli ile hayata döndü. Bazen yaşamını kaybetmiş olan yaşıtlarından bazen de kendi ailelerinden aldıkları organlarla yeni umutlara sarıldılar. Minik bedenlerine koca bir yürek sığdırdı hepsi… Ama sağlık sorunlarının getirdiği zor günler artık geride kaldı. Şimdi onlar için gülmek, eğlenmek zamanı. Memorial Şişli Hastanesi Organ Nakli Merkezi’nde nakil olan çocuklar, bu kez keyifli saatler geçirmek için doktorları ile bir araya geldi.

Doktorları ile dans ettiler

Memorial Şişli Hastanesi Organ Nakli Merkezi Ekibi’nin tam kadro katıldığı etkinlikte, çocuklar ilk kez doktorları ile hastane ortamının dışında bir mekanda buluştu. Karaciğer ve böbrek nakli ile hayata dönen ve yaşları 6 ay ile 12 arasında değişen yaklaşık 35 çocuk; sihirbaz performansı, kukla gösterileri ve palyaçolar eşliğinde oynanan oyunlarla neşeli saatler geçirdi.

Bu çocuklar şu an aramızda olmayabilirdi

Memorial Şişli Hastanesi Organ Nakli Merkezi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Koray Acarlı, “Bu çocuklar eğer ameliyat olmasalardı burada olamayacaklardı yani yaşamaları mümkün olmayacaktı.” diyerek duygularını şu şekilde ifade etti: “Organ nakli ameliyatları sadece hayat kurtarmakla kalmıyor onlara normal yaşamlarını iade ediyor. Az önce ameliyat ettiğimiz en küçük bebeklerden birini gördüm. Annesinin kucağında hayata gülümsüyordu ve son derece sağlıklıydı. Onları bu şekilde gördükçe ne kadar doğru bir iş yaptığımızı daha iyi anlıyorum.

Sosyal Medya Hesaplarımız
Kolay Randevu Al